Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bir Kaç Uygulama Ve Durum Için Fikir Alışverişi

Ercan Sargıl

Soru

>>> Focus araçlarında bulunan ön tampon çeki kapağını park halinde iken çocuklar çıkarmışlar, tırnaklarının ikisi kırık olduğundan silikonla duruyordu. Neyse, bu parçadan almak istiyorum fakat parçanın orjinalini internetten bulmak sanırım olmayacak. Ford bayisini aramakta istemedim sadece internette gezindiğim bir kaç sayfalardan gördüklerim ile bilgim var. Bilecik' tede çıkmacı parça satan bir yer yok, bu parçadan bildiğiniz bir yer var ise yönlendirir veya yardımcı olursanız sevinirim.

89133170.jpg

>>> Bir diğer durum ise hafta sonu aracımı yıkarken ön tamponunda küçük bir bölümünde boya çatlaması olduğunu gördüm. Bu noktaya ince uçlu fırça ile rötuş boyası ile kapatmak istiyorum. İnternette araçların kodlarına göre boyalar satılıyor. Resimdeki gibi koduna baktığımda o kodda bulamıyorum. Aracımda 56 olarak yazıyor ama ürünlerde okyanus mavisinin kodu ortaya çıkıyor. Ama araç buz beyazı, sizlerin kullanmış olduğu rötuş boyası veya bu durumlar için kullandığınız ürünleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

boyarr.jpg

>>> Araçlarımızda bulunan 6000 cd yerine normal bir mp3/cd çalar takmak istiyorum. Çerçeve konusunda resimdeki uygunluk sağlar mı, sağlamaz mı kararsızım. Bir diğer durum ise teybin kendi soketini bozmadan diğer teybi bağlamak istiyorum. Değişim sonrası mp3/cd çalarlar da çalışır durumda iken bass/tiz & radyo ayarlarını yaptıktan sonra araç stop edildiğinde teyp sıfırlanıyor. Sıfırlanmasının sebebi kablo bağlantılarından mı ya da başka bir nedenle mi kaynaklanıyor.

Çerçeve ve bağlantı konusunda tecrübesi olan abi ve kardeşlerim bilgilerinizi yazarsanız sevinirim.

adsztcs.jpgadsz2yn.jpg              

>>> Benim aracımda da ön konsol altında da alt pedal aydınlatma aktif değil, tüm tesisatı kaplo, duy mevcut ama lamba taktığımda çalışmadı, aydınlatmaları aktif edenlerin modül kullandığını okumuştum. O modüllerden nasıl temin edebilir ve fiyatı nedir?

Saygı ve sevgilerimle, şimdiden teşekkür ederim.

Ercan Sargıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kapak eğer tam yapıştırılabiliyorsa bırakın öyle kalsın.

Boya için renk kodlarına güvenmeyin. Ben marka ve kodu tutan boyadan almıştım. Yine de ton farkı olmuştu. İki önceki aracımda ise kırtasiyede satılan ve aracın renginin aynısı (metalik gümüş) silinmez sudan etkilenmez kalem bulmuştum.

Eğer tampon kapağı çıkıksa bulmanız daha kolay olur. yapı marketlerin oto bölümünde oje gibi rotuş boyaları satılıyor. Elinizdeki örnekle en uygunu görerek deneyerek almanız daha yerinde olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kapağın orjinali için sponsorumuz ( er-ol otomotiv) ile iletişime geçin.yada burayı kontrol edin.https://www.fordburada.com/default.asp?git=9&urun=60048#. 

boya için kendiniz almayıp rötüş boyası satan yada oto boyacıya gidin oradan renk paleti ile kontrollü alın.

çerçeve konusunda kesin bir bilgim,yok fakat olabilir.kablo bağlantısı ise http://mondeo.fordclubs.org/clanky/kon_ford_6000_en.htm

kzbns.jpg

taban aydınlatma ise,sigortası takılı olmayabilir yada tesisatı sigorta paneline bağlanmamıştır. herhangi bir modülü yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

>>> Focus araçlarında bulunan ön tampon çeki kapağını park halinde iken çocuklar çıkarmışlar, tırnaklarının ikisi kırık olduğundan silikonla duruyordu. Neyse, bu parçadan almak istiyorum fakat parçanın orjinalini internetten bulmak sanırım olmayacak. Ford bayisini aramakta istemedim sadece internette gezindiğim bir kaç sayfalardan gördüklerim ile bilgim var. Bilecik' tede çıkmacı parça satan bir yer yok, bu parçadan bildiğiniz bir yer var ise yönlendirir veya yardımcı olursanız sevinirim.

89133170.jpg

>>> Bir diğer durum ise hafta sonu aracımı yıkarken ön tamponunda küçük bir bölümünde boya çatlaması olduğunu gördüm. Bu noktaya ince uçlu fırça ile rötuş boyası ile kapatmak istiyorum. İnternette araçların kodlarına göre boyalar satılıyor. Resimdeki gibi koduna baktığımda o kodda bulamıyorum. Aracımda 56 olarak yazıyor ama ürünlerde okyanus mavisinin kodu ortaya çıkıyor. Ama araç buz beyazı, sizlerin kullanmış olduğu rötuş boyası veya bu durumlar için kullandığınız ürünleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

boyarr.jpg

>>> Araçlarımızda bulunan 6000 cd yerine normal bir mp3/cd çalar takmak istiyorum. Çerçeve konusunda resimdeki uygunluk sağlar mı, sağlamaz mı kararsızım. Bir diğer durum ise teybin kendi soketini bozmadan diğer teybi bağlamak istiyorum. Değişim sonrası mp3/cd çalarlar da çalışır durumda iken bass/tiz & radyo ayarlarını yaptıktan sonra araç stop edildiğinde teyp sıfırlanıyor. Sıfırlanmasının sebebi kablo bağlantılarından mı ya da başka bir nedenle mi kaynaklanıyor.

Çerçeve ve bağlantı konusunda tecrübesi olan abi ve kardeşlerim bilgilerinizi yazarsanız sevinirim.

adsztcs.jpgadsz2yn.jpg              

>>> Benim aracımda da ön konsol altında da alt pedal aydınlatma aktif değil, tüm tesisatı kaplo, duy mevcut ama lamba taktığımda çalışmadı, aydınlatmaları aktif edenlerin modül kullandığını okumuştum. O modüllerden nasıl temin edebilir ve fiyatı nedir?

Saygı ve sevgilerimle, şimdiden teşekkür ederim.

Dostum o kapağı tekford.com.tr den bulabilirsin, bugün gezinirken görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.