Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Almayı Düşünüyorum

Ali Z.

Önerilen Mesajlar

Merhaba saygıdeğer abilerim, sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. Şimdi uzun zamandan beri focus III bekleyen birisi olarak an itibariyle gerek maddi problemler gerekse arabamın olmayışı ayrıca focus III'ün fiyat ve donanım olarak henüz oturmaması nedeniyle Focus II almayı düşünmekteyim. Ama şöyleki düşündüğüm focusun şu an sitedeki liste fiyatı 48bin küsür. (Titanium TDCI 5 Kapı). Ama umudum da şu yönde bu fiyatın pazarlıkla düşebileceği. Neyse sözü fazla uzatmadan sizce şu an için Focus II almak mantıklımıdır? (Pek mantıklı değildir aslında farkındayım :) ) Yada durumu özetledim biraz sizler ne gibi bir öneri sunabilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba saygıdeğer abilerim, sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. Şimdi uzun zamandan beri focus III bekleyen birisi olarak an itibariyle gerek maddi problemler gerekse arabamın olmayışı ayrıca focus III'ün fiyat ve donanım olarak henüz oturmaması nedeniyle Focus II almayı düşünmekteyim. Ama şöyleki düşündüğüm focusun şu an sitedeki liste fiyatı 48bin küsür. (Titanium TDCI 5 Kapı). Ama umudum da şu yönde bu fiyatın pazarlıkla düşebileceği. Neyse sözü fazla uzatmadan sizce şu an için Focus II almak mantıklımıdır? (Pek mantıklı değildir aslında farkındayım ;) ) Yada durumu özetledim biraz sizler ne gibi bir öneri sunabilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim :)

Valla Focus 2 almak tercihlerinle alakalı bişey..Sonuçta 48 bin TL. ye Focus 3 de alabilirsin,maddiyattan daha çok isteklerine bakmak lazım..Az yaksın,donanımda eh işte olsun,2.el değeri çok önemli diil,altımda da sağlam kasalı bir araba olsun diyorsan Focus 2 gayet yeterli ve en doğru tercih olacaktır senin için...Ben olsam o kadar para verip Focus 2 almm,çünkü benim tercih ve isteklerim farklı...Bu arada eski kasa Focusların satışı devam etmekle birlikte özellikle Titanyum donanımlı Focus 2,5 bulmak neredeyse imkansız şu anda..Genelde Trend ya da collection donanımlı Focuslar var ve onları da çoğunlukla Rent A Car şirketleri alıyor.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Focus 2 almak tercihlerinle alakalı bişey..Sonuçta 48 bin TL. ye Focus 3 de alabilirsin,maddiyattan daha çok isteklerine bakmak lazım..Az yaksın,donanımda eh işte olsun,2.el değeri çok önemli diil,altımda da sağlam kasalı bir araba olsun diyorsan Focus 2 gayet yeterli ve en doğru tercih olacaktır senin için...Ben olsam o kadar para verip Focus 2 almm,çünkü benim tercih ve isteklerim farklı...Bu arada eski kasa Focusların satışı devam etmekle birlikte özellikle Titanyum donanımlı Focus 2,5 bulmak neredeyse imkansız şu anda..Genelde Trend ya da collection donanımlı Focuslar var ve onları da çoğunlukla Rent A Car şirketleri alıyor.... :)

Evet abi dediğin gibi aslına bakarsan ben biraz ümitliydim yaklaşık 1 ay öncesine kadar şöyle bir beklentim vardı tit-x focus II almaya ama malesef yok dediler, gün geçtikçe titanium donanımlı focuslarında kalmayacağının farkındayım. Zaten 48Bin kadar bir para veremem. Pazarlıkla ne kadar düşürebileceğime bağlı bu arabayıda almam.

Yeni kasa almanı tavsiye ederim. Yoksa daha farklı seçeneklere göz at ben olsam 308 bakardım .

Evet yeni kasayı bende çok beğendim fakat işte o kadar para veremem belki düşük donanımlarını alabilirim ama düşük donanımda istemiyorum açıkcası. 308 liste fiyatlarıda pek aşağı değil birde peugeote oldum olası sıcak bakmıyorum nedense.

