Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Ilanında Plaka Gizlenmeli Mi?

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Aracınız daha önce kaza yapıp sonrasında kaskodan veyahut trafik sigortasından faydalanıp tamir edildiyse plaka ile sorgulandığında tüm kaza kayıtları ne kadar tuttuğuda dahil olmak üzere görülür.İşte bu yüzden ilan aşamasında kazalı araçları satan kişiler çoğu zaman plakayı gizler.

Fakat plaka sorgulatma bazen yanlış çıkabiliyor.Asıl tüm gerçek bilgilere şase nosu ile ulaşılır.Benim önceki aracımda plaka yazdığımda 3 kaza gösteriyordu fakat şase yazdığımda sadece 1 kaza gösteriyordu o da ufak birşey olduğu için sigortadan para almamıştım bu yüzden ne kadar tuttuğu yazmıyordu.İşte bu yüzden ben aracımı satarken plakamı gizlemiştim çünki yanlış bilgi veriyordu sorgulama.

Bunu trafikte sormuştum ve bana bu plakayı daha önce kullanan aracın bilgileri olduğunu söylemişlerdi o iki kazanın.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınız daha önce kaza yapıp sonrasında kaskodan veyahut trafik sigortasından faydalanıp tamir edildiyse plaka ile sorgulandığında tüm kaza kayıtları ne kadar tuttuğuda dahil olmak üzere görülür.İşte bu yüzden ilan aşamasında kazalı araçları satan kişiler çoğu zaman plakayı gizler.

Fakat plaka sorgulatma bazen yanlış çıkabiliyor.Asıl tüm gerçek bilgilere şase nosu ile ulaşılır.Benim önceki aracımda plaka yazdığımda 3 kaza gösteriyordu fakat şase yazdığımda sadece 1 kaza gösteriyordu o da ufak birşey olduğu için sigortadan para almamıştım bu yüzden ne kadar tuttuğu yazmıyordu.İşte bu yüzden ben aracımı satarken plakamı gizlemiştim çünki yanlış bilgi veriyordu sorgulama.

Bunu trafikte sormuştum ve bana bu plakayı daha önce kullanan aracın bilgileri olduğunu söylemişlerdi o iki kazanın.

Peki bu yanlışlığı düzeltme şansımız yok mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler.. ilanımı plakalı verdim.. kazası, belası, saklısı gizlisi yok.. sağolun:))

ikinci el satış yerine de linki vereyim .. ilanımla ilgili düşüncelerinizi de beklerim.. eksik yanlış, yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler.. ilanımı plakalı verdim.. kazası, belası, saklısı gizlisi yok.. sağolun:))

ikinci el satış yerine de linki vereyim .. ilanımla ilgili düşüncelerinizi de beklerim.. eksik yanlış, yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

Siz yinede plakanızı sorgulatın belki plakanız benim başıma geldiği gibi ikinci el dir. Kazasız derken demesinler size yok kazan varmış sorgulattık.

(2.el plaka bakınız benim önceki yazıma)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DH de yazdığım dönemlerde bu konu çok tartışıldı hatta hakaretlere uğradım. Ben her zaman kapatırım kapatmak gerektiğine inanırım.

Plaka kapama klonlamaya karşı bir önlemdir.

Şimdi sen arabanı plaka açık ilan verdin. Adamın da seninkinin aynısını çalar. Çalıntı plaka ile gezse yakalanır.. kapkaç yapacak, köprüden kaçak geçecek, EDSden geçecek ve ve .Gider sanayiye 10 lira verir senin plakanın aynısını yapar. Yapıştırır arkaya Her türlü suçu işler.

Evet bu işleri sokakta da yapar ama kendi çevresinden bir arabaya yapmaya yeltenmez. Daha çok uzaktakini tercih eder. Atıyorum adam pendikte ise pendik çevresinde araba plakası klonlasa sahibi veya yakınlarına lambalanabilir ama açar sahibindeni bakar beylikdüzü haramidereden ilan varsa o plakayı kopyalar.

Tüm arabalarımı plaka kapalı sattım hepsi satıldı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DH de yazdığım dönemlerde bu konu çok tartışıldı hatta hakaretlere uğradım. Ben her zaman kapatırım kapatmak gerektiğine inanırım.

Plaka kapama klonlamaya karşı bir önlemdir.

Şimdi sen arabanı plaka açık ilan verdin. Adamın da seninkinin aynısını çalar. Çalıntı plaka ile gezse yakalanır.. kapkaç yapacak, köprüden kaçak geçecek, EDSden geçecek ve ve .Gider sanayiye 10 lira verir senin plakanın aynısını yapar. Yapıştırır arkaya Her türlü suçu işler.

Evet bu işleri sokakta da yapar ama kendi çevresinden bir arabaya yapmaya yeltenmez. Daha çok uzaktakini tercih eder. Atıyorum adam pendikte ise pendik çevresinde araba plakası klonlasa sahibi veya yakınlarına lambalanabilir ama açar sahibindeni bakar beylikdüzü haramidereden ilan varsa o plakayı kopyalar.

Tüm arabalarımı plaka kapalı sattım hepsi satıldı

+ 1

Birde cevrede uygun araç arama problemi var ama internette yaz istediğin model renk kasa vs alternatifler çıksın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu pekhala ispat edilebilir, ama uğraşmak lazım. Hemde ciddi bir şekilde,

O arabanın köprüden kaçak geçtiği zamana yakın senin de köprüye çooook uzak bir yerde bir güvenlik kamerasına, bir mobeseye, vs yakalanman lazım, ya da oralarda bir görüntü vermen lazım. İşte o zaman bu işten yırtarsın ama gerçekten zor, bunlarla uğraşacağına insan ufak tefek cezaları ödemeyi tercih eder galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.