Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kontak Anahtarını Çıkarıyorum,araba Hala Çalışıyor :(

Taner Erkenoğlu

Soru

Sevgili FocusClubTR üyeleri

Öncelikle herkese merhaba.!

Size ilginç bir olaydan bahsedeceğim.

2007 Ford Focus Ghia Otomatik araç sahibiyim. iki yıldır sorunsuz olarak kullanıyorum. Yaklaşık 15 gün önce navigasyon adaptörünü çakmağa takarken sigorta attı. bende kitapçıktan ilgili sigorta yı(36 numaralı) bularak 20 AMPERlik yeni sigorta ile değiştirdim.Boş olan bir iki sokete de uygun amperli sigorta taktım.

Ancak daha sonra araç garipleşti.Şöyleki:

1- Kontağı açtığımda direk park lambaları yanıyor.

2- Araç park veya kısa hüzmeli ışıklar açıkken kontağı kapasanız hatta çıkarsanız bile çalışıyor. ancak ışıkları sıfır konumuna getirirseniz araç stop ediyor.

3- Kontak anahtarı takılı olmadan daha önce de yanan park lambaları yanıyor ama araç çalışacakmış gibi gösterge ışıklarıda yanıyor..

Burası önemli: 46 nolu sigorta devre dışı kalınca bunların hiç biri olmuyor ama bu kez de kontağı takmadan park ışıkları yanmıyor.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Selam ve saygılarımla....

Taner Erkenoğlu tarafından düzenlendi
Yanlışlık vardı, o düzeltildi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.