Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Jailbreak Nedir ? Nasıl Yapılır

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 5 ay sonra...

Mesaj yusuf abi için yazılmaktadır.

özetle cihazı sim kilitli olup yazılım ile kilidi kırmak isteyenler içindir yani baseband sabit tutulmuştur.

Untethered Jailbreak & Aktivasyon & Baseband Koruma içermektedir.

Sürüm: 5.1.1 (son)

İ4 için bunu indiriyoruz.

https://hotfile.com/...9B206.ipsw.html

Not:

Bir Önceki versiyona dönüş yapabilmeniz için Tinyumbrella programı ile SHSH kaydınızı almadan restore etmeyiniz.

Nasıl Yükleme Yapıcaz ?

Yüklemeye Başlamadan Önce Cihazınızı Sn0wbreeze Programı ile Dfu Moda Alınız.Progrmsız almayı bilenler elle de alabilir ama bu yöntem daha sağlıklı patch yüklüyor.

https://hotfile.com/...v2.9.4.exe.html

Daha sonra itunesten Shift+restore yaparak indirdiğiniz custom firmware (yukarda linkini vermiştim) dosyasını göstericeksiniz ve yükleme başlayacak.

3194 Hatası Alırsanız !

C:\Windows\system32\driver\etc klosöründeki host dosyasını masaüstünüze kopyalayın.Not defteri ile açın ve şu yazıyı silin " 74.208.10.249gs.apple.com ".Daha sonra kayıt edip dosyayı aynı klosöre kopyalayıp evet diyin.Ve PCnizi yeniden başlatın sorun düzelicektir.

Bukadar...

Kilidi açmak için cydia'dan ultraSn0w'u yüklemeyi unutmayın..

Güle Güle kullanın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bir sorum olacak. Şimdi iPad içindeki app Store dan inmiş bedava yazılımları güncellenmek istediğimde sanki jb li çarpacak versiyon gibi şifre olarak benim hesabımın değil [email protected] hesabının şifresini soruyor. Güncelleme için bilgisayarda iTunes üzerinden güncellemeyi alıp ardından kablo ile senkron yapıyorum. Jb li cihazda güncellemeyi dogrudan yapmak mümkün değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kırek'li programlardaki müdehalelerde app store yetkisiz kalıyor yani app store sürekli satın alınan programlar üzerinden yükleme yapıyor..

Yani crack'li uygulamaları ya netten indirip itunes ile yada installious ile güncellemek gerekiyor.

Halihazırda normal alınan programlar da bir sorun yok, normal yüklüyorsun..

Problem olduysa ayarlarda ki app store'a çıkış giriş yapmak düzeltebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normalde öyle olmaması gerekiyor, acaba normalde alıp intallious'dan sonra güncellemiş olabilirmisin ?

tamamen silip tekrar yüklesen o programı ?

Yok tüm yüklü programlar için böyle yapıyor. Bir iki programı iTunes ile uğraşmamak için silip tekrar kurdum. Bakalım ılerde ne yapacak fakat ilk günden beri böyle durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normalde böyle olmamalı ama, appsync 5+ yüklüdür sanırım...

İtunes ile güncelleme yaparak bunları test edebiliriz, yani hangisi olmuyorsa onda problem olmuştur.

Son önerim, app store'da güncellemeleri tıkla abi üst'de satın alınanlar kısmı var ona bas ve oradan seç uygulamayı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normalde böyle olmamalı ama, appsync 5+ yüklüdür sanırım...

İtunes ile güncelleme yaparak bunları test edebiliriz, yani hangisi olmuyorsa onda problem olmuştur.

Son önerim, app store'da güncellemeleri tıkla abi üst'de satın alınanlar kısmı var ona bas ve oradan seç uygulamayı..

Appsyc insanelyi olanı yüklü. 5+. iTunes kablo veya wifi ile bilgisayara bağlaninca güncellemeleri bilgisayar üzerinden alıyor. Ama direk cihaz içindeki AppStore uzerinden güncelleme gözüken free programı güncelle dediğimde crackli hesabın şifresini istiyor.

iCloud üzerindeki satın alınanlar uzerinden yaptım şimdi. Biraz önce kaldırıp tekrar kurduğum bir iki program kurulu gozukmuyordu. Tekrar kur güncelle dedim. Kurabildim. Bakalım yeni updatelerde ne yapacak. Fakat satın alınanlar uzerinden oldu gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

iOS 7.0.2 için jailbreak var mıdır?Yoksa ne zaman çıkar ve nasıl yaparız?

Henüz yok eğer olursa duyurusunu yeni başlık veya blog bölümünden yaparız :) Tarihi hiç belli olmaz şuan yapacağınız tek şey şu; yeni sürüm gelirse yükseltmelimisiniz? mesela 7.0.2 uygun

bknz ios6 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani yükseltmeliyim öyle mi her güncelleme geldiğinde.

Evet biraz bekleyin işi bilenlere sorun onlar onaylarsa yükseltin. 

Jailbreak'den ne anlıyolar ki :S En stabil şeyi kullanmak varken kastırmak ?

Jb sistemi yavaşlatmaz. Yapılan gereksiz müdehale yavaşlatır. Aksine hızlandırmanız bile mümkün. Herneyse durum budur. Öyle standart birşey söylemek söz konusu olamaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.