Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Depo Kapağı

saner can

Soru

Bu günlerde çocuklar benim arabamın depo kapağına takmış durumdalar. Her gün aracımın depo kapağını açık buluyorum. Neden F3 lerde depo kapağı kilitli değil ki? Çözüm bulamadım. Sizler de aynı problemi yaşıyormusunuz ve bir çözüm bulabilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aslında kapağın kilitli olmamasının nedenini anlamak çok kolay değil.

Doldurma borusunun içine basit bir huni sistemiyle aşılabilecek bir kilit sistemi koymanın maliyeti de güvenlik katsayısı da düzgün bir kapak kilidinden düşük değildir kanımca.

Ne tür çalışmalar ve geri bildirim değerlendirmeleri yapılmış bilmediğimden arkasından yatan gerekçelendirmeyi de çıkartamıyorum.

Bu arada özel huniyi veya muadilini temin eden herhangi birisi size gıcık oluyorsa ve depoya yeterince şeker, toz deterjan veya  çamaşır suyu dökerse (birkaç kilo) benzin filtresinden enjektör memelerine herşeyin kullanım dışı kalmasını sağlayabilir.

Haydi bu da akşamın kabusu olsun size  :kıhkıh:

Abi millete iyi yöntemler öğretiyorsun. Akşam akşam korkuttun bizi.

hadi ya. şimdi biri kapağı açıp içine su kum bilimum malzemeyi dökse koskoca motoru aşağı indirdik desenize.

Aynen öyle...

Bunlardan biri belki Focus'a uygundur: All Categories

Aslında böyle birşey işimizi görebilir. Fakat orjinali ile aynı olsa daha iyi olur...

Biraz araştırınca (sayın Cem bey'in fotolu bilgilendirmesiyle) huni giriş bölümünün kilitli ve içinden ızgaralı olduğunu öğrendim. Ama torpidoya koydukları basit plastik boru (pompa tabancası ölçüsünde) o kilidi açıyorsa kötü niyetliler içinden birşey alamazlar ama (Allah korusun) içine bişeyler atabilirler.

Benim derdim o değil. Kim sorarsa otobil sistemiyle hiç koltuktan kalkmadan yakıt dolduracağız ya işte Ford'a kızdığım nokta burada başlıyor. Taşıt tanıma için verilen plastik elektronik bilezik normalde yakıt girişinin çevresine yapıştılıyor ya işte biz kapak açık olduğu için onu yapamıyoruz. Biri alıp gitmesin diye yakıt kokan bileziği torpidoda saklıyoruz ve her motorin alımında araçtan inip sevgili aracımızın orasına bileziği takıp pompacı arkadaşa "buyur bilader" selamı vermek zorunda kalıyoruz.

Her seferinde Ford mühendislerinin kulağını çınlatıyorum, anlayana.

Dediğiniz gibi sıkıntılı durumlar. Bu Ford mühendisleri ne yapsa yaranamıyorlar bize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu günlerde çocuklar benim arabamın depo kapağına takmış durumdalar. Her gün aracımın depo kapağını açık buluyorum. Neden F3 lerde depo kapağı kilitli değil ki? Çözüm bulamadım. Sizler de aynı problemi yaşıyormusunuz ve bir çözüm bulabilen var mı?

Benzine biraz daha zam gelirse 80 oncesindeki gibi depodan benzin calmalar bile baslayacak.

aracı aldığımda bir adet huni verdiler bana,

Son birkac yildir ford alan herkese o huni bedava.. :)

huni_1354206040.jpeg

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dikkatli bakmamışsınız.... yakıt giriş kapağının tamamı kilitli.... yani bilezik içerde kalacak...

Baktım baktım da o motorlusunu, tesisatını getirip monte etmek yemedi. Serviste sorduğumda yardımcı olmak yerine "yok böyle birşey" cevabı yeterince kızdırmıştı beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzine biraz daha zam gelirse 80 oncesindeki gibi depodan benzin calmalar bile baslayacak.

Son birkac yildir ford alan herkese o huni bedava.. :)

huni_1354206040.jpeg

Abi düşündüm de, fordun bize verdiği huni nedir ya? Bagajda duruyor öyle. Bugün gözüme ilişti bagajda, az kalsın yola savuracaktım huniyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçen gün benzinlikte olayı denedim.Aracı kilitledim,pompa tabancası rahatça depo kapagından giriyordu...malum dış kapak zaten açık,depo kapağı da arac kilitli olsa da uygun malzeme sokuldugunda açılıyor..uygun malzeme derken huni de olabılır:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

malum dış kapak zaten açık,depo kapağı da arac kilitli olsa da uygun malzeme sokuldugunda açılıyor..

Zaten bu mekanizmanın merkezi kilit ile ilgisi yok, olduğunuda kimse yazmadı.

FDepo kapağında kilit olursa çoğumuzun kendini daha güvende hissedeceği açık, ama bu yalancı bir güven hissi olur, çünkü depodan çalmak ya da yabancı madde eklemek isteyenler, kafaya koymuşsa zaten yapar...

Onun için kafaya takmayın ve bu tür düşman edinmemeye bakın!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elbet büyük düşmanlıgı olan her türlü şeyi yapar..ama bazı magandalar için veya sokak serserileri için karşıdakini tanımasının bile önemi yok..Burası türkiye.. ben arabaların yanından geçerken anahtarlıkla boydan boya çizip geçen adamı da gördüm,bi sokak boyunca tüm arabaların 4 lastiğine birden bıçak sokanları da gördüm.O yüzden niye neden kim yaptı soruları bazen önemsiz kalıyor...esk.de mahalle serserileri o depo kapagının basılıp acıldıgını,kilitli olmadığını bilsinler acar kapagı kırarlar ya da acık bırakıp giderler..ha kilitli olursa ne olur,bunu yapan adamlar-eger arada bi düşmanlık yoksa-bu işi yaparken kimseye görunmeden (garip egolarını tatmin etmek için midir artık nedir)zevkine yapan adamlar,bu yüzden bu adam kilitli  depo kapagını acmak için ugrasmaz...neyse ki ben genelde kapalı garaja koyuyorum,ancak dısarıya koyanlar için tehlikeli olabılır

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.