Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Motor Yağı?

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar Özellikle Bizim TDCİ motorlar için hangi marka ve numara yağı tavsiye edersiniz.

Şuan Aracımızda mobil1 marka 5-30 yağ var. İlk değişimde mobil esp düşünüyorum ama bu yağın benzinli motorlarda daha verimli olduğunu söylüyorlar.

Castrol'ünde yağları çok iyi turbo dizel araçlar için özellikle ilk çalıştırmadaki aşınmayı engellemek için 100 tl civarı satılan bir yağı var sanırım edge idi.

Bu konuda Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum sizce hangi motor yağı ve neden?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani sorma amacım şu mobilinde castrolünde 50-60 lira civarı olan yağları var ancak daha performanslı daha kaliteli ürünleri var 100 tl civarı Motorumuz herşeyiyle sıfırlandığı için kaliteli bir yağ kullanmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 7500 km de bir değiştiriyorum motor yağını ara değişimi kendim yapıp filtrelerim dahil hepsini komple sıfırlıyorum ( polen filtresi hariç)

Aracımda Castrol EDGE turbo diesel 5-40 kullanıyorum aracımda. 15000 km lik bakımlardada motor yağını ucuz bir yağ ile yine kendim değiştirip servise kadar eski motoryağında kalmış olan mikro metallerin temizlenmesini sağlıyorum 5-10 dk lık bir mesafe gittiğim servis.

Özel bir nedeni yok biraz pahalı bir yağ ama psikolojik olarak içim rahat ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 en düşük derece 40 en yüksek derece anlamındadır havasıcaklığı değerlerine göre.

Ülkemzin mevsim değerleri yazın + nemle birlikte 40 dereceye ulaşan hissedilen hava sıcaklığından ötürü en düşük 5 derece en yüksek 40 derece hava koşullarına göre üretilmiş olan motor yağını tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.