Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2,5 Tdci 30.000 Bakıma Gideceğim

teoman soydaş

Soru

Herkese iyi forumlar,

Cumartesi günü 30.000 bakım için servisten randevu aldım, telefonda ücret olarak 520 TL dediler işlem olarak klasik hava,yağ,polen filitresi vs. değiştirilecek bunlara ek olarakta enjektör temizliği yapılacağını belirttiler.

özetle;

1-) Başka hangi bölgelere bakılıp bakılmadığını kontrol etmeliyim?

2-) Sizlerin sorup cevabını almamı istediğiniz konular var mı?

3-) Aracın garantisi Nisan 2014'de bieteceği için muhtemelen o zamana kadar 45.000 bakımını dolduramam bu nedenle garanti kapsamında nereleri baktırayım.

Teşekkürler

TS.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Neden bu kadar yüksek aldılar ki anlamadım. Keşke öncelikle bir konuşsaydınız. 468 tl çok yüksek bir rakam bence.

Öncesinde konuştum fakat bir netice elde edemedim zaten bulunduğum ilde ford servisi yoktur. Bu nedenle farklı ile gittim oradaki yetkili tek servisti bu nedenle yapabileceğim farklı bir şey kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

30 bin bakım 400'den aşağı bulamazsın zaten.

Benim 30 bin bakımında hava filtresini evden götürdüm. Bunun haricinde polen filtresini değiştirmediler.

Yani,

Yağ, Yağ filtresi, mazot filtresi, periyodik bakım, kapı ayarları, taş atıklarına rütuş, kapı ve sunroof fitillerinin bakım ve temizliği, toplam 290 TL tuttu.

@teoman soydaş,

Bir de hidrolik sistemin yağını falan değiştirdiler mi? Bilginiz var mı? Eğer bu işlem de yapıldıysa benim aldığım fiyata +100 TL daha dahil edilebilir. (tahmini konuşuyorum.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@teoman soydaş, Bir de hidrolik sistemin yağını falan değiştirdiler mi? Bilginiz var mı? Eğer bu işlem de yapıldıysa benim aldığım fiyata +100 TL daha dahil edilebilir. (tahmini konuşuyorum.)

hayır değiştirmediler. yukarıda yazdıklarınıza göre sizinle bayağı ilgilenilmiş. aracı yıkamadılar bile neden yıkamadınız diye sordum personel yıllık izinde cevabı aldım şaka gibiydiler :)

sol arka kapının fitilinde sorun var dedim yerinden çıkıyor 3. kez yapıştırdılar şikayetim üzerine garantiden yenisini istediler.

Sonrada servisten memnuniyet anketi için arıyorlar hepsine 0 puan verdim arayan bayan otosandanda aranacaksınız dedi ama henüz arayan kimse olmadı.

Servis içerisinde araçları hor kullanmak gereksiz yere gaza sonuna kadar basmak daha neler yapıyorlar. 

15bin bakıma göre ek birşey yapılmamış gibi ifade ediliyor . O takdirde 100-150TL kadar fazla fiyat 

bence 15 bin bakımında daha cok işlem yapılıp ilgilenilmişti.  faturam elimde yeniden baktım yazdıklarımın dışında farklı hiç bir işlem yapılmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
hayır değiştirmediler. yukarıda yazdıklarınıza göre sizinle bayağı ilgilenilmiş. aracı yıkamadılar bile neden yıkamadınız diye sordum personel yıllık izinde cevabı aldım şaka gibiydiler sol arka kapının fitilinde sorun var dedim yerinden çıkıyor 3. kez yapıştırdılar şikayetim üzerine garantiden yenisini istediler. Sonrada servisten memnuniyet anketi için arıyorlar hepsine 0 puan verdim arayan bayan otosandanda aranacaksınız dedi ama henüz arayan kimse olmadı. Servis içerisinde araçları hor kullanmak gereksiz yere gaza sonuna kadar basmak daha neler yapıyorlar.

Benim de yıkamadılar ancak benim arabam temizdi de zaten. Hatta sunrooftan su damlıyor şikayetim sonrası su tutup daha da kirlettiler. Bu konuda çok takıntılı olmadığım için sorun etmedim. Ama sizin durumunuzda yıkamamalarından daha kötü olanı bahaneleri bence. Alt tarafı araba yıkayacaklar, tut tazyikli suyu, personelimiz izinli olduğu için ancak bunu yapabildik de mesela. Ortada bir şey olsun.

Fitil konusunda yapabilecekleri bir şey yok diye düşünüyorum.

Memnuniyet anketi için beni henüz aramadılar. Servisten çıkarken özellikle rica ediyorlar. "Hepsinden çok memnun kaldığınızı söyleyin, bizler bu durumda prim alıyoruz otosandan (ya da nereden alırlarsa, ya da bizi kesiyorlar :D )..." şeklinde de uyarmışlardı beni. Ancak arayan olmadı.

Servis içerisinde araçları hor kullanmaları, gaza gereksiz yere basmaları konusunda size tamamen katılıyorum. Ben yaklaşık 300 km yi çeyrek depo mazotla gittim. (Kastamonu-Çorum) Serviste ise neredeyse bir çeyrek depo mazot harcadılar. Kendilerini müşterilerin araçlarında tatmin ediyorlar sanki. Ve özensiz de kullanıyorlardı. Örneğin benim çok dikkat ettiğim asfalt kenarına basarak ilerledi ve bu bölümden kurtulmak için hiç bir hareket yapmadı. (zemin ile asfaltın arasında az da olsa yükselti farkı kalır hani bazı yerlerde, bu kısmın lastiğe çok büyük zarar vereceğini düşünürüm ben. Bu kısımlara kesinlikle basbamamaya, mecbursam da lastiğin taban kısmını denk getirmeye çalışırım.)  Ancak servisteki ustalardan birisi benim de aracın içerisinde olduğum bir seferinde böyle bir yerde gayet rahat kullandı. Lastik (ki michelinin yanakları böyle yerlerde balon yapabilir, herkesin yakındığı bir durumdur) yarılmış olsa umrunda değil.

Servise gözü kapalı aracı teslim edecek bir yer var mı bilemiyorum ama, durum bu.

Ancak Ankara Tur Oto da memnun kalmadığım hiç bir uygulamaya şahit olmadım. Ben yokken ne yaptılar bilemiyorum tabi ama, arabamı tertemiz teslim etmişlerdi. 

Bu sefer Çorum'u tercih etmememin nedeni kesinlikle aldığım 290 tl lik fiyat nedeni ileydi. Memnun kaldım mı, servis uygulamalarından evet, memnun kaldım. Memnun kalmadığım yerler ise yukarıda bahsettiğim şeyler.

Bu arada o yağların 30 bin bakımında değişmesi gerekiyormuş. Bence çok gerekli değil değişmesi, tamamlanması belki olabilir. Ancak değişmesi konusunda servisle hemfikir değilim.  Benim de değiştirmediler zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.