Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomobil Tavsiyesi - Yardım Bekliyorum..

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

Ailecek kullanabileceğimiz maksimum 17 bin TL'ye araç arıyoruz. Aklımda bir kaç model var benim. Babam görevi nedeniyle başka yerde bi süre. Ben ilgilenicem herşeyiyle. 

-2003-2004 marea exclusive

-2000-2001 megane 1 16v olanı.

-1998-2001 vectra b 2.0 cd 

-2000-2002 corolla e11 vvt-i olanlardan. 

aradığım kriterler : konforlu olsun biraz performanslı olsun şehir içi en fazla 10-11 lt yaksın. Sedan olsun LPG olacak kesinlikle. 2.el piyasası benim için önemli değil ama yatılı okul kazanırsam satmamız gerekebilir o yüzden 2.eli canlı olsun. Sorun çıkarmasın :) Bu kadar yeterli sanırım. Dizelde olabilir ama hyundai kia grubuna sıcak bakmıyorum. Focus önermeyin çünkü bu paralara Focus yok :) Cumartesi araba pazarına gittim burda fiyatlar acayip derecede uçuk :) 2001 marea elx'e 17 bin para istiyorlar.

Temiz olsun istiyorum bende biraz yeni olsun gösterişli olsun. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yazdıklarının arasında sadece Toyota corolla mantıklı. SOrun çıkarmaz-performanslıdır vvti motor var. 2. eli vardır. Sedan. Az yakar. Opele kesinlikle yanaşma zaten. 1998-2004 arası Ecotech motorlarda sorun cok fazla. yalnız 17000 tL ye Corolla bulabılırmısın düşünülür. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marea bulunuyor ama 17 bin liraya 2005 modele kadar. Benim hoşuma gitmiyor değil. Corollada güzel de işte o modellerde yağ yakma sorunu varmış araçları geri çağırmışlar bazı kullanıcılar götürmüş bazıları götürmemiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o modellerde 2 araç var Sol ve terra biri alttan biri üstten egzentirikli. yağ yakma sorunu olanlar şu kedi gözü diye tabir edilen farlılar varya. Böyle üstünde süzgeç gibi delikli delikli ızgara olan o modeller. Ama benim arkadaşımda var 2001 model. Terra ama Farları 1 sonra çıkan makyajlıdan ki araç benzinli olmasına ragmen az yakıyor. 115 Hp motora sahip seri bir araç ve arıza çıkartmıyor. marea arabasına 17000 tL vermek Sana kalmış bişi ama ben asla o parayı o arabaya bağlamam. 2003 modelini 12000 tL ye aldı komşumuz 100 Hp olanlardan. 109000 de araç. Fiat arabası  bana hep uzak geliyor. Az yaksın Çok kaçsın diyorsan Sedan olsun bagaj kullanırım dersen Albea aL.  Hem daha cabuk satarsın. 1.3mjet yada 1.4 aktive ama araç alırken iyi düşünmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2005-6 model clio symbol tavsiye ederim. 16-17 ye alınır. Ancak dizelini almayın motor gürültüsü fena. B sınıfıdır ancak eski c sınıfı araçlar kadar geniştir. Biraz basittir lüksü yoktur. Ancak sorunsuzdur. Az yakar çok kaçar. birde lpg varsa deme keyfine. 2. el için sonuçta reno her yerde alıcısı vardır. 

unutmadan euro ncap tende 4 yıldızlıdır. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 1 in her yerde alıcısını bulursun,

Marea için bir çok kez olumsuz duyumlarım oldu,

Corolla nın tipini sevmiyorum.

Opel Vectra 2,0 dan Allah korudu beni

Yorum olarak da Corolla iyi araba, tipi ile barışabiliyorsan binilir. Megane 1 her zaman alıcısını bulursun, seri diye söylendi bana, Marea yı ben de senin gibi seviyorum aslında ama sahipleri bir çok kez olumsuz eleştiriyorlar o arabayı.

Monoton oldu biraz ama pazartesi günü saat 16:59 da bu kadar oluyor. Kusura bakma :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

toyotanın makyajlanan modeli fena deil. Megane 1 seri bir araç değil. Konfor da Yok ki bana kalırsa toyota daha güzel görünüyor. Triger derdinde olmaz. Zincirli motor. ama opel için benden sonra arkadaşlarda yorumlarını yapmışlar. Bu arada Fatih Focus'a ne oldu ? Sattınız mı yoksa 2. araç mı alıcaksınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.0 vectradan uzak durun. çok sorunlu bir araba etrafımda örnekleri çok.

Şehir içi 12-13 lt yakıyor zaten sırf D sınıfı olduğu için düşünmüştüm. Sağolun :)

2005-6 model clio symbol tavsiye ederim. 16-17 ye alınır. Ancak dizelini almayın motor gürültüsü fena. B sınıfıdır ancak eski c sınıfı araçlar kadar geniştir. Biraz basittir lüksü yoktur. Ancak sorunsuzdur. Az yakar çok kaçar. birde lpg varsa deme keyfine. 2. el için sonuçta reno her yerde alıcısı vardır. 

unutmadan euro ncap tende 4 yıldızlıdır. :yeah:

Clio'yu sevmiyorum pek tipi fln güzelde 17 bin lira clioya verilmez diye düşünüyorum.. Benim beklentilerim birazda konforlu donanımlı olması :) 

Megane 1 in her yerde alıcısını bulursun,

Marea için bir çok kez olumsuz duyumlarım oldu,

Corolla nın tipini sevmiyorum.

