Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bakım Seti Oluşturuyorum Ek Önerilerinizi Bekliyorum

Önerilen Mesajlar

Onlardan yeterince var dostum listede de belirttim gözünden kaçmış sanırım

Yok üstadım gerek oldukça yıkama zamanı bir takım çantam var  onunla birlikte yıkamaya kadar teşrüf ediyorlar

tamamdır üstadım dediğiniz ürünle değiştiriyorum

Önceki aracımı sattığımı belirtmiştim ama en son ilandaki fotoğraflarını yaklaşık bir ay sonra ekleyebilirim ( malum bozulan laptop garantiden dönmesi vs)

Bu kadar alınmanızada anlam veremedim doğrusu forumda yeniyim sizi tanımam etmem alınmayın üstünüze lütfen.

Sizde varsa eğer boya koruma yapılmış araçla yapılmamış araç arasındaki farkları gösteren fotoğraf paylaşın ki fikirlerimi değişsin bende yaptırayım :)

%50 %50 

dscf2002v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

öncesi

dscf2008t.jpg

sonrası

dscf2011m.jpg

buda finish

dscf2077.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%50 %50 

dscf2002v.jpg

öncesi

dscf2008t.jpg

sonrası

dscf2011m.jpg

buda finish

dscf2077.jpg

Tebrik ediyorum güzel bir uygulama olmuş.

Benim şahsi fikrimdir yine üzerinize alınmayın lütfen.

Sıfır araç alıp boya koruma yaptıracağıma bu araç gibi olduğunda yaptırmak daha mantıklı en azından alır almaz yok sonax yok ziebart milyarlara yakın para verilmesi para tuzağı gibi geliyor bana hala.

Sonuçta dediğim gibi sıfır araca 6 ayda bir ciladan fazlası gereksiz bence.

Boyası yukarıdaki fotoğraftaki gibi olunca yaptırmak daha mantıklı ki 3-4 yıl bindim ben boya kesinlikle yukarıdaki gibi olmadı .

Konu silinmezde kalırsa bir aya kalmaz önceki aracımın fotoğraflarını eklerim.

Sonuç olarak: 

1- Sıfır araç alınır

2- Yıkama temizlik seti oluşturulur (sonax meguiars vb)

3- Araç  her yıkamada fırçasız,süngerle yıkanır mikrofiber bezle kurulanır.

4-  6 ayda bir cila atılır

5- Boya korumaya 6 ayda bir veya 1 yılda bir verilecek parayla dünya kadar şey yapılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%50 %50 dscf2002v.jpgUploaded with ImageShack.usöncesidscf2008t.jpgUploaded with ImageShack.ussonrasıhttp://img401.imageshack.us/im

g401/5094/dscf2011m.jpgUploaded with ImageShack.usbuda finishdscf2077.jpgUploaded with ImageShack.us

O zaman ustadlarina soralim:-)

Yikama sonrasi kendim zagorca hizli bir koruma yada cila ne tavsiye edersin..Marka yada link verirmisin?

Aslinda bilenler soyle aracin bakimi icin olmasi icin her tur urun icin marka linki koyarak tavsiye etseler'

Volkan Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tebrik ediyorum güzel bir uygulama olmuş.

Benim şahsi fikrimdir yine üzerinize alınmayın lütfen.

Sıfır araç alıp boya koruma yaptıracağıma bu araç gibi olduğunda yaptırmak daha mantıklı en azından alır almaz yok sonax yok ziebart milyarlara yakın para verilmesi para tuzağı gibi geliyor bana hala.

Sonuçta dediğim gibi sıfır araca 6 ayda bir ciladan fazlası gereksiz bence.

Boyası yukarıdaki fotoğraftaki gibi olunca yaptırmak daha mantıklı ki 3-4 yıl bindim ben boya kesinlikle yukarıdaki gibi olmadı .

Konu silinmezde kalırsa bir aya kalmaz önceki aracımın fotoğraflarını eklerim.

