Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Hb 2013

Guest mehmet salih kan

Soru

Guest mehmet salih kan

Merhaba arkadaşlar dün focus için bayiye gittik fiyatta anlaştık gibi uygun rengi için diğer bayilere bakacaklardı. 1.6 trendx benzinli hb modele 43000 civarı anlaştık gibi. 1000 lira kapora bıraktık trafik plaka masrafları onlara ait. Ekstra park sensörü verecekler kolçağın ücretinin yarısını almayacaklar paspas ilk yardım seti verecekler. Kül kahverengi istedik güzel görünüyordu broşürde. Diğer bayilerde daha bakılacak varmı bu renginden beklemeden alabilirmiyiz diye. Sizlere danışmak istediğim konu fiyatta daha da düşürülebilir mi yada ekstradan istemem gereken bir hediye var mı. Birde en önemlisi bu renk konusu bu rengi daha önce araba da gören var mı yakışıyor mu acaba. Şu anki aracım siyah ve her gün yıkasam da fayda etmiyor. Beyaz renk ise gözüme basit göründü yanlış anlaşılmasın lütfen. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle yanlış anlaşıldım sanırım anahtara ahır anahtarı demişim kusuruma bakmayın bu denli fanatiklik olunabileceğini tahmin edememişim. Ahmet hocam başka bir arkadaşta demişti diyarbakırdan almayın diye hatta konuşmuştum onunla da mardini aramıştık falan ama kapora verdiğimiz için geride alamıyorduk mecburi bekledik aracı keşke ilk baştan bakabilseydim buralara. Evet plaka ve ruhsatın çıkması pazartesi hayırlı olsun diyelim biz kısmet o bayiyeymiş artık. İnşallah sıkıntı yaşamayız.

Fanatikliğin tanımını atlamışsınız sanırım öğretmenim. İnsanlar hatayı kabul etmeye geç başlıyor aman iş işten geçmesin :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest mehmet salih kan

Fanatikliğin tanımını atlamışsınız sanırım öğretmenim. İnsanlar hatayı kabul etmeyi geç kabul etmeye başlıyor ama iş işten geçmesin :)

Yakup bey ilk cümlenizde atladığımı düşündüğünüz kısım fanatiklik sanırım 40 küsür bin verip düz kumandasız şekli olmayan bir yedek anahtarı söyleyenlere verilen böyle tepkiler. İkinci cümlenizden birşey anlayamadım zaten. Neyse arkadaşlar sağlıcakla kalın iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@,

LPG takılacaksa bir şey diyemem ama ben şu an araba alacak olsam ya 1.6 Ecoboost ya da 1.0 Ecoboost alırdım. Her ne kadar yola çıktığımda anlık tüketim değerlerinin 2-3-4 seviyelerinde gidip geldiğini gördükçe insan ayrı bir havaya giriyor olsada benzinli tadı yok. Olamazda zaten. Biz de kendimizi ekonomi yaparak teselli ediyoruz işte.

Ama yapılacak km çok değilse ısrarla 1,0 ecoboostu öneriyorum.  

Ümit bey benzinli tadı yok demişsiniz bende dizelin torkunun hastasıyım, bu araçtan sonra normal 1.6 benzinli araba çok tatsız geliyor bana şimdi. Tatsızlık olarak  neyden bahsediyorsunuz tek dezavantajı motor sesi olabilir oda dışarıdaysan. Performans diyorsan 

Motor Seçenekleri                0-100km/s (sn)

1.6L Duratec 125PS                 11,0

1.0L EcoBoost 125PS               11,4

1.6L Duratorq TDCi 115PS       10,9

Sonuç olarak 1.6 E.B. Hariç, Performans olarak hiç bir benzinli motor seçeneği dizeli geçemiyor, yakıtı ve torku da cabası dersek sizin benzinlinin tadı olarak tanımınızı çözemedim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ümit bey benzinli tadı yok demişsiniz bende dizelin torkunun hastasıyım, bu araçtan sonra normal 1.6 benzinli araba çok tatsız geliyor bana şimdi. Tatsızlık olarak  neyden bahsediyorsunuz tek dezavantajı motor sesi olabilir oda dışarıdaysan. Performans diyorsan 

Motor Seçenekleri                0-100km/s (sn)

1.6L Duratec 125PS                 11,0

1.0L EcoBoost 125PS               11,4

1.6L Duratorq TDCi 115PS       10,9

Sonuç olarak 1.6 E.B. Hariç, Performans olarak hiç bir benzinli motor seçeneği dizeli geçemiyor, yakıtı ve torku da cabası dersek sizin benzinlinin tadı olarak tanımınızı çözemedim 

Şimdi hocam 0-100'e fazla takılmayın çünkü firma en fazla tüketimin kalkışlarda olduğunu biliyor gerçi hepimiz biliyoruz bunu önlemek için çeşitli yöntemler var ona girmeyeceğim şöyle özet geçiyorum performans bu şekilde (ara hızlanma) daha verimli ölçülür; Şimdi 1.0 ile 1.6 arasında 100 nm tork sadece 1 sn mi katmış oldu o yüzden yüksek tork olayına takılmamak lazım. elma armut bunlar. Hatta 1.6 eb tork'u yine 1.6tdci'dan düşük ama hayli hızlı. vs vs

