Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagajdan Kasislerde Gelen Rahatsız Edici Ses ...

Ünal Demir

Soru

merhabalar arabamı aldığımdan beri bagajdan gelen sesi bi türlü kesemedim bagaj kapağından veya kilitten geliyo ama bi anlam veremedim kilitin girdiği demire bant sarınca biraz kesiliyo fakat bant bi müddet sonra deforme oluyo çözemedim gitti ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı sorun bende de başgösterdi. Arka koltuk bağlantıları yapıyordu, ona bant sarılarak giderildi şimdi ise bagaj ses yapıyor. Şu an beklemedeyim. Başka yerlerden de ses geliyor ufak ufak. Hepsi artsın sonra toptan müracatta bulunacağım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis de mi çözemedi?

servise gitmedim malum kesin değişim yaparlar açma kapamada falan herhangi bi sıkıntısı yok sadece ses sanki bagaj kapağı boşluktaymış gibi 

Benimkinde de aynı problem vardı bagaj kapağını ayarladık ve ses kesildi  bagaj kapağı ayarsız yada bagaj lastikleri aşınmışta olabilir.

nasıl ayarladınız siz mi usta mı baktı cihan bey 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

nasıl ayarladınız siz mi usta mı baktı cihan bey 

Sesin niteliğini bilemiyorum ama kilidin iki yanında lastik parmaklar var, onlar yivli ve içeri dışarı ayarlanabiliyor, biraz dışarı doğru çevirin, kapanmayı zorlaştırmayacak kadar kapağa basar hale gelsin, bakalım işe yarıyor mu...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sesin niteliğini bilemiyorum ama kilidin iki yanında lastik parmaklar var, onlar yivli ve içeri dışarı ayarlanabiliyor, biraz dışarı doğru çevirin, kapanmayı zorlaştırmayacak kadar kapağa basar hale gelsin, bakalım işe yarıyor mu...  

Teşekkürler Cem bey ama galiba f1 lerde yok sizin söylemiş olduğunuz lastik parmaklar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yoo, benim eski arabamda vardı (2000 model), yalnız üstte miydi, altta mıydı hatırlamıyorum, sanırım kapakta idi. 

Benim onun yerini öğrenmem gerek :) siyah bi plastik çıkıntı var ama o mudur acaba

Aynı sorun bende de başgösterdi. Arka koltuk bağlantıları yapıyordu, ona bant sarılarak giderildi şimdi ise bagaj ses yapıyor. Şu an beklemedeyim. Başka yerlerden de ses geliyor ufak ufak. Hepsi artsın sonra toptan müracatta bulunacağım :)

arka koltuk bağlantılarının neresine murat bey koltuk kilitlerinin oturduğu demirlere mi  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim onun yerini öğrenmem gerek :) siyah bi plastik çıkıntı var ama o mudur acaba

arka koltuk bağlantılarının neresine murat bey koltuk kilitlerinin oturduğu demirlere mi  

Evet, evet oradaki demirlere bant çekildi birazda yağlandı. Şayet sizin ki koltuk sesisye bu şekilde kolayca giderebilirsiniz kendiniz de. Bu arada ben F3 e odaklandığım için araçlarımızı aynı zannettim. Ses çıkarma konusunda farklı nedenleri olabilir bu nedenle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu okuyunca aklıma yaptığım bir "acayiplik" geldi.

Aurisi aldığımda motor kaputunda boşluk olduğunu fark ettim. Baktım bu siyah tamponlardan 4 tane var ve kaputla arasında aralık kaldığı için titreme yapıyor.

Ben de gittim 4 tane slikon musluk contası alıp tamponların üzerine yapıştırdım. Böylece titremeyi önledim. Serviste usta pembe contaları görünce güldü. Musluk contalarını Söküp tamponları çevirerek biraz dışarı çıkarttı olay bitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet, evet oradaki demirlere bant çekildi birazda yağlandı. Şayet sizin ki koltuk sesisye bu şekilde kolayca giderebilirsiniz kendiniz de. Bu arada ben F3 e odaklandığım için araçlarımızı aynı zannettim. Ses çıkarma konusunda farklı nedenleri olabilir bu nedenle.

Anladım teşekkürler bilgileriniz için Murat bey ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.