Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi Hakkında

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba. Bugün iftara kadar beklerken zaman geçirecek beni oyalayacak bişeyler yapayım dedim aklıma arabanın aktif şehir içi güvenlik sistemini hiç denemediğim geldi ve denemeye karar verdim. Daha önce internette aşağıdaki gibi videolarıda izlemiştim bu videolardan esinlendim ve beyaz eşyaların etrafını sarmada kullanılan beyaz köpüklerden yaklaşık 1.25m en 1.5 m boy olacak şekilde dikdörtgen bir engel yaptım arabanın tam önüne koydum. Arabaya bindim önce yol bilgisayarını kontrol ettim sistem aktif haldeydi. Daha sonra denemeye başladım fakat 3 4 denememin hiç birinde başarılı olamadım hep köpüğe çarptım. Park sensörleri köpüğe yaklaşınca ötmeye başladı algılamada sorun yok ama bir türlü kendi durdurmadı arabayı. Bende sistemi tam bilmediğimi düşündüm ve size sormak istedim. Bu sistem hangi algılayıcılarla çalışıyor ? Öndeki engelin boyutları nasıl olmalı ? İlk video da bebek arabasını algılayan sistemin benim yaptığım engeli mutlaka algılaması lazımdı ama olmadı . Nedenini merak ediyorum . Teşekkür ederim.

Videolar

Onur S. Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok değişik bi frenleme yapıyor normal abs gibi değil.zıp diye duruyor araba.dün aktif şehir içi güvenlik sistemi olmasaydı giriyordum öndeki arabaya.. :)

Onur Çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok değişik bi frenleme yapıyor normal abs gibi değil.zıp diye duruyor araba.dün aktif şehir içi güvenlik sistemi olmasaydı giriyordum öndeki arabaya.. :)

10 km hızla giderken frene var gücünle basarsan eğer aynı şeyi elde edersin. ABS devreye girmezse daha iyi zaten bu durumlarda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

10 km hızla giderken frene var gücünle basarsan eğer aynı şeyi elde edersin. ABS devreye girmezse daha iyi zaten bu durumlarda

Hızım 30 kmydi ama

Onur Çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende ilk denememde çalıştırmayı başaramadım süngerde denemiştim üzerinden geçtik fakat 2. denemede araç kazık fren yaparak durdu, araç stop etmedi. (bu arada araç powershift şanzumanlı)

Alparslan bey;iyi akşamlar bildiğim kadarı ile powershift şanzımanlı araçlarda aktif şehir içi güvenlik yok aman ha ona güvenmeyin sonra istenmeyen sonuçlar oluşabilir,sizde olan sanki EBA dedikleri acil durum fren sistemi devreye girmiş aman ha:-((
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Powershift'de ak.se.gu. Sunuldu.. Hepsinde yok tabiki.

Eba sürücünün adam gibi frene basmadığı durumlarda freni kuvvetlendirmek içindir.

Sevgili adminim,ford internet sayfası donanım kısmında ısrarla manuel vitesli araçlar diyor?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan bey;iyi akşamlar bildiğim kadarı ile powershift şanzımanlı araçlarda aktif şehir içi güvenlik yok aman ha ona güvenmeyin sonra istenmeyen sonuçlar oluşabilir,sizde olan sanki EBA dedikleri acil durum fren sistemi devreye girmiş aman ha:-((

Uyarınız için teşekkürler aracımda ASG var ve çalışıyor ford sitesinde yok gibi görünebilir fakat bu aracın hikayesi biraz farklı

buradan okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar zaten duran cisme felan sistem devreye girmiyor , kullanma klavuzunu okudun orda özellikle belirtmiş sistem duran cisimlere hatta kamyonu bile algılamıyor.. sadece seyir halindeki binek araçlar için birde araba vistesteyken devreye giriyor.. ben 5 defa denedim hepside başaralı.. vites boştaykende devreye girmiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar zaten duran cisme felan sistem devreye girmiyor , kullanma klavuzunu okudun orda özellikle belirtmiş sistem duran cisimlere hatta kamyonu bile algılamıyor.. sadece seyir halindeki binek araçlar için birde araba vistesteyken devreye giriyor.. ben 5 defa denedim hepside başaralı.. vites boştaykende devreye girmiyor..

Öyle bişey yok.(vitesten bağımsız)

Duran cisme tabi ki duruyor..

Sitemizde 5-6-7 adet video mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.