Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Tampon Boya Atması ?

Umut Akbaba

Soru

Herkese iyi akşamlar. Aracı ilk aldığımızda plakaları silikon ile yapıştırmıştık. İstanbul'dada yağmur yağmıştı dün. Bu sabah baktığımda ön plakanın altından ön karlığa kadar komple bembeyaz silikon akmış. Yıkamacıda tazyikli suyla silikonları temizlettim eve geldim tamponun alt kısmında baş parmak tırnağı kadar boya atması olmuş pul pul dökülmüş daha doğrusu. Buna ve silikon akmasına ne gibi çözüm bulabiliriz ? 

Umut Akbaba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim de ön taraftaki parlak siyah bölümde boya atması var. Ben taş atığından diye tahmin ediyorum ama kesin bir şey diyemem. 

Plakayı neden silikon ile yapıştırdınız ki, şu devirde çift taraflı bant diye bir şey var. Keşke onu kullansaydınız ya. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benim de ön taraftaki parlak siyah bölümde boya atması var. Ben taş atığından diye tahmin ediyorum ama kesin bir şey diyemem. 

Plakayı neden silikon ile yapıştırdınız ki, şu devirde çift taraflı bant diye bir şey var. Keşke onu kullansaydınız ya. 

Abi zaten ilk başta çift taraflı bantla yapıştırdım. Arka taraf tuttu ön taraf sürekli attı, bende ikisini birden kullandım . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi zaten ilk başta çift taraflı bantla yapıştırdım. Arka taraf tuttu ön taraf sürekli attı, bende ikisini birden kullandım . 

Yanlış anlama ama özellikle ön tarafın daha kolay yapışması lazım, arka tarafta plakalığı takmak için yapılmış olan vida yerleri işi zorlaştırıyor. Plakanın yapışmasını zorlaştırıyor. Ön taraf ise tamamen düz bir zemine yapışıyor. Yani daha kolay yapışıyor olması lazım. Ya iyi temizlenmedi, ya da düzgün yapıştırılmadı diye düşünüyorum.

Aslında silikonun da akmaması lazım ama acaba motor sıcaklığı çok mu etkiliyor o bölgeyi?

Ayrıca benim de ön ve arta plakam çift taraflı bir bantla yapıştırıldı. Çok şükür sorun yok bende. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yapıştırıcının kullanma talimatına uyulmalı..

slikonla yapışan malzeme hele yer çekimine dayanacaksa, kağıt bantla desteklenmeli 24 saat yerinden oynatılmamalı..tabi ısllanmamalı da..

çok bol sürülmemeli.. ne kadar kalın sürülürse o kadar zor tutar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlış anlama ama özellikle ön tarafın daha kolay yapışması lazım, arka tarafta plakalığı takmak için yapılmış olan vida yerleri işi zorlaştırıyor. Plakanın yapışmasını zorlaştırıyor. Ön taraf ise tamamen düz bir zemine yapışıyor. Yani daha kolay yapışıyor olması lazım. Ya iyi temizlenmedi, ya da düzgün yapıştırılmadı diye düşünüyorum.

Aslında silikonun da akmaması lazım ama acaba motor sıcaklığı çok mu etkiliyor o bölgeyi?

Ayrıca benim de ön ve arta plakam çift taraflı bir bantla yapıştırıldı. Çok şükür sorun yok bende. 

Bendede tam tersi oldu arka çok kolay yapıştı ön bir türlü tutmadı. Plastik diye herhalde. Hep yağmur yağdığında akıyor silikon.

yapıştırıcının kullanma talimatına uyulmalı..

slikonla yapışan malzeme hele yer çekimine dayanacaksa, kağıt bantla desteklenmeli 24 saat yerinden oynatılmamalı..tabi ısllanmamalı da..

çok bol sürülmemeli.. ne kadar kalın sürülürse o kadar zor tutar..

Kullanma talimatına uydum. 2 gün ne ıslatıldı ne yerinden oynatıldı ama yinede ufak bir su değdiğinde akıyor silikon. Bide rengide beyaz silikonun ön tarafı batırıyor.

Hem benim asıl derdim şu boya atmasına çözümm :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

beyaz slikon değildir o.. mastik veya slikon olsa akmaz..banyoda dış cephede akmayan arabada neden aksın ki

o kadar sıcak olmuyordur plaka arkası..herkes yapıştırıyor bir şekilde..henkel in şeffaf slikonunu uygulayın..80 dereceye falan dayanmalı üzerinde yazar veya daha dayanıklıları vardır

boyaya gelince resim görmeyince birşey diyemeyeceğim..

hepsiburada.com ve modacar sitelerinde karılmış boya ve sprey boya satılıyor ford un renklerinde..yada servise gidip rütuş yaptıracaksın..

olan olmuş malesef..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Kullanıldığınız seyin silikon olduguna eminmisiniz? Silikon akmaz. Benim ızgara değişirken purmuzle isitip zor söktüler. Tabi canım beyaz silikon işte. Eminim yani.
Söküp kaliteli silikonla yapistirin ozaman yıllardır ilk defa duydum böyle bisey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz ne slikonu kullandınız acaba merak ettim ve kurumadan ıslatılmaması gerekiyordu.. Burada bir hata var o belli ardından slikon boyaya zarar vermiş sonuçta plastik üzerindeki boya..Geçmiş olsun.

3M bant kullanın ve etrafına DIŞ Mekan için üretilmiş slikon kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Siz ne slikonu kullandınız acaba merak ettim ve kurumadan ıslatılmaması gerekiyordu.. Burada bir hata var o belli ardından slikon boyaya zarar vermiş sonuçta plastik üzerindeki boya..Geçmiş olsun.

3M bant kullanın ve etrafına DIŞ Mekan için üretilmiş slikon kullanın

Hatırlamıyorum ki be abi. Beyazdı rengi sista markaydı bi bunları hatırlıyorum. Önerilerin için saol :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yahu ne olmuş buna böyle ben pimapencideki silikonla yapıştırdım sadece sorun olmadı bu zamana kadar...

Hiç sorma abi ya. Daha 1.5 haftalık bu hale geldi. Çok sinirlendim bende indim şimdi söktüm plakayı temizledim heryeri. Yarın adam akıllı birşeylerle halletmeye çalışıcamda. Boya atması çok canımı sıktı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.