Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Eb Artık Daha Güçlü....

Guest Egemen Toksoy

Önerilen Mesajlar

Tr'de tek olalım dedim. Aracın hazır garantiside varken patlıcak çatlıcak bir yerleri varsa =) garanti süresinde olsun istedim.

yanlız yazılım yaptırıp mekanik herhangi biryerine bir zarar gelirse garanti kesinlikle karşılamaz , ve bunu servis görür ... Misal aracınızın turbosu bozuldu , neden bozuldu diye araştırmadan direk değiştirmezler ,

chip değilde power box olayına girseydiniz , arabanın biryeri kırıldığı vakit power box'ı çıkartıp ozaman garantiden değiştirme imkanınız olabilirdi ... çünkü box'ın takibi olamıyor , ama chip'in takibi mümkün ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu çok tartışılıyor. Yazılım doğru yapılır ve doğru kullanılırsa ekonomi yaptırır ancak. Torku ve gücü yüksek devire çekmiş bir yazılımdan ekonomi odaklı medet ummak hata olur. Ancak daha düşük devirde aynı torku, ya da aynı devirde daha yüksek torku yakalayan yazılım ile sürücü düşük devirli ve kontrollu gaz ile giderse aynı sürüş performansında göreceli düşük tüketim elde edebilir. Ancak genelde maksat gücün tadını çıkarmak olduğundan uzun vadede karma tüketimde bu değerler normale yakın ve yüksek olabilir. G.Scenic örneğine gelince: Remap öncesi ve sonrası tüketim değerlerini eşit şartlarda kıyasladınız mı, yani belki öncesinde de fabrika değerleri altında kalma başarısını gösterebiliyordunuz?

Yazılıma yönelik müdahaleler kesinlikle motor ve aktarma organlarını garanti dışı bırakıyor. Bu konuda yetkili servisler de daha uyanık olmaya başladılar ve eminim beklenmedik bir motor arızasında bu konuda araştırma yapılma olasılığı düşük olmayacaktır. Hatta Almanya'da iş o kadar ileriye gitmiş ki chiptuning yapılan ve kazaya karışan aracın sigortasının iptali söz konusu olabilmekteymiş. Sonuçta remap veya chip kullanacak arkadaşların garanti konusunda sorun yaşayabileceklerini bilmeleri lazım.

TEM'de yokuş aşağı hız bildirimini de okumamış olmayı tercih ediyorum, ayrıca arkadan rüzgar durumu belirtilmemiş. :kıhkıh:

Son söz: Bilinçli yapılmış yazılım değişimleri keyifli olabilir, ancak kullanıcının da programcı kadar bilinçli olması gerekir.

Cem hocam; dediklerinize tamamiyle katılıyorum özelliklede bilinçli bir kullanıcı olam kısmını. Scenic'in standart yazılımla ilgili bir çok arkadaşımız başka bir forum da paylaşmıştır. Çoğunuda biliyorum. En iyi değer olarak size şunu belirteyim; aynı izmir yolu 90 la ve 100 le denediğimde sırasıyla 4,7-4,9 olarak yakalamıştım. Kişi sayısı aynıydı ancak bagaj konusunda belki biraz daha azdır. Remap sonrası çektiğim video yu buradan paylaşayım.

yanlız yazılım yaptırıp mekanik herhangi biryerine bir zarar gelirse garanti kesinlikle karşılamaz , ve bunu servis görür ... Misal aracınızın turbosu bozuldu , neden bozuldu diye araştırmadan direk değiştirmezler ,

chip değilde power box olayına girseydiniz , arabanın biryeri kırıldığı vakit power box'ı çıkartıp ozaman garantiden değiştirme imkanınız olabilirdi ... çünkü box'ın takibi olamıyor , ama chip'in takibi mümkün ...

