Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Şerit Takip Sistemini Sonradan Ekletebilir Miyiz?

Tahir Arıt

Soru

Merhaba arkadaşlar, aracım 2012 model style plus. Yeni gelen parti araçlarda şerit takip sistemi varmış. Şerit takip sistemini yetkili serviste sonradan ekletebilme gibi bir şansımız var. Zannediyorum ki camdaki sensör kutusunda şerit takip sisteminin kamerası var fakat içi boş... Oraya kamera takılıp, araca program atılarak yüklenebilir mi? diye düşünüyorum.

Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevirim.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Parça ekle yazılımdan aktif et son derece olası. Puntoya CC konusunda epeyce uğraştık semalarını çıkarttık ettik. Ama yazılımdan aktivasyonu çözemedik servisin yazilimlariyla. Sonra biri çinlilerin bi programını buldu kolu tak aktif et CC hazır. Bazı arabalarda kola kadar soket bile hazır...

Ama focusun tesisatı standart değil, X pakette ambians ışıklarına gelen tesisat ve on farlara gelen tesisat sadece gerektiği kadar var. Ama mertol abide fara tüm kablolar geliyordu.

Kartaş açıldığında Ankara'da olursam bol bol kurcalariz bu tıp seyleri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Hakan K said:

konuyu hortlatayım? titaniumlarda altyapı var mı yok mu acaba? burada yazılanlardan bir sonuca varamadım?

Hangi Titanium? aktif şehir içi güvenlik sistemine sahip araçlarda en azından kutu var :D Alt yapı sayılır sanırsam :P 

İçerde ekran lazım, sol sinyal kolu değişmesi lazım.

Ek olarak direksiyonda ek motor varsa o eklenecek. Kamera zaten şart.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

titanium x evet. yol bilgisayarında LS Safety var. aktif şehiriçi güvenlik sistemi. otomatik park için direksiyonu çeviren motor rahatça titretir bencede.. ekran ise küçük olanı var. tft ekranı henüz bulamadım. bulabileceğim yer öneriniz var mı? (dizel için) erol oto ya sordum yok dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Hakan K said:

titanium x evet. yol bilgisayarında LS Safety var. aktif şehiriçi güvenlik sistemi. otomatik park için direksiyonu çeviren motor rahatça titretir bencede.. ekran ise küçük olanı var. tft ekranı henüz bulamadım. bulabileceğim yer öneriniz var mı? (dizel için) erol oto ya sordum yok dedi.

Maalesef benim şuan bildiğim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Hakan K said:

konuyu hortlatayım? titaniumlarda altyapı var mı yok mu acaba? burada yazılanlardan bir sonuca varamadım?

bana göre altyapıdan kasıt tesisattır, yani sonradan bir şey eklemenin en kritik noktası tesisat. Onun haricinde gereken donanımlar alınıp yerine takılıyor bir zorluğu yok olay paraya bakıyor. Birde yazılım işi var ki zaten en basiti.

Benim gördüğüm kadarıyla ford tesisat konusunda pek tutarlı değil, yani mesela bazı araçlarda xenon tesisatı var (ki trend gördüm bu şekilde) ama çoğunda yok. O yüzden bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil, sökülüp bakılması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ozan Kar said:

O yüzden bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil, sökülüp bakılması lazım.

Yazmıştım. @Hakan K.

Sisteme ait şemaları inceleyerek nerede ne olduğunu çıkartmanız daha sonra da bunlardan nelere ihtiyacınız olduğuna bakmanız lazım. Diğer araçlar örnek olabilir tabi ki, yani benim aracımda tesisatın var olması sizde de olabileceğini gösterir ancak dediğim gibi kesinlik yok. Emin olmak için söküp bakmak zorundasınız. Hatta bu tip ekstra tesisat soketleri genelde gizli saklı oluyor dikkatli bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.