Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlk Defa Dizel Kullanacak Üyenize Yardım

Hasan Şahin

Soru

Herkese merhaba aracımı aldım yaklaşık bir hafta sonra teslim edilecek. aracım 2013 ford focus titanium tdci.

Size sormak istediğim ise ilk defa dizel araç kullanacağım.

Hangi devirlerde vites değiştirmeliyim?

Araç çalıştıktan ve stop ettikten sonra beklemelimiyim?

Uzun yol şehir içi ne devirde nasıl kullanmalıyım?

İlk 1000km sonrası yağa değiştirmelimiyim?

Kısacası nelere dikkat edip neleri yapmamalıyım ilgi ve alakanız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

çağlar hocam bugun bıraz yol bılgısayarını kurcaladım fakat ole bıseye rastlamadım. dedıgınız gibi ön cam ısıtmalı buyuk ıhtımal style plus olsa gerek. start\srop dugmesının de belırttıgınız yerde hıc gözüme çarpmadı. en yakın zamanda bakacağım ama. tsk ederım umarım bulurum.

yakup hocam sende haklısın ama aradığımı bulmayınca ınsan bazen çıldırıyor. pc basında aramaktan belım ağrıdı. yınede tskler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çağlar hocam bugun bıraz yol bılgısayarını kurcaladım fakat ole bıseye rastlamadım. dedıgınız gibi ön cam ısıtmalı buyuk ıhtımal style plus olsa gerek. start\srop dugmesının de belırttıgınız yerde hıc gözüme çarpmadı. en yakın zamanda bakacağım ama. tsk ederım umarım bulurum.

yakup hocam sende haklısın ama aradığımı bulmayınca ınsan bazen çıldırıyor. pc basında aramaktan belım ağrıdı. yınede tskler..

dediğim start stop tuşu A harfi şeklinde harfin etrafında da daire var .yani daire içinde A harfi düşünün eğer bu tuş yoksa start stop ta yoktur.zaten focusların hepsinde yok bu start stop ecoboost motorlarda ve ilk gelen dizellerin bazılarında var ..siz aracınızda neye dayanarak start stopu nasıl aktif edebilirim dediniz ...eğer dediğim tuş yoksa start stop yoktur aracınızda ..ön cam ısıtmalı ,otomatik park vs. varsa style plus dır aracınız.zaten ısıtmalı öncam varmış o zaman plus aracınız...start stop tuşu otomatik park sistemi tuşunun hemen solunda ısıtmalı ön-arka cam tuşununda sağ tarafında .bu tuş yoksa yoktur start stop...şehir içi güvenlik (safety city) YOL bilgisayarında  ESP+TCS falanda var bu menünün olduğu yerde bu iki ayarda ordan açılıp kapatılıyor siz biraz daha bakın yol bilgisayarına 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.