Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Trend'e Cruise Control (Hız Sabitleme) Takılabilir Mi ?

Guest yunus gökhan ay

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

yunus benim arkadaşım. yeni focus trend aldık ona. bu hız sabitleme işini çözemeye çalışıyoruz da baktım ruslar sorunsuz montajı yapmış. ama şöyle bi derdimiz var hız sabitleme tuşu bulamıyoruz uygun fiyatlı. Servise sordum tuş için uçuk kaçık fiyat verdilerler ama şöyle bi saçmalık var cmax ile ortak parça focus ta 400-500 lira sadece tuş diyorlar ( tuşun tek satıldığını ikna ettikten sonra aldığım fiyat olduğu için fiyattan şüpheliyim) ama cmaxin parçası 200-250 lira civarında imiş onu da yeni öğrendim. ama burdaki servisteki parçacılar beni sevmiyor bende onları sevmiyorum o yüzden sıkıntımız var.  aranıyor ilanlarında direksiyon ilanı açtım araıyoruz diye bakalım direksiyonu  teimn ederseksek  büyük ihtimal hız sabitleme işini çözecez. öyle  eskisi gibi gaz teli yok kablo vs derdi olmuyor yeni modellerde. hele dizellerde gaz teli hiç olmadığı için onlar daha rahat. aslında  keşke gaz teli olsa onda tecrübeliyim :D ama bu focus III çok yabancı kaldı. neyse. bu konu burda kalsın  malzemeyi bulursak montajda klavuz oluruz ilerde inşallah.

bu arada yeni focusların mantığı vw vagcom gibi deneebilir. otosan yada özel ford servis-parçacıları biraz daha vw servis -parçacı usta gibi bu konularda kıl tüy çıkarmadan iş yapsa  yeni fordlarda bu tip modifiyelere meyilli çok kullanıcı var.  sonuçta 70 bine focus alanlar  var  çoğu üst donanım montajı zor değil sonradan uygulama yapacaklar için. neyse...

Hocam merhaba ben de bu işlerle uğraşıyorum Ankaradan sana simit temin edebilirim. ben Amerikadsan aldım 8 inde geliyo ama Ankarada cruise u aktif edemediler Ankara hurdacıdan cruise lu direksiyon simidini 200 TL(normal) 300 TL(deri ithal) buldum istersen aldırabilirim. sen de aktivasyon konusunda yardımcı olursan sevinirim. haberleşelim görüşürüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1) Чтобы иметь функцию круиз-контроля, достаточно врезать в руль и подключить кнопки, а также активировать функцию круиза и ограничения скорости при помощи дилерского или стороннего оборудования.
2) Вместо установки кнопок можно приобрести руль с уже установленными кнопками
3) Функцию круиз-контроля можно установить и активировать на любой комплектациии
4) Никакие дополнительные модули не нужны

4- hiç bir ek modül gerekli değildir biggrin.png bu lafı sevdim. neyse arkadaşa söyleyeyim baksın da yapsın tongue.png

http://ffclub.ru/topic/250081/jump_240/

tuşun adet fiyatı 600 lira serviste :) ama aynı tuş cmaxde de var ve servis ile her gitiğimde papaz olduğum için onu sormayı unuttum ama nette 200-250 lira civarı fakat  bi kabloda olması gerekiyor o fiyata dahil değilmiş. ruslar yapmış.  ve ek modüle vs gerek yok deniyor. yani tuşlu direksiyonu  şu akıllı gem modülüne gösterince büyük ihtimal çalışıyor. tabi biraz meraklı yetkili servis teknisyeni şart bu iş için. yani kestirip atmayacak hemen.  bu arada gaz teli  vs lazım diyenler vardı. :) bu tip konuda ne kadar az bilgi kirliği olursa o kadar iyi. gaz telli ford kalmadı diye biliyorum :D ki dizelde gaz teli  bırakalı çok oldu. elektronik gaz pedalı ve gaz kelebeği var dizel tüm focuslarda. buna 2001deki tddi bile dahil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Arkadaşlar ben trend aracıma ABD'den geitrttiğim direksiyonu taktım programladık ve cruise şu anda mis gibi çalışıyor bilginiz olsun yapılabiliyor
Detay yok mu , bukadarcık mı? Pogramlamayı yetkili servisde mi yaptırdınız?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar önce direksiyon simidi alıyorsunuz ankara için bu fiyatlar  sıfırı  400 tl deri ve ses ve hız sabitleme butonu üzerinde , ben kendi direksiyonu mu verip 250 tl çıkma aldım deri ve gayet şık,  direksiyon airbag söküyorsunuz ve yeni  direksiyonu takıyorsunuz yaklaşık 15 dk bir işlem yukarıda verilen rus sitesinde videosu mevcut ben oradan bakıp yaptım, ankarada 2 tane benim bildiğim programı atan elektronikçi var  email atarsanız telefonlarını veririm   ben bugün yaptırdım  yaklaşık 20 dakika programı atıyor maliyeti 70 tl şu an hız sabitlemeyi kullanabiliyorum, focus 3 de çok keyif veriyor gerçekten çok başarılı bir hız sabitlemesi var    bana toplam maliyeti 320 tl oldu bilginize .... tek bir sıkıntı var Airbg üzerindeki sağdaki teyp kumandası çalışmıyor,sebebi orjinalinde öyle bir buton yok orasında ikinci yol bilgisayar butonu var direksiyon  altındaki daha şık olan büyük butonlu teyp kumandası çalışıyor  zaten o daha kullanılışlı bir buton, iyi akşamlar...