Tolga bey dedikleriniz doğru ancak kabul edilebilir risk eşiğimin altında kaldı diyeyim. Powerbox'u öneren var, önermeyen var. Fakat powerbox takılıp yorum belirten bir kullanıcıya rastlamadığımdan dolayı ve kurumsallık söz konusu olduğunda superchips'in arkasında kaldıklarından tercih etmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılıma yönelik müdahaleler kesinlikle motor ve aktarma organlarını garanti dışı bırakıyor. Bu konuda yetkili servisler de daha uyanık olmaya başladılar ve eminim beklenmedik bir motor arızasında bu konuda araştırma yapılma olasılığı düşük olmayacaktır. Hatta Almanya'da iş o kadar ileriye gitmiş ki chiptuning yapılan ve kazaya karışan aracın sigortasının iptali söz konusu olabilmekteymiş. Sonuçta remap veya chip kullanacak arkadaşların garanti konusunda sorun yaşayabileceklerini bilmeleri lazım.

TEM'de yokuş aşağı hız bildirimini de okumamış olmayı tercih ediyorum, ayrıca arkadan rüzgar durumu belirtilmemiş. :kıhkıh:

Son söz: Bilinçli yapılmış yazılım değişimleri keyifli olabilir, ancak kullanıcının da programcı kadar bilinçli olması gerekir.

Benim bildiğim Türkiye'de de eğer sigortaya beyan etmezsek ve kullanıldığını kanıtlarlarsa sigorta para vermeme hakkına sahip. Bunun bir örneği olarak okuduğum bir yerde eğer biz hoparlörleri değiştirdik diyelim ve hoparlörlerden çıkan bir arıza sonucu araç yandı. Bunun kesin tespiti sonucu kasko ödeme yapmayabiliyormuş. Tabi emin değilim malesef.

Ama Amerika'da bunun tam tersi var. Mesela egzos değiştirdiniz ve aracın egzos sistemiyle ilgili bir arıza oldu, eğer servis bu arızanın değişen parça yüzünden kaynaklandığını kanıtlayamazsa bozulan parçaları garantiden değiştirmek zorunda.

Power Box hakkındaki en sıkıntılı iddaa Power Box'ların beyni yanıltarak performansı arttırdığı ve bunun uzun vadede sağlıklı olmadığı. Tabi bu işlerin içine direkt girmeden kesin emin olabileceğimiz bir şey değil bu malesef.

Bu bilgileri okuduğum yerleri tam olarak hatırlamadığımdan ve reklam olmaması için yazmıyor, yazamıyorum ancak kaynaklar yazılım işini yaptırmış veya ciddi olarak yaptıran veya direkt yazılım yapan kişilerdi(veya öyle olduklarını iddaa edenler).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Power Box hakkındaki en sıkıntılı iddaa Power Box'ların beyni yanıltarak performansı arttırdığı ve bunun uzun vadede sağlıklı olmadığı. Tabi bu işlerin içine direkt girmeden kesin emin olabileceğimiz bir şey değil bu malesef.

powe box'ın tabiki zararı var , ama box yüzünden mekanik bir parça garanti kapsamındayken bozulursa , box'ı 20 saniyede söküp garantiden yararlanılabilinir ,takibi yok ...... Ama chip tunnig de , beyni orjinal yazılıma döndürsenin bile daha önceden oynanmış olduğu gözüküyor diye biliyorum ben ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

egemen hocam öncelikli olarak, sorun olmadan senelerce kullanırsın inşallah,

maaliyet hakkında bilgi verirsen sevinirim

doğrusu tartışılanlar hakkında benim de çok fikrim yok,

bundan önceki aracıma yazılım yükletmiş idim 30.000 km sorunsuz bindim şimdi arkadaşım biniyor bir 10.000 de o yaptı, tek bildiğim yazılımdan sonra kullanım çok zevkli hale gelmiş idi..........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

egemen hocam öncelikli olarak, sorun olmadan senelerce kullanırsın inşallah,

maaliyet hakkında bilgi verirsen sevinirim

doğrusu tartışılanlar hakkında benim de çok fikrim yok,

bundan önceki aracıma yazılım yükletmiş idim 30.000 km sorunsuz bindim şimdi arkadaşım biniyor bir 10.000 de o yaptı, tek bildiğim yazılımdan sonra kullanım çok zevkli hale gelmiş idi..........

