Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Spor Yay Yardım

Önerilen Mesajlar

herkese merhaba arkadaşlar 2011 tit tdci aracıma üzerindeki 205 55 16 orjinel lastiklerimle birlikte aracımı basmayı düşünüyorum aracımda müzik sistemi ağırlığıyla bide arkadaslarımın bindiğini düşünün aracın sürtmesi viraj sıkıntısı yaşanmaması için nasıl yay takılıyor ne yapılması gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

örnek : yıllara önce bi arkadasım 2005 hondasına koni yaptırmış aracın üstüne 2 kişi çıkıp bagaja oturduk zıpladık arac 1 cm bile çökmedi bu sistem nedir maliyet nedir herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yay takıp 18 -19 inch jantla 235 -245 lastik takarsan , araba boşkende lastik sürtmesi çok olağan ...

Road versyon Eibach 2.5 - 3.0 cm düşüren yaylardan almanı tavsiye ederim ... Lastik Jant alacaksanda 215 45 17 , veya 215 40 18 takarsan pek bir sorun yaşamazsın ...

Ama gidipte Çin malı 5 cm düşüren yayalardan alırsan araba 1 senede dağılır , ses gelmeyen yeri kalmaz ...

Konide esneme yapmaz (ayarına göre) ;piste çıkıpta 160-200km arası viraj şikan dönmeyeceksen hiç gerek yok ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce verilen bir link te yaylı ve yaysız araç çarpışma testi var ona bakınız ve ona göre takınız derim ben.

Bende bunu düşünürken o videoyu gördüğümde fikrim yaptırmamaktan yana değişmişti. :)

korkunun ecele faydası yok ferhat.... :smiley2k:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

korkunun ecele faydası yok ferhat.... :smiley2k:

Ama ecelede koştura koştura gitmeninde ne alemi nede gereği var değilmi ? :)

Tabiki intihar a eğimli değilseniz :) :) Ama bunun içinde taha temiz ve daha acısız yollar mevcut çünki sonuçta sakat kalma riskide varki sakat kalmaktansa ölmek daha iyi bir seçenek :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaw o videonun yayla ne alakası var :D

Yanlış hatırlamıyorsam araba yayını kestirmekte değiştirmekte aracın orjinal seviyesinden en az 3 santim aşağıya düşürmek ile ilgili o video ve bunun yapmanın sonuçları ile yanlışlmıyım ?

Sonuçta niçin yay değiştirilir aracı biraz daha aşağıya doğru düşürüp aracın altından geçen hava direncini azaltmak için değilmi ?

Bu işlem bence yarışa girilecekse yapılır ki o durumdada bir pist yarışında bir arabaya kafadan çarpma ihtimaliniz yoktur.

Yarışı bilgisayar oyunu sanıp ters yönde gitmeye kalkışmadıkça :)

Yapan kimseye lafım yok herkezin kendi parası kendi keyfi bu fikir sadece benim şahsi fikrimdir bu arada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav kardeşim yok öyle birşey.

Fabrikaya parasını ver yayını takıyor zaten :) videonun yayla ilgisi yok

Ya yakup video iki aynı arabanın biri orjinal biri 3 cm aşağıda olması ve bunun sonuçları ile alakalı değilmi buyur tekrar izle bence sen bütün videoyu kaçırmışsın :) Haa yay değişsede araba aynı kalıyor yere yaklaşmıyorki dersen o ayrı tabi :)

http://youtu.be/zbKtuRMJrsg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim tamam sen haklısın ok. Elbet anlarsın bir gün beni :)

etrafında ki her araba aynı mı?

Yay degisikligi böyle ölümcül seyler oluşturmaz ben ne diyorum; aynısını firman yapıyor TÜM FİRMALAR.her zamanki gibi DOĞRU ÜRÜNLER ile.

Takmışsın videoya, ne diyim sen haklısın. By

Senin taktıgın yasal olmayan xenon daha tehlikeli.kazaya sebep oluyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.