Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 Jetta Tdi Performansı Hakkında

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

Az önce izmire ziyaret amacıyla gelen kuzenimin oto kiralamadan kiralayıp kullandığı dizel jettanın sırf meraktan direksiyonuna geçtim.Sonuç olarak az da olsa aracın hızlanması bana bizim araçlardan seri gibi geldi.Öyle olmadığını biliyorum fakat aklımda kalmadı değil niçin öyle hissetiğimin.

Sanırım araç chipliydi diye düşenmek istiyorum aksi halde benim aracımdamı sorun var diye düşünmeye başlıycam.

Yada bizim araçların yalıtımı çok mu iyi ki hissetirmiyor seriliğini :) sizce??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az önce izmire ziyaret amacıyla gelen kuzenimin oto kiralamadan kiralayıp kullandığı dizel jettanın sırf meraktan direksiyonuna geçtim.Sonuç olarak az da olsa aracın hızlanması bana bizim araçlardan seri gibi geldi.Öyle olmadığını biliyorum fakat aklımda kalmadı değil niçin öyle hissetiğimin.

Sanırım araç chipliydi diye düşenmek istiyorum aksi halde benim aracımdamı sorun var diye düşünmeye başlıycam.

Yada bizim araçların yalıtımı çok mu iyi ki hissetirmiyor seriliğini :) sizce??

debriyaj nasıldı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

debriyaj nasıldı?

Baya bir yukarıdaydı hatta sonda kavrıyordu ki araç 5000 km deydi.Hatta nasıl 5000 km de bu araç diye şaşırmadım değil.

Debriyajla ilgili olan nedir sorduğun için merak ettim ?

Bu arada şimdi aklıma geldi kuzen kütahyadan izmire döndü yani şehirler arası yol yaptı araç dizel olduğu halde ve kuzenimin çok basmadım dediği halde yakıt ortalaması 7.9 u gösteriyordu.Kesinlikle bir gariplik var bu işte ben en yoğun şekilde kullandığımda şehir içinde en fazla gördüğüm ortalama 6.8 di.(Araç dizeldi hatta arkasında tdi yazısını dahi gördüm)

Kesin bir chip olayı vardı bence o araçta.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baya bir yukarıdaydı hatta sonda kavrıyordu ki araç 5000 km deydi.Hatta nasıl 5000 km de bu araç diye şaşırmadım değil.

Debriyajla ilgili olan nedir sorduğun için merak ettim ?

Bu arada şimdi aklıma geldi kuzen kütahyadan izmire döndü yani şehirler arası yol yaptı araç dizel olduğu halde ve kuzenimin çok basmadım dediği halde yakıt ortalaması 7.9 u gösteriyordu.Kesinlikle bir gariplik var bu işte ben en yoğun şekilde kullandığımda şehir içinde en fazla gördüğüm ortalama 6.8 di.(Araç dizeldi hatta arkasında tdi yazısını dahi gördüm)

Kesin bir chip olayı vardı bence o araçta.

ablamın şirket aracı jetta dizel...dediğin gibi bizim focusa göre sanki daha seri gibi geldi banada...debriyajı sorum çünkü bana sert gelmişti, yakupta hepsi öyle demişti sanırım senin kullandığında öyle mi acaba... bayramda tekrar kullandım bu sefer dikkatim motor sesine kaydı...kullanırken dizel olduğu çok bariz bir şekilde içeriye ses alıyor kullandığım jetta...focus dizelin sesi daha yumuşak..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.