Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 3, Direksiyon Desteği Arıza Uyarısı

Ramazan V.

Soru

Merhabalar, 

Dün sabah aracımı çalıştırdım daha 200 metre gitmeden direksiyon aniden ağırlaştı. Ekranda Direksiyon Desteği Arızalı Servis Gerekli uyarısını aldım. Aracı güç bela sağa çektikten sonra stop edip tekrar çalıştırdım. Direksiyon düzelmişti. Bende hemen servise gitmedim tabi. Sizlere bir sorayım dedim gerçekten servise gitmem gerekli mi ? Araç şu an normal çalışıyor ve arıza uyarısı almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Zaten çakmaklığı telefon şarjı dışında kullanmıyorum. Şarj aleti attırmıştır büyük ihtimalle :D

aklıma geldi, küçükken bisikletin tekerleği inmiş dayımın arabadada kompresör var, kuzen aldı anahtarı gittik şişiriyoruz birden durdu kompresör dayımda araba konusunda çok titizdir korktuk kompresörmü bozuldu yoksa arabamı diye bide dedemin arabada denedik ondada kısa bi süre çalıştı sonra durdu, artık korka korka gittik dayıma söyledik :D sigortası atmıştır dedi değiştirdi iki dakikada, kompresörün ucu bozukmuş ustruplu takmayınca attırıyormuş sigortayı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konuyu hortlatmış olacağım ama yeni konu açmakta uygun olmayacak.Aynı sorun bende de 1 yılda toplamda 5-6 defa oluştu servise gittiğimde hata kaydınında olmadığını o yüzden bir işlem yapamayacaklarını söylemişlerdi.bu 5-6 kez yaptığında aracı stop edip çalıştırdığımda sorun düzeliyor ve sistem denetiminde hata görünmüyordu.Az önce aracı defalarca stop edip çalıştırmama rağmen sorun düzelmedi çocugu okula bırakmam gerektiği içinde 5 km bu sekilde aracı kullandım birazdan servise gideceğim bakalım ne diyecekler.bu konuya bakmam iyi oldu birkaç kişi değişmesi yönünde ısrar edin demiş umarım değiştirirler.

Bu konuda başka fikirleri olan var mı?

8ysuba6u.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizelde tam tur çevirdiğinde bir ses gelmezken, benzinli de tam tur tamamlandığında sert bir ses geliyor, söylemek istediğim elektrik desteği sadece dizelde var sanıyordum...

Umarım önemli bişey çıkmaz geçmiş olsun..

Muhtemelen motor sesi bastiriyordur abi, bir fark yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servisteyim suan 2-3 gun arac kalabilirmis sokulecekmis biseyler bu arada servis bana arac temin edebilir mi acaba boyle bir uygulama var mi

Bildiğim kadarıyla Ford'da genel olarak böyle bir uygulama yok, ancak servise özel durumlar olabilir. İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Audi'de bile yok böyle birşey..

Ayrıca azami tamir süresi diye birşey var ben olsam araba vermezdim bir el yapımı araç satmıyorsam :)

Kasko belki temin eder.

Nası yok? Erel veriyor. Doğuş zaten veriyor(VW dahil).

@Süleyman Altın,

kaskonuzun şartlarına göre değişir tabi ben almıştım daha önce bir arayın kaskonuzu sorun.

Arıza durumunda ikame araç veren kasko mu var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Verme zorunluluğu yok ama bu tür kısa süreli şeylerde. Ayrıca audi vermiyor genelde ya da adam seçiyor :)

Belki değişmiştik bilemedim. A6 bu arada araba :D neyse sonuç olarak Ford böyle bişey yapmıyor ben görmedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben aksigortadan almıştım

3. İkame kiralık araç, hasarlı veya arızalı aracın servisteki onarım süresinin 48 saati geçtiği durumlarda, kaza halinde eksper 
kararı, arıza halinde aracın çekildiği servisin hazırlayacağı arıza tespiti ve tamir süresine ilişkin rapor esas alınarak verilir. Ancak her 
durumda hizmetin verilip verilemeyeceği yönündeki karar azami 24 saat içinde sigortalıya bildirilmek zorundadır. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Verme zorunluluğu yok ama bu tür kısa süreli şeylerde. Ayrıca audi vermiyor genelde ya da adam seçiyor :)

Belki değişmiştik bilemedim. A6 bu arada araba :D neyse sonuç olarak Ford böyle bişey yapmıyor ben görmedim

4. Geçici araç tahsisi:
Aracınızın, arızası nedeniyle servisteki onarım süresinin 24 saati aştığı durumlarda, kilometre sınırı olmaksızın, 3 güne kadar bir süre için size başka bir araç tahsis ediyoruz.

Periyodik bakımları serviste yaptırmak şartıyla.
Diğerleri için:

Dayım 2007 yada 2008 sonbaharında almıştı, A4 vermişlerdi.

Ozan bu arada dsg satışta olduğu sürece sıkıyorsa araba vermesinler :)

Ne alakası var, ford CVTlerin hangisine verdi acaba? PS ne olacak bilmiyoruz verirlermi sence?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.