Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabam Neden Titriyor?

Ünal Demir

Soru

Herkese selamlar aracımın z rotları değişti fena halde ses yapıyordu neyse 80 100 aralığındada titreme vardı balans yapıldı ön iki tekere neyse Ankaraya yola çıktım pişman oldum çıkacağıma değişen hiç birşey yok daha kötü olmuş araba yokuşlara gelince gaz verdikçe arabada fena halde bi titreme var yokuş aşağı boşta pek belli değil daha çok gaz verdikçe belirginleşiyo yardımlarınızı düşüncelerinizi bekliyorum sorun nedir tekrar balans yaptırmam mı gerekiyo başka birşey mi saygılar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet tekrar balans yaptirmaniz lazim ama on degil arka tekerleklere.. Nerden cikarttim?
- Yokus cikarken arabanizin agirlik merkezi arka tekerlere dogru degisir. Dolayisi ile arka tekerlere daha cok yuk biner. Gaza bastiginizda da bu yuk artar. 

- Yokus asagi inerken ise yuk on tekerlere biner. Yukaridakinin tam tersi durum soz konusudur. 

Basit olandan baslayin, iyi bir rot balanscida tum tekerleklere balans ayari yaptirin. Jantlarinizin duzeltilmesi gerekiyorda olabilir.

Eger herseye ragmen duzelmezse akslarin kontrol edilmesi gerekebilir ama dedigim gibi basit olandan baslayin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet tekrar balans yaptirmaniz lazim ama on degil arka tekerleklere.. Nerden cikarttim?

- Yokus cikarken arabanizin agirlik merkezi arka tekerlere dogru degisir. Dolayisi ile arka tekerlere daha cok yuk biner. Gaza bastiginizda da bu yuk artar. 

- Yokus asagi inerken ise yuk on tekerlere biner. Yukaridakinin tam tersi durum soz konusudur. 

Basit olandan baslayin, iyi bir rot balanscida tum tekerleklere balans ayari yaptirin. Jantlarinizin duzeltilmesi gerekiyorda olabilir.

Eger herseye ragmen duzelmezse akslarin kontrol edilmesi gerekebilir ama dedigim gibi basit olandan baslayin.

Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkürler bugün aracıma yine balans yapıldı ama usta araç uzun süreli aynı noktaya basmış ondan dolayı lastik içinden tel kırmış gibi birşey söyledi balans yaparım ama fazla sürmez yine sorun tekrarlar lastiklerin değişmesi gerekli dedi ama lastiklerim daha 2 yıllık ve diş olarak daha sıfır ayarında ne yapmam gerekli pek bilmiyorum ama inşallah yine tekrarlamaz diye ümit ediyorum saygılar teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkürler bugün aracıma yine balans yapıldı ama usta araç uzun süreli aynı noktaya basmış ondan dolayı lastik içinden tel kırmış gibi birşey söyledi balans yaparım ama fazla sürmez yine sorun tekrarlar lastiklerin değişmesi gerekli dedi ama lastiklerim daha 2 yıllık ve diş olarak daha sıfır ayarında ne yapmam gerekli pek bilmiyorum ama inşallah yine tekrarlamaz diye ümit ediyorum saygılar teşekkürler ...

Gerçekten tel kırıksa lastiği değiştireceksiniz. Hiç olmazsa çift olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gerçekten tel kırıksa lastiği değiştireceksiniz. Hiç olmazsa çift olarak.

Telin gerçekten kırık olduğu nasıl anlaşılır lastiklerim kaliteli sayılır yani pirelli p 6000 kısa zamanda böyle bi sıkıntı çıkarması tuhaf ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

jantları kontrol ettiler mi peki jant yamulmuşsa o da titreme yapar.

Çağlar bey balans yaparken jantlara da bakıyorlar galiba onu ayrıca söylemedim ama şöyle bi durum var ben lastikleri 2011 de aldım ama lastikler 2010 yapımmış keleğe mi geldik anlamadım ankara dönüşü gideceğim aldığım yere bakalım  ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

model yı

Çağlar bey balans yaparken jantlara da bakıyorlar galiba onu ayrıca söylemedim ama şöyle bi durum var ben lastikleri 2011 de aldım ama lastikler 2010 yapımmış keleğe mi geldik anlamadım ankara dönüşü gideceğim aldığım yere bakalım  ...

model yılı aldığınız yıldan 1yıl geriyse bu o kadar da önemli değil sonuçta 1 yıl 4-5 yıl olsa anlarım da... bende 2012 yılında 2011 yılına ait lastik aldım gayet memnunum şuana kadar da herhangi bir sorun çıkarmadı çok şükür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.