Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sis farı hakkında

Eren_Öztürk

Soru

Arkadaşlar bizim sis farları pek iyi göstermiyor. Bizim sislerinde ampülleri eskimiş iyice hiç aydınlatmıyor bugün alayım takayım dedim. h1 sanıyordum h11 olduğunu öğrendim.

Şimdi merak ettiğim şu internette bakıyorum h11 soketli xenon ampülleri var bizim araçlara bu ampüller olur mu?

Bu normal ampül

http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-acoustic-xenon-gazli-aydinlatma-h11-far-ampulu-hediyeli-01c005/ProductDetails.aspx?productId=otm01c005&categoryId=20024653&SKU=OTM01C005#Gorseller

Bu da xenon tipi

http://www.hepsiburada.com/Liste/h11-12000-k-xenon-yedek-ampul-modacar-m-light-01b030/ProductDetails.aspx?productId=otm01b030&categoryId=20024653&SKU=OTM01B030#Gorseller

Benim anladığım bu xenon ampülleri için kit şart.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Eren aydınlatma konusunda bana danışmanı isterdim , zira ben dış görüntüye çok önem verdiğimden abartıya kaçıp bora aracıma 96 ledli çakar bile takmıştım düşün yani :D

Xenon ampul aldığnda beyin (balast) şart olacaktır.Herhangi bi arızalanmaya karşı sitelerde 15-20TL ye yedek ampul satılmakta fakat , tek çift aldığında 0 ürün ile daha önceden kullandığın ürün arasında fark olur renk tonajı olarak.O yüzden örneğin ampulun biri patladığında 2 sini değiştirmende fayda var.

Xenon kitlerin fiyatları 80Liradan başlıyor.Eğer karşıya zararı olacağını düşünmüyorsan ki yağmurlu havada ciddi derecede var , xenon kit alıp takmandır.Beyaz Ampul aldığın zaman sadece gösteriş emin ol.senin çıkardığın sarı helojen ampulden bile daha kötü aydınlatır bana güven :D

Bende düşünüyordum sislere xenon.Fakat satılık arabalar ilanında focus2 de kısalar ve sisler 8000k xenon'Lu bi araba görmüştüm o günden sonra vazgeçtim.Şuan kısalar 8000k sisler helojen takılıyorum.

Ekleme : sisli havada xenonlar parlayıp göstermeyeceğinden (önünde bi duvar var gibi oluyor ) sislerin sarı kalmasında fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanada sorcaktım çıktıştın :D

Merceksiz kullanılan xenona karşıyım karşıdan geleni aşırı derecede rahatsız ediyor bozuk çukurlu yollarda kazaya bile sebebiyet veriyor. Nasıl ki yolda uzunları yakmış biri bizi rahatsız ediyorsa xenonla gelen biride aynı şekilde rahatsız ediyor.

Ben kısalara osram cool blue 5000k taktım 45 lira takımı, Uzunlarada osram night Breaker takcam 40 liraya aldım.

Sis lambalarım çok eskimiş ucundaki gri kısımda soyulmuş biraz. Değiştirmişken onuda değiştireyim dedim.

Onuda osramın h11 sarı ışık veren standart lambasıyla değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sisler için en uygunu eren :P

Fakat xenon konusunda evet dediğin gibi parlama yapıyor göz alıyor fakat bazı xenonlar aşırı göz alırken bazıları normal helojen ışığında etkiliyor.Yani özellikle ben şehir içinde kullanırken mümkün olduğunca far yükseklik ayarını 2 de tutuyorum ki bu karşıyı az etkiliyor.Bu zamana kadar henüz selektör yemedim sanırım aldığım xenonlar biraz iyi çin malı olacak :D

Uzun farları ise malum ; uyarı niteliğinde görev yaptığı için beyaz değlide orjinal helojen ampul alsaydın keşke.Sonuçta uzunları açık devamlı yoluculuk yapmamız imkansız.Bu yüzden kısa süreli yakılacağı içn 100w ampul bile düşünülebilir fakat buda fazla enerji ve fazla ışık demektir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Beyaz değil uzunlar normal ampüle göre %90 daha yüksek ışıtma yaptığı söyleniyor. sarımsı yanıyor zaten beyaz değil. Gece görüşü artıran bir ampül. Bundan önce kullanmıştım gerçekten fark ediyor.

http://www.osram.com.tr/osram_tr/TUeKETC/Otomobil_Lambalar/Ueruenler/Farlar/NIGHT_BREAKER/index.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanada sorcaktım çıktıştın :)

Merceksiz kullanılan xenona karşıyım karşıdan geleni aşırı derecede rahatsız ediyor bozuk çukurlu yollarda kazaya bile sebebiyet veriyor. Nasıl ki yolda uzunları yakmış biri bizi rahatsız ediyorsa xenonla gelen biride aynı şekilde rahatsız ediyor.

Ben kısalara osram cool blue 5000k taktım 45 lira takımı, Uzunlarada osram night Breaker takcam 40 liraya aldım.

Sis lambalarım çok eskimiş ucundaki gri kısımda soyulmuş biraz. Değiştirmişken onuda değiştireyim dedim.

Onuda osramın h11 sarı ışık veren standart lambasıyla değiştireceğim.

Eren senin kısalar, osram beyazmı oluyor yani. Bende osram taktırmayı düşünüyorum uzun kısa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Night Breaker ları focusu olan biri kısaara takmış "oh be" demişti aynı hevesle uzunlara taktı ama "eskisi daha iyiydi ışık saçma sapan dağılıyor" diyerek sökmüştü benim tavsiyem sislere 3000k dışında xenon takmayın kötü havalarda pişman olursunuz. Benim fikrimce merceksiz fara xenon takılmamalı -ki zaten cezası var- beyaz far ampulleri de önünü göstermez bence en iyisi normal fara devam :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Night Breaker ları focusu olan biri kısaara takmış "oh be" demişti aynı hevesle uzunlara taktı ama "eskisi daha iyiydi ışık saçma sapan dağılıyor" diyerek sökmüştü benim tavsiyem sislere 3000k dışında xenon takmayın kötü havalarda pişman olursunuz. Benim fikrimce merceksiz fara xenon takılmamalı -ki zaten cezası var- beyaz far ampulleri de önünü göstermez bence en iyisi normal fara devam ;)

Yanlış anlamayın ama avatarınızdaki farlar sanırım xenon :D Veya 5000k üzeri beyaz ampul :D

Ekleme olarak şunu diyebilirim : Eğer sislere xenon takarsanız , yanınızda transparan sarı folyo bulundurun.Sis boyutu kadar kesin.Sisli havada sis farların üzerine emanetende olsa yapıştırın ve açın.Normal sarı yanacaktır ve işlevini gerçekleştircektir ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.