Kemal hocam öncelikle iyi temennileriniz için teşekkür ediyorum. Aynı zevk ve duygular geçerli olup maliyeti 1250 tl taksitli fiyatıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç kullanmadığım sprintbooster konusunda da bir gözlemimi paylaşmak isterim,

gaza bastığımız zaman hafif dokunsak da gazı diplesek de, yanıt almada belirli bir gecikme oluyor, bu gecikmenin süresi gaza ne kadar basıldığından bağımsız görünüyor, dolayısı ile, bu ölü süreyi by-pass edecek bir sistem, yakıtı arttırmadan (dikkatli kullanılırsa) seri sürüşü destekleyecektir, sonuçta, gaza biraz fazla yüklen sprintbooster işe yaramaz diyen görüş bence geçerli değil, hipotezim bu :)

cem hocam sprintbooster ı antalya dan nerden almış idiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kemal hocam öncelikle iyi temennileriniz için teşekkür ediyorum. Aynı zevk ve duygular geçerli olup maliyeti 1250 tl taksitli fiyatıdır.

teşekkürler,

bu arada süperchips resmi sitesinde ecoboost 1.0 ve 1.6 için de yazılım görünüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç kullanmadığım sprintbooster konusunda da bir gözlemimi paylaşmak isterim,

gaza bastığımız zaman hafif dokunsak da gazı diplesek de, yanıt almada belirli bir gecikme oluyor, bu gecikmenin süresi gaza ne kadar basıldığından bağımsız görünüyor, dolayısı ile, bu ölü süreyi by-pass edecek bir sistem, yakıtı arttırmadan (dikkatli kullanılırsa) seri sürüşü destekleyecektir, sonuçta, gaza biraz fazla yüklen sprintbooster işe yaramaz diyen görüş bence geçerli değil, hipotezim bu :)

cem hocam sprintbooster ı antalya dan nerden almış idiniz

Bu gecikme süresinin EPC(Electronic Power Control) yani gazı elektronik olarak ayarlayan zımbırtıdan kaynakladığını söylemişlerdi diye hatırlıyorum. Artık siz bastıktan sonra bir işlem değerlendirme mi yapıyor yoksa normal hali mi gecikmeli bilemiyorum.

Yakıtı artırmadan yazılım + sprintbooster ne olur meraktayım :)

teşekkürler,

bu arada süperchips resmi sitesinde ecoboost 1.0 ve 1.6 için de yazılım görünüyor

Ya ben baktığımda yoktu ya da ben görememişim düzeltme için teşekkürler.

Eski iletiyi değiştiremiyorum 24 saat geçtiği için raporlarım gerekirse siler veya düzenlerler gerek görüldüğü takdirde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 eb 'ye superchips bluefin tavsiye etmiyorlar ...

açıkçası 20 hp için çok para gibi geliyor ... benim şuan için baktığım güzel ses alabileceğim bir egzost sistemi ... aracın kuvveti şuanlık yetiyor ... ilerde sıkılınca artık onlar ... remus'un da , supersprint'in veyahut benzeri sistemler 1.6 e.b için henüz yok biliyorum ... o yüzden beklemedeyim ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkçası 20 hp için çok para gibi geliyor ... benim şuan için baktığım güzel ses alabileceğim bir egzost sistemi ... aracın kuvveti şuanlık yetiyor ... ilerde sıkılınca artık onlar ... remus'un da , supersprint'in veyahut benzeri sistemler 1.6 e.b için henüz yok biliyorum ... o yüzden beklemedeyim ...

tavsiye etmemeleri nedeni neymiş ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahh Ahh okul ev arası git gel 80 km olmayacaktı bende şuan bunları düşünüyordum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tavsiye etmemeleri nedeni neymiş ?

valla en son konuştuğumda güç kaybı yaşamıştı ... hatta dedik ki acaba 1.6 eb 150 hp için olan map ten mi gönderdiler yanlışlıkla diye ...

dyno test lerine balkıp şaşırmıştık , sonuçlarıda gönderdi en son ne olduğunu bilmiyorum ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.