Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Neşet Ertaş'ı Kaybettik :(

İbrahim Maden

Önerilen Mesajlar

Bu aralar sevdiğim insanlar ya hayatlarını keybediyor yada hastanelik oluyorlar,geçmiş olsun diyelim .

ertas.jpg

Neşet Ertaş hastaneye kaldırıldı!

Ünlü Türk Halk Müziği besteci, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş, rahatsızlanarak İzmir'de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı.

Güncelleme:13 Eylül 2012 08:12

İzmir'de yaşayan ünlü sanatçının önceki gün rahatsızlanması üzerine yakınları tarafından hastaneye getirildiği öğrenildi.

Ertaş'ın, özel hastanenin Onkoloji Servisi'nde tedavi altına alındığı belirtildi. Ertaş'ın tedavi altına alındığı hastane yetkilileri, "Neşet Ertaş Bey'in hayati riski yok. Ancak bir süre daha hastanemizde tedavi görecek" dedi.

Önceki gün hastaneye kaldırılan Ertaş'ın Onkoloji Servisi'nde tedavi edildiği ve odasına ziyaretçi kabul edilmediği öğrenildi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İzmir'de bir haftadır hastanede tedavi gören Türk Halk Müziği'nin efsane isimlerinden Neşet Ertaş, 74 yaşında hayatını kaybetti.

23 YIL SONRA TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

Sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin yanına, Almanya'ya giden Ertaş'ın 23 yıllık vatan hasreti de başlamış oldu.

2000 yılında İstanbul'da verdiği konserle yeniden ülkesinde sahneye döndü.

Gurbet yıllarında kendisine Erdoğan Atakar tarafından takılan "Bozkırın Tezenesi" lakabı halk ozanıyla adeta bütünleşti.

Süleyman Demirel zamanında kendisine sunulan 'devlet sanatçılığı' unvanını; "Halkın sanatçısı olarak kalmak, benim için en büyük mutluluk" diyerek geri çevirdi.

UNESCO tarafından "yaşayan insan hazinesi" kabul edilen Ertaş, İTÜ Devlet Konservatuarı tarafından fahri doktora ödülüne layık görüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baldızım sayesinde tanışmıştım. Allah rahmet eylesin. Son yıllarda daha değeri bilinir olmuştu. :(

cahildim dünyanın rengine kandım

hayale aldandım boşuna yandım

seni ilelebet benimsin sandım

ölürüm sevdiğim zehirim sensin

evvelim sen oldun

ahirim sensin

sözüm yok şu benden kırıldığına

gidip başka dala sarıldığıma

gönülüm inanmıyor ayrıldığına

gözyaşım sen oldun

kahirim sensin

evvelim sen oldun

ahirim sensin

garibim can yıkıp gönül kırmadım

senden ayrı ben bir mekan kurmadım

daha bir gönüle ikrar vermedim

batınım sen oldun

zahirim sensin

evvelim sen oldun

ahirim sensin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.