Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

carbon clean

mehmet st 703

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Carbon Clean ın 20 ila 40.000km de bir yapılması faydalıdır.

122.000km deki bir araçta illaki faydalı olacaktır ancak çok düşük ihtimal de olsa zamanla birikmiş iri partiküller koparken enjeksiyon sistemine hasar verebilirler, bu yüzden kimi çok km yapmış araçlara pek tavsiye edeilmediği de olur, muhakkak servisinize ya da işlemi yapacak yere konuyu danışın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ilkini 105 binde ikincisini 150 binde olmak üzere ( km ler tam hatırlamıyorum ama o civarda) 2 kere yaptırdım. ilkinde çok bariz araç rahatladı 2. cisinde etksini o kadar görmesemde 175 bindeki motor performansı şiir gibiydi. şimdi 45 binde yeni bir focus aldım. onada yaptıcam çünkü şehir içi kullanılmış sürekli. otoamtik olduğu için tüektim fazla ve motor içi kurumlanma büyük ihtimal fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gene hatırlatayım, motorunuzu temizlemek için 4000 dd civarında en az 30 dakika uzun yol da aynı işi görür.

CC kısa süreli, araç tam ısınamadan, bolca şehir içi kullanılan motorlar için gerekli olabilir.

Ama hem keyif hem de motorun sağlığı için devirli uzun yol gibisi yoktur.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gene hatırlatayım, motorunuzu temizlemek için 4000 dd civarında en az 30 dakika uzun yol da aynı işi görür.

CC kısa süreli, araç tam ısınamadan, bolca şehir içi kullanılan motorlar için gerekli olabilir.

Bu işlemi dizel motorla hangi devirde yapacağız.

Ayrıca dizel motorlu aracı ortalama 2000 devirin biraz üstünde kullanın diye bir sürü öneri alıyorum. Şaşırmış durumdayım. 110-120 arası giderken 6,0-7,0 arası yakıyor. Bende de bu ara bir takıntı oldu. Ortalamamı 4,5 civarına çekmek için uğraşıyorum. Zararı olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu işlemi dizel motorla hangi devirde yapacağız.

Ayrıca dizel motorlu aracı ortalama 2000 devirin biraz ÜstÜnde kullanın diye bir sÜrÜ öneri alıyorum. Şaşırmış durumdayım. 110-120 arası giderken 6,0-7,0 arası yakıyor. Bende de bu ara bir takıntı oldu. Ortalamamı 4,5 civarına çekmek için uğraşıyorum. Zararı olur mu acaba?

Kurum yakma için dizelde de 3000 dd altına dÜşmeyeceksin, ama bu en az yarım saat sÜreyle ve ısınmış motoda olacak..

Şaşıracak bir şey de yok, şehir içi kullanımında kurum oluşmasını ne kadar uğraşsan engelleyemezsin, onun için senede 2 kez bir vesile yaratıp uzun yol yapmakta yarar var.

Az yakma adına kışın çok kasmaya gerek yok. Aslında motor tam ısınmamışken aşırı dÜşÜk (<1000) ve yÜksek (>3000) devirlerden kaçınmak dışında bir şey yapmaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu km ye kadar yapılmadıysa bence yaptırmayın.. BOR katkı ürünlerinden kullanın daha iyi olur... Normalde carbon clean ilk 40 bin km içerisinde yapılması tavsiye ediliyor. İlkini yaptıktan sonra 80 bin-120 bin şeklinde periyodik olarak yaptırırsanız verim alabilirsiniz... Birde carbon clean dizel araçlarda daha verimli oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki kaçıncı viteste gittiğimiz önemli mi? 5.viteste 4000 dd yapmak benim hız limitlerimi aşıyor da. Aynı işlemi daha düşük viteste de yapabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fiat Bravo'larda yanlış hatırlamıyorsam DPF'nin durumuna göre araç kendisi bunu dururken yapmakta. 30 dakika kadar aracı 3000 devirde çalıştırıyor sanırsam buna da rezonans gibi birşey denmekte. Aynı şey mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.