Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tampon Marşpiyel Boyama

Orkun G

Önerilen Mesajlar

gerçekten çok tatlı olmuş tebrik ederim..

peki boya markası olarak tavsiyen nedir? koduna dikkat edin demişsin bende de beyaz focus 3 var yaptırmayı düşünüyorum hangi kodu kullanmalıyım?

Kodunu şimdi unuttum fakat akzo nobel' in boyasını kullandım.Boyacınıza Kemipol boya derseniz onlar bilir.Renk kodu ayna kapağının altında yazıyor.Renk tam tutuyor ve kaliteli bir boyadır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok Güzel Duruyor Yakışmış.Ben De Düşünmüştüm Ancak Servisteki Arkadaşlar Zamanla Taş Vuruğu Boya Dökülmesine Sebep Olur Dediler Ben De Vaz Geçmiştim.Kaç Km Oldu Var Mı Acaba Bir Sıkıntı?

Kilometre olarak 300 km. oldu yaptıralı bir sorun yok.Ben daha önce Babamın arabasınında tamponlarını boyattım hemde kısmi değil bütün tampon ve araba 8 yıldır bizde park ederken köşeleri sürtme haricinde hiçbir şey olmadı boyada, ne çatlama nede dökülme oldu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

aracınıza yakışmış.güle güle kullanın.

Valla sorarsan sevinirim.
Geçen hafta Arkas'a bıraktım takamadılar; X paketli aracı iyice incelemeleri gerekiyormuş önce :)

Valla yetkili servisin takamadığına şaşırdım.Bunlar nasıl eğitiliyorlar.Yarın haber vericem, takabilirse benim elektrikçi cumartesi sabahtan gidebiliriz.

Modifiye eğitimi almıyorlar tabi :D

Donanım'a uygun tesisat ve modül olur araçlarda arıza olursa onların hepsi değişir ve çözerler..Bu ayrı tabi :)
Xenon'a uygun sensörlerde yok araçta. Bunlar önemli

ben arabamı Kırıkkale ER motor aş'den aldım. bu bi-xenon mercekli DRL li ve statik köşe lambalı farları servisten/OEM parça olarak alıp taktırmak istesem maliyeti ne olur diye sorduğumda bunu orjinal donanım gibi takacak herhangi bir servisin veya ustanın olmadğını söylediler. gerekçesi ise farları takarlar sistem çalışır ama özellikle ön-arka aks üzerindeki far seviye sensörünün takılabilmesi konusunda aşırı sıkıntı çekersin demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

bu işlemi bu gün çorumda servise sordum verdikleri fiyata sizin yaptırdığınız yerde 3 focus çıkartırız :S. 450-500 tl tutar dediler şok oldum burda okuduğum için ve 2 gün aracın serviste bekleyeceğini söylediler. fırınlama zımpara boya gibi birkaç işlemden bahsettiler. sizede bu uygulamalar yapıldımı iş ne kadar zamanda yapıldı bilgi verebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

orkun bey gerçekten çok hoş olmuş kazasız belasız kulanın. bu işlemi  ata sanayi de bu işlemi nerede yaptırdınız acaba? ben şu an doğuda bulunduğum için yazın yaptırmayı düşünüyorum yaptırdığımız yer hakkında detaylı bilgi verirmisiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

on numra olmuş  araya şöyle hafif kavisli piano black tampon altı uygulama uysa  çok hoş olur sanki

Murat Bey merhabalar. Cuma Cumartesi inşallah Focusumuza kavuşuyoruz. Bu marşpiyelleri ne yapsam diye düşünürken foruma denk geldim. Tam da düşündüğüm uygulama yapılmış ve yorumunuza tamamen katılıyorum, arka tampon altındaki kavisli alan siyaha boyanmalı kesinlikle. Bu şekilde de çok hoş ancak biraz kaybolmuş sanki değil mi hatlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce forumda görüpte beğendiğim Tampon marşpiyel boyanmasını bende uygulattım.Özellikle beyaz araçlarda uygulanması gerektiğini düşünüyorum.Metalik açık renk araçlar içinde geçerli.

20121114103539.jpg20121114103606.jpg20121114103626.jpg20121114103708.jpg

gümüs gri sedana nasıl olurki acaba arkadaşlar ama fiyat 150 tl valla iiimmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Murat Bey merhabalar. Cuma Cumartesi inşallah Focusumuza kavuşuyoruz. Bu marşpiyelleri ne yapsam diye düşünürken foruma denk geldim. Tam da düşündüğüm uygulama yapılmış ve yorumunuza tamamen katılıyorum, arka tampon altındaki kavisli alan siyaha boyanmalı kesinlikle. Bu şekilde de çok hoş ancak biraz kaybolmuş sanki değil mi hatlar?

merhaba hocam evet o hat ön arka planda kalmış öne çıkarılabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.