Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Performans Karşılaştırmaları Için Yararlı Bir Site: Zeperfs

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Daha önce de bağlantısını vermiştim, kapsamlı bir veri tabanı içeren ve değişik dergilerden elde edilen ölçüm değerlerine yer veren ve ayrıca kapsamlı karşılaştırmalara izin veren bir web sitesi var:

http://www.zeperfs.com/en/

Tüm değerlerin %100 güvenilir olduğunu söylemek mümkün değil, ama kabaca fikir veriyor.

Yolunu bulmak da bazen çok kolay olmayabiliyor, fakat oldukça kapsamlı bir veri tabanı var.

Ben öylesine 1.6EB'a iki rakip seçip kıyasladım mesela: Match : Focus III 1.6 SCTi vs Golf VI 1.4 TSI DSG7 vs 120 i

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 bg'lik farkı ara hızlanmalarda ve 0'dan 160'a kadar olan hızlanmalarda golf dsg sayesinde kapatmış.Bu verilerde fordun en iyi hızlanması golfun ortalama hızlanmasınasına eşit nerdeyse.Bence powershift focus yada her ikisinde manuel olması daha sağlıklı olur.Ama focus'un son hızı golf'ten daha iyi işte bizde buna ciğer diyoruz. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şu 0-140'ı 100-140 olarak okudum herhalde uykumu tam alamadım. :blink: Evet ford geçmiş görünüyor haklısın.0'dan kalkışlarda golf dsg sayesinde geçmiş diyorum zaten manuel olsaydı durum daha farklı olurdu. Ara hızlanmada da golf manuel şanzıman olsaydı focus arayı biraz daha açardı gibime geliyor.

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hızlanmada da golf manuel şanzıman olsaydı focus arayı biraz daha açardı gibime geliyor.

Sizi üzmemek için DSG'yi vermiştim. Madem merak ettiniz buyrun:

Match : Focus III 1.6 SCTi vs Golf VI 1.4 TSI

Ağırlık/Güç oranı daha yüksek, hacmi, gücü ve torku daha düşük olmasına rağmen Golf 1.4 TSi ile Focus EB 182 PS ile başabaş kalıyor, ben buna verimlilik diyorum. Ondalık farklar sürüş esnasında asla belirgin üstünlük sağlamaz.

VW'yi kutlamak lazım. Kullanrıken de Golf olduğundan daha güçlü hissi veriyor, Focus'un aksine....!

Benzer bir durum Giulietta 1.4 170 PS ile kıyaslandığında da var...

Match : Focus III 1.6 SCTi vs Giulietta III 1.4 MultiAir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

combining power and efficiency

Diye boşuna dememiş ford :yeah: Neye göre verim ? :):kıhkıh:

-Tüketim mi?

-1-2 sn'lik güç mü?

Ayrıca golf 7 çıktı 6 ile kıyaslamayın :D kalmadı öyle kıyas :zha: yeni 140'lık yeter 150'lik için focus eb 182 fazla 150'lik zaten başa baş gidebiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizi üzmemek için DSG'yi vermiştim. Madem merak ettiniz buyrun:

Match : Focus III 1.6 SCTi vs Golf VI 1.4 TSI

Ağırlık/Güç oranı daha yüksek, hacmi, gücü ve torku daha düşük olmasına rağmen Golf 1.4 TSi ile Focus EB 182 PS ile başabaş kalıyor, ben buna verimlilik diyorum. Ondalık farklar sürüş esnasında asla belirgin üstünlük sağlamaz.

VW'yi kutlamak lazım. Kullanrıken de Golf olduğundan daha güçlü hissi veriyor, Focus'un aksine....!

Benzer bir durum Giulietta 1.4 170 PS ile kıyaslandığında da var...

Match : Focus III 1.6 SCTi vs Giulietta III 1.4 MultiAir

Boyle bir sonuç beklemiyordum açıkçası.Vw güç verimliliği konusunda cidden başarılı bir firma ama ben focus'un daha iyi gideceğini düşünmüşümdür hep(salise yada 1-2 saniye olarak değil.) Duygusal yaklaştım herhalde. :D

Benim anlamadığım şey bu veriler dergilerden toplanmış veriler orada yazdığına göre.Golf'te veriler hep aynı iken focus'ta surekli değişken olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.