Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bayiden Aracı Aldığımızda Yapmamız Gerekenler?

Engin Karagöz

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar şimdi standart sorulardan birini sorduğumun farkındayım ancak internette arattırdığımda 2006 ile 2010'un soru ve cevapları karşıma çıkıyor. Her il'de ve bayiide farklılık gösterdiğinie biliyorum ancak yakın zamanda sıfır araç alanlara sormak istiyorum... Aracınız hazır dediler gittik. Bayinin müşterisine vermek zorunda olduğu evrak ya da araç aksesuarları nelerdir?

Birde aklıma takılan bir şey var. Bayi aracı trafik sigortası+plaka ve ruhsat masraflarını karşılıyor. Ben bu aracın Motorlu Taşıtlar Vergisini ne zaman ödemem gerekiyor? Ve aracı teslim aldıktan sonra hemen babamın üzerine yapacam. Böyle birşey olduğunda benim adıma düzenlenen trafik sigortasının ücretini bayiiden alabiliyor muyum?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında sitemizde bunların cevabı var :) Şuan ben müsait değilim arkadaşlar yanıtlar.Nerdeyse ay'da bir her yeni alan soruyor.

Bence yeni araç alanlar için ayrı bir başlık açılmalı... Zaten her alan aynı mesajı  yazınca benzer konular forumda var araştır diyoruz ya, diye diye o araştırdığımız konular baya bir geçmişte kalmıştır arada tazelemek lazım :) Gözlerim ağrıdı benzer konu aramaktan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence yeni araç alanlar için ayrı bir başlık açılmalı... Zaten her alan aynı mesajı  yazınca benzer konular forumda var araştır diyoruz ya, diye diye o araştırdığımız konular baya bir geçmişte kalmıştır arada tazelemek lazım :) Gözlerim ağrıdı benzer konu aramaktan.

İçte açmış olduk :) Hayırlı olsun tekrar

Şunları buldum ayaküstü

Bu da biraz dileklerle dolu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hayırlı olsun.Aracın bandrolünü aldığın bayinin yatırması lazım.Büyük ihtimal onu halletmişlerdir.Eğer yatırmadılarsa hemen yatırman gerekiyor ocak bandrolünü.Bunun dışında araçta olması gereken ilk yardım seti,paspas,kullanım klavuzu.Sigorta poliçenin ruhsatın içinde olup olmadığına dikkat et.Eğer aldığın aracın arka camlar karartılmışsa  bununla ilgili makama yazılan yazıyı da alsan iyi olur.Aracı sıfır alsan bile boya kontrolü yapmanda fayda var.Birde lastik havalarını kontrol ettir benim 2 araçta da lastik havaları çok fazla çıkmıştı.Mesela şu an kullandığımda önler 44 arkalar 42 çıktı.Benim aklıma gelen başka bişey yok şimdilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yedek lastigin altina bakin, orada...

:kızgın: :kızgın: :kızgın:  karanlıkta tekerin üstünü sağını solunu o kadar kurcaladım ama altında olacağını düşünmedim (önce ki aracımdan alışkanlık sanırım) gündüz gözüyle ilk oraya bakacağım.... teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.