Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2006 Model (Makyajli Kasa)Jeep Cherokee Liberty 2.4

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

2007 Jeep Compass vardı 2010 yılına kadar.2.0 crd dizel motoru vw grubunun 2.0 tdi motoru idi.Periyodik bakımları bu yüzden ucuza mal oluyordu.Servisi aşırı kazıktı :) İç tasarımı ergonomik falan değildi.Torpido kısmı çok saçma bir yapıya sahipti,malzeme kalitesi zayıftı. El freni bölgesinden tek bir tuş ile 4x4 oluyordu.Ve arazi kabiliyeti gayet yüksekti. Motorun performası,tüketimindende hiçbir zaman şikayetçi olmadık...

İkinci el piyasası genel olarak çok zayıf.Satmak istediğinizde zor satılır.Lpg takılıyor,kaliteli sistemlerle güzelde performans alınıyormuş. Compassında 2.4 benzinli modeli vardı o zamanlar araştırmıştım bu motorları. cvt şanzımanlı olsa uzak durun derdim ama motorundan ve şanzımanından süphe etmeyin.Serviste radyatörü 750,şarj dinamosu 1000 küsür tl idi. Focus 3 te su radyatörü 400 lira,şarj dinamosu 600 lira.

Servisini ve satışını Türkiyede Fiat grubu yapıyor.Eskiden Mercedesteydi.

Yetkili servisine gidip bakımları,sorunları hakkında genel bilgi alın derim. İmkanınız varsa,bayiye gidin yeni cherokee ile takas yapacağım bunu diyin ayak yapın.Aracı incelesinler.Bakalım neler bulacaklar.Hem bedavadan expertix yaptırmış oluyorsunuz böyle yaparak :) Aracı kaça sayacaklar ne edecekler anlarsınız piyasasını az çok.Bayi kendisi alacağı için ıcığına cıcığına bakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aracin ful versiyonu teyzemlerde var Ereğli'den Side'ye gittik ben arka koltuğun ortasindaydim uzun yolculukta yorucu olmuştu. Tabi diğer koltuklar bana göre cok rahatti. Fakat dediğim araç 2.8 dizel otomatikti.Standart bir oyomobille gidilemeyecek yollardan kestirme gitme firsatimiz oldu. Arabanin ivmelenmesi gayet iyiydi. Daha sonra eniştemin bir calisani arabayla yüksek hizlarda takla atti icinden burnu bile kanamadan cikti. Eniştem ayni arabadan bir daha aldi. Kendisi gece gündüz yollarda yaklaşik olarak 1.000.000 u aşkin yol yapmis birisi, focustan 407 ye kadar bir cok arac kullandi. En son kuga almisti hemen geri satip chrokee aldi. Sinuc olarak ihtiyaclarla alakali birşey arazi işiniz varsa ideal bir aractir. :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aracin ful versiyonu teyzemlerde var Ereğli'den Side'ye gittik ben arka koltuğun ortasindaydim uzun yolculukta yorucu olmuştu. Tabi diğer koltuklar bana göre cok rahatti. Fakat dediğim araç 2.8 dizel otomatikti.Standart bir oyomobille gidilemeyecek yollardan kestirme gitme firsatimiz oldu. Arabanin ivmelenmesi gayet iyiydi. Daha sonra eniştemin bir calisani arabayla yüksek hizlarda takla atti icinden burnu bile kanamadan cikti. Eniştem ayni arabadan bir daha aldi. Kendisi gece gündüz yollarda yaklaşik olarak 1.000.000 u aşkin yol yapmis birisi, focustan 407 ye kadar bir cok arac kullandi. En son kuga almisti hemen geri satip chrokee aldi. Sinuc olarak ihtiyaclarla alakali birşey arazi işiniz varsa ideal bir aractir. :yeah:

eyw... bu bana bir gaz niteliğinde oldu ...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.