Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Yagi Göstergesi Geç Sönmesi

Önder Kaya

Soru

Arkadaşlar selam.. Sayın admin bu konuyu arattım fakat bulamadım, affınıza sığınıyorum artık :)

Benim sorum motor yağ lambasının motor çalıştıktan 2 saniye sonra sönmesi, tereddüt ettim ve servise gittim, beyefendiler sorun olmadığını bunun normal olduğunu söylediler, ama internette araştırdığımda hiç öyle denmiyor, bunun ileride bana büyük sorunlar açacağından korkuyorum...

Ve bir de arabayı çalıştırdıktan sonra manevra yapacağım ilk esnada direksiyonu döndürürken debriyajın tam altından katur kutur ses geliyor bu normalmi, bu konularda yardımcı olursanız sevinirim, hayırlı günler...

Ümit Vaysaloğlu tarafından düzenlendi
BÜYÜK HARF İLE YAZMAYALIM LÜTFEN, ÇOK YORUCU OLUYOR DÜZELTMESİ
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Konu hakkında pek fikrim yok.

Ama bilgilenme açısından aracınızın yağ ve yağ filtresini en son ne zaman değiştirdiniz. Kullanmakta olduğunuz yağın özelliklerini biliyorsanız bize söyleyin.

Ama havalar soğumaya başladıkça yağ da katılaşabilir. (kesin değil) Bu da yağ ışığının geç sönmesine neden olabilir. Tabi bu iki saniyelik süre zarfında pistonlar zarar görebilir de.

Dediğim gibi ilgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yağ lambasının geç sönmesinin nedenleri.

1-viskozitesi olması gerekenden kalın yağ kullanılıyorsa.

2-yağ pompası arızalı ise.

3-yanlış yağ filtresi kullanılıyor ise.

4-yağ filtresi yada karter süzgeci tıkalı ise.

5-müşür arızalı ise.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

verilen cevaplar için teşekkürler.. ben focusII yi (benzinli ) 2011 yılında sıfır aldım, aldığımdan bu yana servise zamanında götürdüm, alalı 2 yıl olacak daha 17000 km de, aracı ilk bakımına götürdüğümde (2011 Aralık) daha 7000km deydi (sırf yılı geldi diye götürdüm), şimdi 2 nci değişimi daha yaptırmadım 1 ay sonra yaptırcam, fakat bu bahsettiğim 2 saniyelik sönmeyi ford yetkili servisine (garanti kapsamında) gösterdim, onlarda yağ filitresine, yağ, yağ basıncına, mişürlere baktıklarını sorun göremediklerini söylediler, bende ikna oldum demekki bi zararı olsa söylerler diye düşündüm, ama tv8 (8.etap) yazdım ne bileyim bir kaç motor ustasına sordum onlarda sorun olabilir deyince tedettüdden kurtulmak için siz focus kullanıcılarına sığındım bu konuda... şimdiden sağolun... peki bu araba çalıştıktan sonra direksiyonu döndürürken debriyajın altından böyle takur tukur ses gelmesi (sanki ayağıma birşey çarpıyor gibi) olayına ne diyorsunuz, bu bi sorun olabilirmi, hiç rastladınızmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.