Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3,kontak Tutukluğu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaslar.bazen neden oluyor bılmıyorum ama aracı calıstırmak için kontagı calıstırma pozısyonuna getırdıkten sonra,calıstırmak uzere kontagı cevırdıgımde kontak bos oluyor 2 cm falan hafif bir dirençle boş dönüyor ve araba hiçbir çalısma tepkisi vermıyor,daha sonra kontagı tamamen kapalı konuma getirip tekrar çalıstırmaya calıstıgımda arac normal bi şekılde calısıyor,sizce bu bir sorun mudur,sizin de basınıza gelıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kapıları neyle açıyorsun Aydın abi :D

Bence bu sorun aynı, anahtarlı anahtarsız farkı yok, telefondan etkilenme olayıda bu kadar sık olmamalı gerekli önlemleri ford almıştır diye düşünüyorum, çünkü 3 senedir corollada 1 kere bile böyle sorun yaşamadım. focusta 1 haftada 2 kere yaşadım.

Kapıları anahtar ile açmıyorum uzaktan kumanda ile açıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benden değil başka bir arkadaştan almışsın cevabını :)

Sen kapları beyin gücünlemi açıyon :)

Bu anahtarsız çalıştırmayı başından beri anlamadım adamlar anahtarsız giriş yapmıyor anahtarsız çalıştırma yapıyor ya kapıları anahtarla açtıktan sonra bi zahmet onu deliğe sokup çevirmesi kalıyor :) Ne anladım ben bu donanımdan.

Ki çalıştırırkende kontak açıp bekliyon allah aşkına Baran bunu özellik olarak deme bari :).

Otomatik klimadan bahset parlak ızgaralardan bahset sürmeli farlardan plus paketten bahset tamam diyim.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar söylüyorum "Aydın Baran aracının kapılarını anahtarla değil kumanda ile açıyor".

Aracını anahtarla değil Ford Power butonu ile çalıştırıyor; yine Ford Power butonu ile stop ediyor.

Kullanınca anlarsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford önlem nasıl alacak, sinyalizasyon ile çalışıyor...

Yeni focus veya Focus 2.5 2010 model sonrası titanium araç alan arkadaşlar kitapçıklarını açarsa bu uyarıyı çok rahat göreceklerdir..

focusun kullanma klavuzunu 2 kere okudum, önemli yerleri bir kaç kere okudum, bu uyarı defalarca yazılmış durumda biliyorum. corollanınkinide okudum ondada yazıyor yok şöyle yok böyle ama pratiğe bakalım, öncelikle parazitler vs devrelerde belli düzeylere kadar filtrelenebilir engellenebilir yoksa çevremizdeki elektronik aygıtların hiçbiri çalışmazdı zaten.

elin japonu yapıyor ford niye yapamıyor? ama dediğim gibi bence bu sorun anahtarsız çalıştırma ile ilgili değil, bu başlıktaki sorunla bire bir aynı sorun başka bir nedeni var...

:D

Benden değil başka bir arkadaştan almışsın cevabını :)

Sen kapları beyin gücünlemi açıyon :)

Bu anahtarsız çalıştırmayı başından beri anlamadım adamlar anahtarsız giriş yapmıyor anahtarsız çalıştırma yapıyor ya kapıları anahtarla açtıktan sonra bi zahmet onu deliğe sokup çevirmesi kalıyor :) Ne anladım ben bu donanımdan.

Ki çalıştırırkende kontak açıp bekliyon allah aşkına Baran bunu özellik olarak deme bari :).

Otomatik klimadan bahset parlak ızgaralardan bahset sürmeli farlardan plus paketten bahset tamam diyim.

Al bendende o kadar şu arabanın en sevmediğim olayı. her inişte elim kapı koluna gidiyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar söylüyorum "Aydın Baran aracının kapılarını anahtarla değil kumanda ile açıyor".

Aracını anahtarla değil Ford Power butonu ile çalıştırıyor; yine Ford Power butonu ile stop ediyor.

Kullanınca anlarsın.

Ya bilader bak hala ne diyo kapıları kumanda ile açtıktan sonra anahtar zaten elinde cebine koyacağına deliğe sokup çevirmek zor mu geliyor sana :)

Benim kanaatim görüntüden başka hiç bir numarası yok emin ol aracımda bu özellik olacağına olmasa daha iyi.Anahtar oturur halde cebimde rahatsızlık vereceğine kontağın üstünde dursa çok daha kullanışlı olur benim kanaatim :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focusun kullanma klavuzunu 2 kere okudum, önemli yerleri bir kaç kere okudum, bu uyarı defalarca yazılmış durumda biliyorum. corollanınkinide okudum ondada yazıyor yok şöyle yok böyle ama pratiğe bakalım, öncelikle parazitler vs devrelerde belli düzeylere kadar filtrelenebilir engellenebilir yoksa çevremizdeki elektronik aygıtların hiçbiri çalışmazdı zaten.

Sen sorunun cevabını kendin vermişsin ama hala iddea ediyorsun bilmem farkında mısın?

Ford engelleyemiyormuş, beceriksiz...Yapacak bişey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cebindeyken kumandaya basıyor :kıhkıh:

Bende bunu dicektim :D bende öyle yapıyorum cebin dışından düğmeye basıyorum sonra otur arabanın içine bas düğmeye ama anahtarsız giriş olsa daha iyiydi tabi hatta ve hatta o anahtarı çok küçük hale getirip derimizin altına koysalar :fikir: :fikir: :fikir:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yine anlaşamadık, neyse boşver...

Filtreme ile herşeyi engelleyemezsin ve cep telefonları çok farklı frekans yayabiliyor ki bu adamlar uyarmış..

Corolla'da görmemiş olman onda hiç olmuyor anlamına gelmiyor..

doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben şu anki halinden yani kapılar kumanda ile araç düğme ile kısmından memnunum Ford iyi ki de böyle yapmış.

Kapılarda kontakta hala tam olarak benim kontrolümde; aracıma yaklaşınca güvenliği elden bırakmıyor.

Ferhat'çım Ford'un bir bildiği var inan; kullanınca anlarsın o kadar diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Filtreme ile herşeyi engelleyemezsin ve cep telefonları çok farklı frekans yayabiliyor ki bu adamlar uyarmış..

Corolla'da görmemiş olman onda hiç olmuyor anlamına gelmiyor..

doğrumudur?

herşeyi tabiki engelleyemezsin,

tabiki o anlama gelmiyor,

benim demek istediğim o uyarı 2si içinde yazıyor, ford salak değil filtreleme önlem vs almadan bırakacak

corollada 3 sene yaşamadığım sorunu focusta 1 haftada 2 kere yaşıyorsam bunun nedeni anahtarsız çalıştırma değil başka bişeydir diyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.