Sizce şu anda tit donanımlı focus II ne kadar civarına alınabilir? yada alan birisinden fiyat duyumu alanınız varmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin kafanızda şu an Focus 2 titanium var anlıyorum :) En iyisi tercihlerinizi hiç değiştirmeden kararınıza devam edin. Focus her zaman için iyidir. Ama Yeni kasası bir aracada 48 bin TL vermenin bi anlamı yok. 2. el temiz kullanılmış hatasız max 30 bin km'de Titanium Focus'u 38-39 bin TL'ye bulabilirsiniz. Veya Focus 3 e kasın kendinizii ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin kafanızda şu an Focus 2 titanium var anlıyorum :) En iyisi tercihlerinizi hiç değiştirmeden kararınıza devam edin. Focus her zaman için iyidir. Ama Yeni kasası bir aracada 48 bin TL vermenin bi anlamı yok. 2. el temiz kullanılmış hatasız max 30 bin km'de Titanium Focus'u 38-39 bin TL'ye bulabilirsiniz. Veya Focus 3 e kasın kendinizii ;)

Katiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi şimdi acilliği şu yönde bi arabam yok:) araba çok da ihtiyacımmı diye soracak olursan değil çünkü öğrenciyim henüz. Ama uzun zamandan beri elimde bu parayı tuttum ve inanın bazı günler oldu focus II leri 42binlere kadar verdiler cesaret edip alamadım içimde de kaldı o araba yani. Ama ne olursa olsun seçimlerden sonrasını bekleme niyetindeyim. Birde dizel olmak zorunda çünkü evim şehir dışı denebilecek bir yerde ankarada ikamet ediyorum ama en basiti kızılaya bile 40km mesafedeyim. Bu yazı bir arabayla geçirmek istiyorum açıkcası çünkü okulum bitecek ve askere gitmeyide düşünmekteyim yaz sonu. Askerden gelincede iş güç :) gezeceğim pek fazla zamanım da olmayacak işte durum biraz karışık ;)

Ogün abi vallahi ikinci el düşünüyorum tit-x bir araç ama kaç km ye kadar alınır ne bilim dizel olduğu içinde biraz korkmaktayım. Çünkü aşırı yüksek servis maliyetlerini karşılayamam. Arabayı alıp kapıda yatırmakda pek mantıklı olmayacağı için sıfır olsun en azından kafam rahat olur kanısındayım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 88binde aldım çok şükür öle büyük masrafım olmadı. Şu an 97 bindeyim

senin 42 ye alacağın titx tdci en fazla 15000-20000 km de olur adam sürekli zorlasa bakmasa bile sonrası senin elinde büyük sorunlar yaşayacağını sanmıyorum.

7500 de bir yağını filtrelerini değiştir turbosunada iyi bak hiç birşey olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi şimdi acilliği şu yönde bi arabam yok:) araba çok da ihtiyacımmı diye soracak olursan değil çünkü öğrenciyim henüz. Ama uzun zamandan beri elimde bu parayı tuttum ve inanın bazı günler oldu focus II leri 42binlere kadar verdiler cesaret edip alamadım içimde de kaldı o araba yani. Ama ne olursa olsun seçimlerden sonrasını bekleme niyetindeyim. Birde dizel olmak zorunda çünkü evim şehir dışı denebilecek bir yerde ankarada ikamet ediyorum ama en basiti kızılaya bile 40km mesafedeyim. Bu yazı bir arabayla geçirmek istiyorum açıkcası çünkü okulum bitecek ve askere gitmeyide düşünmekteyim yaz sonu. Askerden gelincede iş güç ;) gezeceğim pek fazla zamanım da olmayacak işte durum biraz karışık :)

Ogün abi vallahi ikinci el düşünüyorum tit-x bir araç ama kaç km ye kadar alınır ne bilim dizel olduğu içinde biraz korkmaktayım. Çünkü aşırı yüksek servis maliyetlerini karşılayamam. Arabayı alıp kapıda yatırmakda pek mantıklı olmayacağı için sıfır olsun en azından kafam rahat olur kanısındayım

O Paraya temiz Tit-X Focus 2,5 buluesun,bulursun daaaa motoru temiz olur mu,km si düşük olur mu bilemem...Yoksa 35 Bine daha ilk günkü kokusu duran Benzinli Tit-X Focus 2,5 umu 1 ay evvel sattım,benzinli çok temiz bulur,tüp taktırır gezersin boool bol...Tüp taktırtsan bile bagajı da Focus 3 den daha büyük olur...Aaah,aaaah,gettiiiiiiii gül gibi Titanyum X Fırtına Grim gittiiiiiiiii ühühüheeeeeeeeee..... :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım, yani sıfır almaktansan 2.el düşük kmde tit-x arabalar şu an için çok daha mantıklı diyorsunuz genel kanı olarak. Peki şöyle bir şey sormak istiyorum, bayiyle konuşup 42 43bin tl ye bir ihtimal titanium alabilirsem eğer sizce almam iyi mi olur yoksa bu fiyatlarda düşük km tit-x mi :) gerçi bulunacak tit-xede bağlı sanırım bu sorunun yanıtı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.