Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost Motor

Soner Kızılsu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba ;

1.0 ecoboost focus la mersin tömükte full yaptığım depo ile izmit/ derinceye geldim araç 1 depo benzınle ortala hız 90 kimi zamanda 120 olduğu zaman oldu ama 1070 km yaptı bilgilerinize sunmak istedim demekki benzin fiyatları mazotla aynı olsa bu araçların tercihi gayet çok olacak yorumlarınızı beklıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu tür sonuçlara hep gıpta ile baktım, şehir dışında 7,5- 8 lt gördüğüm için, tabi üst limitleri görerek, bana göre bu tüketim bile son derece ekonomik, 

ben de size katılıcam, bir örnekle geçen hafta sonu, arkadaşlarla, ıspartadan eğirdir taraflarında bir yere gittik, genelde düz yol zaman zaman inişli çıkışlı virajlı, bölgeler de var, gittiğimiz yolu aynen geri döndüğümüz için, iniş çıkışlar birbirini götürür,

asıl çarpıcı olan konvoy olarak gittiğimiz için ben onlara uymak zorunda kaldım :) , yasal hız limitlerinde bir yolculuk oldu kesinlikle çok yavaş değildi (bana göre yavaş), yaklaşık 140 km mesafenin sonunda yol bilgisayarı ort tük 4.9 l görünüyordu, inanılmazdı, çok şaşırdım, kendi başıma benim başaramadığım, birşey, bundan sonra da olmaz herhalde :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu tür sonuçlara hep gıpta ile baktım, şehir dışında 7,5- 8 lt gördüğüm için, tabi üst limitleri görerek, bana göre bu tüketim bile son derece ekonomik, 

ben de size katılıcam, bir örnekle geçen hafta sonu, arkadaşlarla, ıspartadan eğirdir taraflarında bir yere gittik, genelde düz yol zaman zaman inişli çıkışlı virajlı, bölgeler de var, gittiğimiz yolu aynen geri döndüğümüz için, iniş çıkışlar birbirini götürür,

asıl çarpıcı olan konvoy olarak gittiğimiz için ben onlara uymak zorunda kaldım :) , yasal hız limitlerinde bir yolculuk oldu kesinlikle çok yavaş değildi (bana göre yavaş), yaklaşık 140 km mesafenin sonunda yol bilgisayarı ort tük 4.9 l görünüyordu, inanılmazdı, çok şaşırdım, kendi başıma benim başaramadığım, birşey, bundan sonra da olmaz herhalde :)

Yokuşları inişler kurtaramıyor malesef. ECU yakıtı püskürtürken "calculated engine load" denilen bir değişken hesaplıyor. Bu hesaplanırken bir sürü parametreye bakılıyor. Ve zaman zaman %100 ün üzerine bile çıkabiliyor. (yokuş çıkarken tam gaz yapılması ancak aracın başka bir nedenle olması gerektiğinden daha geç hızlanması sonucu mesela) Ancak hiçbir zaman negatife düşmüyor. Hatta %15 in altına bile çok seyrek düşüyor diyebilirim. Yani %50 ortalama tutturmanın bile zor olduğu şartta iniş çıkışı karşılar demek pek gerçekci olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yokuşları inişler kurtaramıyor malesef. ECU yakıtı püskürtürken "calculated engine load" denilen bir değişken hesaplıyor. Bu hesaplanırken bir sürü parametreye bakılıyor. Ve zaman zaman %100 ün üzerine bile çıkabiliyor. (yokuş çıkarken tam gaz yapılması ancak aracın başka bir nedenle olması gerektiğinden daha geç hızlanması sonucu mesela) Ancak hiçbir zaman negatife düşmüyor. Hatta %15 in altına bile çok seyrek düşüyor diyebilirim. Yani %50 ortalama tutturmanın bile zor olduğu şartta iniş çıkışı karşılar demek pek gerçekci olmaz.

yani karşılamadğı durumda, hiç güzergahta rampa olmayaydı, daha da az tüketecektik, 4.9 dahada güzel bir değer öyleyse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba ;

1.0 ecoboost focus la mersin tömükte full yaptığım depo ile izmit/ derinceye geldim araç 1 depo benzınle ortala hız 90 kimi zamanda 120 olduğu zaman oldu ama 1070 km yaptı bilgilerinize sunmak istedim demekki benzin fiyatları mazotla aynı olsa bu araçların tercihi gayet çok olacak yorumlarınızı beklıyorum

yol bilgisayarındaki ort hız ne ve yük durumu, yolcu-bagaj ?

değer çok iyi 5 lt yi bulmuyor 50 lt hesabıyla. ort hızınız 85-90 civarı ise teknik veri ile kıyaslandığında ideal diyebiliriz.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adszbg.jpg

benimde her günki güzergahım , tabi yaz dönemi olması nedeni ile 6.7 ortalama ile geziniyorum :)  ama yinede akıcı bir trafik yok ... kış dönemine göre %30 'luk bir azalma var ... 

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araçta 4 yetişkin insan vardı 80 kg dan 320 km ve ailecek geldimzde bagajda doluydu valizler +kavunlar:D rahat araçta 500kg yakın yük vardı dıebilirz. Araçta yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketim kısmında min: 3.3 ,,max:4,8 gördüm en son derincede kontak kapadığımda 4.5 lt idi (anlık yakıt tüketimi deil) aracın ortalama hız hışmında 65 yazıyordu bilen arkadaşlar vardır Toroslarda baya bi rampa çıktık bide bolu dağına çıktık rampa olarak oralarda yakıt daha fazla yaktı yoksa bu araç norma güzergahta 1100 km civarlarını 1 depo rahat göreceğine inanıyorum benzin fiyatlarının dizelle aynı olsa demekki tüketici tercihi değişecek. alıp 1.6 atmosfer basınçlıyı tüp taktırp binmektense bildiniz el bombasının yanında geziyor gibi bisi lpg tankları bu araç tercih olmalı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toroslarda baya bi rampa çıktık bide bolu dağına çıktık rampa olarak oralarda yakıt daha fazla yaktı

rampa performansı nasıldı, o kadar yükle. kaç vites ve ne hızlarla tırmandınız. sanırım sakin tırmanmışsınız ort hız 65 olduğuna göre.(yada ort hızı sıfırlamayı unuttunuz mu?çünkü 65 km ort ile o yol bitmez, 13 saat sürmüş olmalı)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.