Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fan Problemi

Aydın Seker

Soru

arkadaşlar bugün dikkatimi çekti,kısa mesafede arabamı kullandıktan sonra(6km)aracın fanı devreye girmeye başladı ama aracımı normal kullandım 2000 ve2500 devir arası.motoru stop etmeden fanı dınledım çalısıyordu ve stop ettikten sonra çalısan fanın durup başka bir fanın devreye girdiğini farkettim.arabamın hararet göstergeside 80 derece civarında idi.görüşlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba değerli forum üyeleri. Bir konuda görüşlerinizi almak istedim. Gerçi forumu biraz kurcaladıktan sonra içim rahat etti gibi ama sormakta fayda görüyorum:

Şu mevsim şartlarında Sivas'ta aracımı çalıştırıp kısa mesafelerde kullanmama ve hararet göstergesi 60-75 derece civarında gezinmesine rağmen nadiren soğutma fanı açılıyor. Bunu motorun daha titreşimli ve nispeten uzun stop etme sürecinden anlıyorum. İnip baktığımda fanın çalıştığını görüyorum. Durumun takibini yapamıyorum; çünkü fanı devreye alma konusunda araç tutarlı değil. Yazın yüksek derecelerde fanı haliyle devreye alıyor. Fakat soğuk ya da ılık hava koşullarında motorun zorlamamasına ve hararetin düşük olmasına rağmen nadiren fan açılıyor. Stop ettikten sonra ne kadar çalıştığını takip etmedim ama tahminen kısa sürüyor. Durum hakkındaki düşünceleriniz ve tecrübeleriniz neler acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

zorlamamasına ve hararetin düşük olmasına rağmen nadiren fan açılıyor

Bu normal, hepimizde var.

Ben motor blok sıcaklığından çok turbo ısınması/soğutması ile ilgili olduğunu düşünüyorum, tamamen işkembeden tabii.

Başka türlü hava ve kullanım şartları ile ilintisizliğini açıklayamıyorum.

Bir-iki dakika sürebiliyor.

Takıntı edinme seçeneklerinde ilk sıralarda...

Bırakın çalışsın, o çalışınca biz yorulmuyoruz ya!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu normal, hepimizde var.

Bana has olmadığına göre problem gibi gözükmüyor. Çok fazla üzerinde durmaya gerek yok anlaşılan.. :)

Yanıtınız için teşekkürler.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.