Opel Vectra 2,0 dan Allah korudu beni

Yorum olarak da Corolla iyi araba, tipi ile barışabiliyorsan binilir. Megane 1 her zaman alıcısını bulursun, seri diye söylendi bana, Marea yı ben de senin gibi seviyorum aslında ama sahipleri bir çok kez olumsuz eleştiriyorlar o arabayı.

Monoton oldu biraz ama pazartesi günü saat 16:59 da bu kadar oluyor. Kusura bakma :D :D

Corollanın tipini bende beğenmiyorum abi ama sorunsuz araba sonuçta :) Bakıyorum bu paralara vermezler :D Mareayı beğeniyorum aslında. İnsanların Fiata karşı olan ön yargısı işte :) 

toyotanın makyajlanan modeli fena deil. Megane 1 seri bir araç değil. Konfor da Yok ki bana kalırsa toyota daha güzel görünüyor. Triger derdinde olmaz. Zincirli motor. ama opel için benden sonra arkadaşlarda yorumlarını yapmışlar. Bu arada Fatih Focus'a ne oldu ? Sattınız mı yoksa 2. araç mı alıcaksınız

Megane 1 1.6 8v motorla karıştırdın abi heralde :) 1.6 16v motorları hakkında herkes iyi konuşuyor konforu nasıldır bilemem ama sana katılmak geliyor içimden :D

Babamın doğuya tayini çıktı biz burada kaldık annem kardeşim ve ben. Babam gittikten sonra sanayi içinde bana bi tane tofaş yağ yüzünden kayıp vurdu. Kaskoda yoktu arabada. Sigortası karsıladı. 1 Ay da anca parçalar geldi falan. çamurluk tampon far değişti kaput boyandı. Evde değilim kaza fotoğraflarını atarım buraya. Sanayide çıktı arabada bi far yukarda bi far aşağıda kaldı pek yapamadılar ben de ilgilenemedim ankaraya gidip geldim o ara. Öyle oluncada arabadan soğudum 90 bin km deydi. Turbosunda da son zamanlarda sıkıntı vardı. Bana öyle geliyordu. Korkuyordum açıkcası elimde kalacak diye :D Bende babama söyledim satalım diye zaten satmayı istiyorduk önceden. İlanı falan koydum aradılar en sonunda karamandan bi çifçi geldi arabayı aldı gitti 29.500 e sattık. İyi sattığımızı düşünüyorum zorlasaydım 30 a alacaktı adam :D 

Şimdi arıyoruz bakalım market, pazar derken zorlanıyoruz burda kışta bitmek üzere lazım olucak gibi :) Sağolun hepinizde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski aracımız 2004 Marea Liberty'di.

Marea'ların bir çoğunda devir sorunu mevcut. Motor bazen rölantideyken yüksek devirde çalışıyor, bazen de hareket halinde aracın devri düşüp stop ediyor vs. Forumları biraz araştırırsanız, bu kronik sorunları yaşayan bir çok kullanıcı göreceksiniz. Motor sesi, rüzgar sesi, benzini içmesi gibi olumsuzlukları da mevcut. (Motor sesi bazen şehir içinde keyif verse de, uzun yolda can sıkıyor).

Performans konusunda ise başarılı bir araçtı. Biz memnunduk en azından. Düz yolda oldukça seri, yokuş çıkarken ise klasik atmosferik araç performansı söz konusu. 8 yıl boyunca araçtan tek bir tıkırtı bile duymadığımızı da belirtmem gerek.

Özet olarak; keyifle sürdüğümüz bir araçtı ama artık elden çıkarmanın zamanı gelmişti. Aracı sorunsuz alıp, daha sonra devir problemleri yaşamanız olası. Bu nedenle Marea'yı elemenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlarda kazanın resimler

fotoraf0095i.jpgfotoraf0093001.jpg

Sanayici adam son sesi açmış geliyordu bende döndüm beni görünce panikledi yerlerde ıslaktı birazda yağlıydı tabi. Sanayi sonuçta. Öyle olunca kayarak geldi hatta ben gelişinden anladım bana çarpacağını direksiyonu çevirdim kaçmak için önümde dükkanlar vardı biyere de gidemedim öyle çaresiz bi şekilde 1-2 saniye kaldım bana çarpmasını bekledim resmen elimden bişey de gelmedi :) Daha sonra ordaki amcalar falan bana çarpana baya bi tepki gösterdi sanayide hız yaptığı için falan öylelikle hallettik. İlk ben sadece far kırıldı falan sandım daha sonra kapıyı açmaya çalıştım açılmadı çamurluk geriye gelmiş. çamurluk tampon far değişti kazadan sonra.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlarda kazanın resimler

fotoraf0095i.jpgfotoraf0093001.jpg

Sanayici adam son sesi açmış geliyordu bende döndüm beni görünce panikledi yerlerde ıslaktı birazda yağlıydı tabi. Sanayi sonuçta. Öyle olunca kayarak geldi hatta ben gelişinden anladım bana çarpacağını direksiyonu çevirdim kaçmak için önümde dükkanlar vardı biyere de gidemedim öyle çaresiz bi şekilde 1-2 saniye kaldım bana çarpmasını bekledim resmen elimden bişey de gelmedi :) Daha sonra ordaki amcalar falan bana çarpana baya bi tepki gösterdi sanayide hız yaptığı için falan öylelikle hallettik. İlk ben sadece far kırıldı falan sandım daha sonra kapıyı açmaya çalıştım açılmadı çamurluk geriye gelmiş. çamurluk tampon far değişti kazadan sonra.. 

geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.