Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Sorunu

Buğra T.

Soru

Eveet değerli arkadaşlarım,

Silkelenme, farın su alması, sigortanın yanması gibi problemlerden bahsetmiştik.

Dün akşam çok sevdiğim focus 3 titanium dizel aracımla bir bara gittim birşeyler içip sohbet muhabbet yaptıktan sonra 200 mt uzaklıkta olan evime gitmek üzere aracıma bindim. Her zamanki gibi debriyaja basıp start düğmesine bastım. Sonuç, tam bir trajedi... Araç çalışmadı bu hareketi defalarca denedim yok olmadı çalıştıramadım...

Derken içimde olan bütün laneti kustum üstüne bir yumruk bir tanede sağlam tekme attım çok sevdiğim arabama..

Neyse, az önce teknisyen geldi baktı etti oda anlayamadı + kutup başlarını söktü 5 dk bekledik sonuç aynı...

Teknisyen aracı servise çektirmemiz gerektiğini söyledi ve bize bir kurtarıcı yönlendirdi 2 saate kadar gelir herhalde...

Bakın ford yine akıllı araçmış ki bozulacağı yerinde iyi biliyor namussuz çok şanslı hissediyorum bozuk olan arabam 200 mt uzakta duruyor balkondan bakıyorum arada bir

Gelelim konuya...

Buğra kardeşinizden size ufak bir tavsiye focus 3 aracınızın garantisini hemen şu anda uzatın (eğer kullanmayı düşünüyorsanız)

Ben gerek duymuyorum zira 5 Ağustos ta almış olduğum tam 2237 km de olan 2013 model buz beyazı ford focus titanium dizel aracım satmayı düşünüyorum eğer problem düzelmezse.

Soru ve sorunlar bölümü olduğu içinde şu soruyu sorayım

-böyle bir sorun yaşayan oldu mu değerli dostlar?

+ en geç bu akşam sorunun nedenini burada paylaşacağım..

Hayırlı günler..

Bu konunun kapatılmamasını rica ediyorum çünkü gerekli düzeltmeleri yaptım.

Focusclubtr yönetimine saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aslinda ufak şeylerde olabilir, mesela kumandanin pili bitmis-bozulmus olabilir. Yakupun dedigi gibi jammer veya sinyal kirici olabilir. Klasik anahtar deliginden çalistirmayi denediniz mi ? Orda bir kapak var onu cikarip anahtarin icindeki fiziksel anahtarla klasik yontemle calistirabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Accent era lar üstten yada alttan yüksek gerilim veya alış veriş merkezlerindeki büyük asansörlerin yanına park edilirse kumanda çalışmazdı. ford da böyle bir şey başıma gelmedi ama aynı uyarı kılavuzda var. sizdeki anahtarsız çalıştırma olunca yapabilir. anahtarı yerine takıp çalıştırmayı denediniz mi, bir kere algılayınca sorun çözülür taki aynı yere park edilene kadar.

tit+smart paket beyaz focus 3 sedan 20 haziranda 58.000 e alındı bilginize..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslinda ufak şeylerde olabilir, mesela kumandanin pili bitmis-bozulmus olabilir. Yakupun dedigi gibi jammer veya sinyal kirici olabilir. Klasik anahtar deliginden çalistirmayi denediniz mi ? Orda bir kapak var onu cikarip anahtarin icindeki fiziksel anahtarla klasik yontemle calistirabilirsiniz

orada anahtar yeri yok sabri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

orada anahtar yeri yok sabri

olması lazım, anahtarlığınızın içinde de bildiğimiz anahtar var. sadece kapılar için mi o???..anlatımı son kılavuz "FOCUS C346 - 2012-2013 MY" sf 130

Bak orada ne var :)

jurety4y.jpg

aynen oraya takılıyor..ama o beyazlığın içinde anahtarın gireceği yer olmalı. immo ya sinyal göndermesi için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bak orada ne var :)

jurety4y.jpg

olması lazım, anahtarlığınızın içinde de bildiğimiz anahtar var. sadece kapılar için mi o???..anlatımı son kılavuz "FOCUS C346 - 2012-2013 MY" sf 130

bende sizin gibi biliyordum geçen açtım baktım bu çıktı karşıma :D

@Mehmet Demir,

abi oraya takılacak birşey yok ki 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

koyduğun resimde hiç delik yok, ama kılavuzdaki resimde o beyaz parça aynı gibi,,anladığım kadarı ile içerdeki anahtar hiç çıkarılmıyor. kumanda oraya yerleştiriliyor. kılavuzda içindeki anahtarı çıkarın yazmıyor. amaç tetiklemektir.

o beyaz parça içeri girebilir itince, anahtar bayağı girmiş resimde

anahtarı yerleştirince bir kere basın-çekin düğmeye, lambalar çalışsın, ikinci kez basıp çalıştırın.

vsrg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

koyduğun resimde hiç delik yok, ama kılavuzdaki resimde o beyaz parça aynı gibi,,anladığım kadarı ile içerdeki anahtar hiç çıkarılmıyor. kumanda oraya yerleştiriliyor. kılavuzda içindeki anahtarı çıkarın yazmıyor. amaç tetiklemektir.

anahtarı geçirdim oraya hiç birşey olmadı elimlede kurcaladım bişe yok yani o beyaz parça hareket etmiyor ordan çalışacağını hiç sanmıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtarı geçirdim oraya hiç birşey olmadı elimlede kurcaladım bişe yok yani o beyaz parça hareket etmiyor ordan çalışacağını hiç sanmıyorum...

Sanmıyorum ney :D çalışır, mykey de böyle işliyor yaklaştırmak yeterli.Sok oraya dene neyse konu dışına sapmayalım. Cevapları bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yüksek gerilim hattı var mı yok mu bilmiyorum kurtarıcı geldiğinde kontrol edicem etrafı.

Anahtarın pilinin bittiğini zannetmiyorum çünkü araç anahtarı görüyor. Benim anladığım araç debriyaja basılıp basılmadığını anlayamıyor. Neyse birkaç saate kadar durumu netleştiricez.

Ayrıca Sabri kardeşim o anahtar kapılar için yani en azından passatta öyleydi.

Silkelenme farın su alması ufak tefek dedik ama aracın yolda bırakması kabul edilemez bir durum. Çok üzüldüm böyle olmasına.

Accent era lar üstten yada alttan yüksek gerilim veya alış veriş merkezlerindeki büyük asansörlerin yanına park edilirse kumanda çalışmazdı. ford da böyle bir şey başıma gelmedi ama aynı uyarı kılavuzda var. sizdeki anahtarsız çalıştırma olunca yapabilir. anahtarı yerine takıp çalıştırmayı denediniz mi, bir kere algılayınca sorun çözülür taki aynı yere park edilene kadar.

tit+smart paket beyaz focus 3 sedan 20 haziranda 58.000 e alındı bilginize..

0 mı alındı yoksa 2. El mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtar oraya takılıp yine düğmeye basılacak..

çeviri;

3. anahtar bu pozisyondayken, ateşlemeyi açmak için düğmeye basabilirsiniz ve motoru çalıştırabilirsiniz.

benden bu kadar kalanını ford a sorun :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anahtar oraya takılıp yine düğmeye basılacak..

çeviri;

3. anahtar bu pozisyondayken, ateşlemeyi açmak için düğmeye basabilirsiniz ve motoru çalıştırın.

benden bu kadar kalanını ford a sorun :D

Şimdi bu durumda mı çalışacak arzalanmadan çalışıp çalışmadığını nasıl deneyecez :)

Resim eklendi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.