602494_385209194876775_1870832393_n.jpg

ayrıca zevk demek saniyelerle ölçülecek şeyler değil ki. Yoksa en zevkli araç güçlü bir atmosferiktir bana kalırsa.Gerisi hikaye.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi hocam 0-100'e fazla takılmayın çünkü firma en fazla tüketimin kalkışlarda olduğunu biliyor gerçi hepimiz biliyoruz bunu önlemek için çeşitli yöntemler var ona girmeyeceğim şöyle özet geçiyorum performans bu şekilde (ara hızlanma) daha verimli ölçülür; Şimdi 1.0 ile 1.6 arasında 100 nm tork sadece 1 sn mi katmış oldu o yüzden yüksek tork olayına takılmamak lazım. elma armut bunlar. Hatta 1.6 eb tork'u yine 1.6tdci'dan düşük ama hayli hızlı. vs vs

602494_385209194876775_1870832393_n.jpg

ayrıca zevk demek saniyelerle ölçülecek şeyler değil ki. Yoksa en zevkli araç güçlü bir atmosferiktir bana kalırsa.Gerisi hikaye.. 

Mutlaka hızlanma ve torkla zevk tanımlanamıyabilir fakat ben neyden kaynaklı olarak zevk alındığını çözemedim (benzinlinin tadı anlamında). Aynı farklar benzinli araç içinde geçerli tek fark dizelin dışarıya verdiği rahatsız edici ses ve benzinlinin yakıt sarfiyatındaki müsrifliği 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mutlaka hızlanma ve torkla zevk tanımlanamıyabilir fakat ben neyden kaynaklı olarak zevk alındığını çözemedim (benzinlinin tadı anlamında). Aynı farklar benzinli araç içinde geçerli tek fark dizelin dışarıya verdiği rahatsız edici ses ve benzinlinin yakıt sarfiyatındaki müsrifliği

Devir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Devir

Artik devir degisti Yakup.

Yuksek devir cevirebilmenin verdigi zevk 98 model, 250 bin km deki 80 hp lik bir motora sahip r 19 ile bile bir baska. Kaldi ki guclu atmmosferik bir motorla neler yapilabilir.

Ya da bunlari bir kenara birakalim. Dizelin gazi gec yemesine karsilik atmosferik benzinlinin gaz yeme suresi bile yeter. Ssanki devir saati gaz teline bagli gibi atmosfwrik motorda. Dizelde ise bu surec cok izun bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle yanlış anlaşıldım sanırım anahtara ahır anahtarı demişim kusuruma bakmayın bu denli fanatiklik olunabileceğini tahmin edememişim. Ahmet hocam başka bir arkadaşta demişti diyarbakırdan almayın diye hatta konuşmuştum onunla da mardini aramıştık falan ama kapora verdiğimiz için geride alamıyorduk mecburi bekledik aracı keşke ilk baştan bakabilseydim buralara. Evet plaka ve ruhsatın çıkması pazartesi hayırlı olsun diyelim biz kısmet o bayiyeymiş artık. İnşallah sıkıntı yaşamayız.

kapora vermiş olabilirsin ama bişeyler filan imza atmadıktan sonra o parayı söke söke alabilirdiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Artik devir degisti Yakup.

Yuksek devir cevirebilmenin verdigi zevk 98 model, 250 bin km deki 80 hp lik bir motora sahip r 19 ile bile bir baska. Kaldi ki guclu atmmosferik bir motorla neler yapilabilir.

Ya da bunlari bir kenara birakalim. Dizelin gazi gec yemesine karsilik atmosferik benzinlinin gaz yeme suresi bile yeter. Ssanki devir saati gaz teline bagli gibi atmosfwrik motorda. Dizelde ise bu surec cok izun bence.

O dizelde ki gazın geç vermesi olayı tamamen yazılımla engellenmiş bir olay o engelleme olmasa aracın kalkış ve vites atma sonrası gaza basmalarda şiddetli vurma ve yolcuları rahatsız etme olayı gercekleşmekte yüksek torklu araclarda gücün pedala basar basmaz verilmesi tercih edilen birsey değil tabi arac normal aile aracıysa spor araclar farklı tabi .Bu gecikmeyi oratadan kaldırabilirsiniz sprintbosster takılabilir tabi kullanım rahatlığını terketmeyi göze alarak.http://www.youtube.com/watch?v=12-_z2j6oak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel benzinli tadi tartismasi biraz fazla uzamis. Konuyla alakasi yok. Bilgisayardan girdigim zaman tasiyayim. Ya da musait olan birisi tasisin. Tadini merak edenlere de bir bardak icmesini tavsiye ederim. Bence benzinlinin tadi harika..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.