Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 Tdci Carbon Clean Ve Dpf Temizliği Hakkında

Emre B.

Soru

Arkadaşlar buralarda yeniyim, geçen yıl 18 binde aldığım arabam 1. yıl sonunda 11 binde ve 2. yıl sonunda 18 binde bakımlara girmişti, şimdi 33 bine geldim ve 45.000/3. yıl bakımına sokacağım, elimde Ford periyodik bakım kapsamları diye bir tablo var ve bu tabloda 30 bin kmde carbon clean uygulaması tavisye edilmektedir derken 45bin bakımında ise dpf temizlik uygulaması (eski focus 1.6tdci 109 ps için zorunlu, diğer araçlar için tavsiye edilmektedir) gibi bir şeyler var, bunları yaptıran var mı,yaptırmak şart mı ? Detaylara servis bile çok hakim değil. Yardım edin lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
27.06.2012 - 17:00 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Doğru yapılmış bir carbon clean'in size zararı olmaz. Şimdi olmasa bile bir sonraki bakımda yaptırabilirsiniz, motorun daha rahat çalışmasını sağlar, memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

DPF konusunda ise uyarının iptali yetmez, çünkü sıvı desteği olmadan filtrenin tıkanma olasılığı artar ve daha çok uğraştırır yenileme. Motor ikazı almadığınız sürece Eolys ekleme gereksinimi de yok zaten. Konuyu bildikten sonra aldatılma olasılığınız da yok, bence dert etmeyin.

Cem bey. Yetkili servisten bir arkadaş 2014 Focus 3 TE eolys sıvısı tankı olmadığını söyledi. Bir bilginiz var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir konu hakkında bilgilerinize başvurmak istiyorum. 

Elimde modifiyeli(tek swict) elm327 kablosu ve forscan programı var. Bilgisayar ile statik rejenerasyon yapmak istiyorum ama ilk denemelerim de hep %15'e kadar ilerleyip sonrasın da şu hatayı veriyor. 

5a99bd03d3096_WhatsAppImage2018-03-03at00_06_42.thumb.jpeg.15d403f1ba9fa129f63c49ee80daa1c9.jpeg

Araçta yarım depo yakıt mevcut, burada ki şartlardan sadece yağ bakım zamanı geldi onun uyarısı var o mevcut. Ama ondan mı değil mi bilmiyorum bir türlü gerçekleştiremedim. 

%15'e kadar "katalizör ısıtılıyor" diyor beyaz duman atıyor ve motor 1500devire sabitleniyor, 15 e gelince yukarıda ki hatayı verip duruyor. 

Bir de bu akşam saat 21:00 gibi çarşıdan geldiğim de istop etmeden baktım rejenerasyon yapıyor istop etmedim bitmesini bekledim. 

22:30 civarı tekrar çıkmam gerekti, gideceğim yere vardım(max 10 km) baktım yine rejenerasyon yapıyor. Bilgisayara bağlayıp öyle yapmayı denedim ama yine hata verdi ve bu sefer duman atmadı. 

Servis 100 TL, dışarı da bosch car servis 200 TL istedi bu işlem için. Kendim yapabilir miyim yoksa serviste mi yaptırayım? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.