Sonuç olarak: 

1- Sıfır araç alınır

2- Yıkama temizlik seti oluşturulur (sonax meguiars vb)

3- Araç  her yıkamada fırçasız,süngerle yıkanır mikrofiber bezle kurulanır.

4-  6 ayda bir cila atılır

5- Boya korumaya 6 ayda bir veya 1 yılda bir verilecek parayla dünya kadar şey yapılır.

sıfır araca pasta yapılmaz zaten , sadece koruma cilası atılır

sizin cila dediğiniz malzeme ve listede gördüğüm şeylerden hiç biri 6 ay tutunamaz elle uygulamada

6 ay tutunması için katı wax kullanmanız lazım colliente 915 ve fk1000p gibi 

sonax ve ziebart isim satan yerler , dışarda onların 5 katı daha iyi işcilik yapıp daha az para isteyen çok yer var tabiki iyi seçmek lazım 15 dakka muhabbet ederseniz anlarsınızz zaten bilip bilmediğini

fotoğraftaki aracın kılcal çizik oranı öyle aşırı değil , 6 ayda oluşabilecek kılcallar , sizin nasıl 3-4 yılda oluyor ? aracınızın rengi beyaz mı ? gri mi ? idi 

O zaman ustadlarina soralim:-)

Yikama sonrasi kendim zagorca hizli bir koruma yada cila ne tavsiye edersin..Marka yada link verirmisin?

Aslinda bilenler soyle aracin bakimi icin olmasi icin her tur urun icin marka linki koyarak tavsiye etseler'

valla elle sürerim 1-2 saatimi feda ederim dersen

fk1000p

colliente 915

meguiars 21,26,66 veya nxt olabilir

yok 10 dakkada hallediyim parlasın yeter dersen (ömrü 2-3 yıkama )

meguiars 34 sprey veya qucik detailer alabilirsin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sıfır araca pasta yapılmaz zaten , sadece koruma cilası atılır

sizin cila dediğiniz malzeme ve listede gördüğüm şeylerden hiç biri 6 ay tutunamaz elle uygulamada

6 ay tutunması için katı wax kullanmanız lazım colliente 915 ve fk1000p gibi 

sonax ve ziebart isim satan yerler , dışarda onların 5 katı daha iyi işcilik yapıp daha az para isteyen çok yer var tabiki iyi seçmek lazım 15 dakka muhabbet ederseniz anlarsınızz zaten bilip bilmediğini

fotoğraftaki aracın kılcal çizik oranı öyle aşırı değil , 6 ayda oluşabilecek kılcallar , sizin nasıl 3-4 yılda oluyor ? aracınızın rengi beyaz mı ? gri mi ? idi 

valla elle sürerim 1-2 saatimi feda ederim dersen

fk1000p

colliente 915

meguiars 21,26,66 veya nxt olabilir

yok 10 dakkada hallediyim parlasın yeter dersen (ömrü 2-3 yıkama )

meguiars 34 sprey veya qucik detailer alabilirsin

10 dakikadan fazlasını beceremem sanırım :( ama üzerindeki boya koruma geçsin Bir gün ayarlayıp kocaelinden nasipse basıp yanına getircem inşallah...

Çook teşekkür ederim, vereyim siparişi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samet bey ilginiz için teşekkürler benim kastettiğim yerler sonax ziebart gibi adını duyurmuş yerler.

Elbette dışarda daha ucuza yapan vardır fakat ŞAHSİ GÖRÜŞÜMDÜR; sonax ziebart dışındada aracımı, eğitimi olmayan, merdiven altı, yıkamacılık yaparken birden boya uzmanı olduğunu farkedipte pasta cila ya başladım hallederiz abiiii tarzı yerlere teslim etmem.

Not: yukarıdaki benzetme ve örneklerimin hepsi için sözüm meclisten dışarıdır kimse üstüne alınmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samet bey teşekkürler, Ankara'da önerebileceğiniz bir yer varsa bilmek isterim.

ben kendi adıma önereyim, bestekar sokakta meguiars var, meguiarsın ankaradaki tek yetkili uygulama noktasıdır. İbrahim beye selamımı söyleyin yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.