http://ffclub.ru/topic/250081/jump_1080/?pid=14288355#entry14288355

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ben trend aracıma ABD'den geitrttiğim direksiyonu taktım programladık ve cruise şu anda mis gibi çalışıyor bilginiz olsun yapılabiliyor

trendlerde hız sabitleme standart zaten sizin araç comfort herhalde
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Arkadaşlar;

2012 Focus 3 Trend aracımın direksiyon simidin de ve airbag üzerindeki nikelaj kaplama da soyulmalar mevcut. Garanti kapsamında olmadığı için servis bir şey yapamayız dedi. Bende kendimce çözümler geliştirdim yalnız sizlerinde fikrini almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1 - Direksiyon simidini cruiz control'lu temiz çıkma almak ( Aracımda cruiz control yok. Cruiz control'ü aktif ettirmem için sadece yazılım atılması yeterli mi?)

2 - Airbag'in nikelaj kaplı kapağını satan yurtdışı siteleri mevcut. (Bundan sipariş versem Türkiye de taktırabilir miyim?)

Son olarak bu tarz konularda bana yardımcı olabilecek İst. Anadolu Yakasında önerebileceğiniz servis var mıdır? Yine bu tarz çıkma parçaları alabileceğim yerler hakkında yardım rica ediyorum...

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Soydan Alkan said:

Merhaba Arkadaşlar;

2012 Focus 3 Trend aracımın direksiyon simidin de ve airbag üzerindeki nikelaj kaplama da soyulmalar mevcut. Garanti kapsamında olmadığı için servis bir şey yapamayız dedi. Bende kendimce çözümler geliştirdim yalnız sizlerinde fikrini almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1 - Direksiyon simidini cruiz control'lu temiz çıkma almak ( Aracımda cruiz control yok. Cruiz control'ü aktif ettirmem için sadece yazılım atılması yeterli mi?)

2 - Airbag'in nikelaj kaplı kapağını satan yurtdışı siteleri mevcut. (Bundan sipariş versem Türkiye de taktırabilir miyim?)

Son olarak bu tarz konularda bana yardımcı olabilecek İst. Anadolu Yakasında önerebileceğiniz servis var mıdır? Yine bu tarz çıkma parçaları alabileceğim yerler hakkında yardım rica ediyorum...

Teşekkürler...

1- Yukarda okuduğunuz gibi, evet.

2- Niye takılmasın ? 

Çıkmacılara bakacaksınız, sanayii gezeceksiniz 1 gün onlar yardımcı olurlar :)  Bostancı Oto sanayii gibi, yetkili servise takmak ile ilgili Şahsvaroğlu yapar belki :) Sorarsınız

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On Wednesday, January 21, 2015 at 22:16, Osman Karaca said:

Arkadaşlar önce direksiyon simidi alıyorsunuz ankara için bu fiyatlar  sıfırı  400 tl deri ve ses ve hız sabitleme butonu üzerinde , ben kendi direksiyonu mu verip 250 tl çıkma aldım deri ve gayet şık,  direksiyon airbag söküyorsunuz ve yeni  direksiyonu takıyorsunuz yaklaşık 15 dk bir işlem yukarıda verilen rus sitesinde videosu mevcut ben oradan bakıp yaptım, ankarada 2 tane benim bildiğim programı atan elektronikçi var  email atarsanız telefonlarını veririm   ben bugün yaptırdım  yaklaşık 20 dakika programı atıyor maliyeti 70 tl şu an hız sabitlemeyi kullanabiliyorum, focus 3 de çok keyif veriyor gerçekten çok başarılı bir hız sabitlemesi var    bana toplam maliyeti 320 tl oldu bilginize .... tek bir sıkıntı var Airbg üzerindeki sağdaki teyp kumandası çalışmıyor,sebebi orjinalinde öyle bir buton yok orasında ikinci yol bilgisayar butonu var direksiyon  altındaki daha şık olan büyük butonlu teyp kumandası çalışıyor  zaten o daha kullanılışlı bir buton, iyi akşamlar...

http://ffclub.ru/topic/250081/jump_1080/?pid=14288355#entry14288355

Merhaba hiz sabitleme prg attirdiginiz yeri banada yazarmisiniz rica etsem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Muharrem B. said:

Merhabalar, konuyu nihayete erdirebilen arkadaşlar varmı acaba. :)

Buradaki servis hiçbirşey üstlenmiyor çoğu zaman cevap bile vermiyorlar sanırsın VW servisi çok ilginç bir durum. B)

Takılır. Bu başlığı okuyun lütfen ardından galeri bölümdeki satırları kontrol ediniz, anlayacaksınız.

http://anasayfa.focusclubtr.com/focus-mk3-far-degisimi-oem-gunduz-ledli/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.