Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ecoboost'a Blow Off Taktırayım Diyorum

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

greddy blow off valve type-rz

hks ssqv 3

arasında kaldım...

500 küsürlerde fiyatları , taktıran veyahut bir yakını taktırmış olan varmı :)

blow off taktırınca , tabi sırasıyla kat iptali ( yaptırma taraftarı değilim , çevreci olmak lazım ) egzost filan girsem çokmu apachi olur :) ama biraz seste duymak hoş

olur diye düşünüyorum , şöle inceden homurtu egzosttan filan , cuf cuf sesi böyle amele değilse taktırılır ama örneğini bulamadım ...

subaru imprezadan kalma hastalık , napalım ...

varmıdır bilgisi olan ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Blow off valve turbonun ömrünü uzatır.. Ama;

Fabrikadan turbolu olarak çıkan her araçta bov veya dump valve bulunmaktadır. Bov ile recircuilatory dump valveler arasında tek fark biri atmosfere boşaltır basıncı diğeri tekrar turbonun emmesine verir...

Eğer hava atmosfere boşaltılırsa MAF sensörü tarafından ölçülmüş bir havayı atmosfere boşaltmış olursunuz ki bu da beyinin o havanın halen motora girdiğini düşünmesinden dolayı fazladan yakıt püskürtmesine sebep olur. Sonuç olarak' ta vites değişimlerinde arabanın anlık olarak boğulmasına sebep olur.

Kanaatimce modası geçti, zaten çok özel bir araca sahipsiniz, bugün ticari arabalara bile bu sistemi koyuyorlar..

Tabiki benim şahsi düşüncem, yaparsanızda saygı duyarım..

İlteber Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Blow off valve turbonun ömrünü uzatır.. Ama;

Fabrikadan turbolu olarak çıkan her araçta bov veya dump valve bulunmaktadır. Bov ile recircuilatory dump valveler arasında tek fark biri atmosfere boşaltır basıncı diğeri tekrar turbonun emmesine verir...

Eğer hava atmosfere boşaltılırsa MAF sensörü tarafından ölçülmüş bir havayı atmosfere boşaltmış olursunuz ki bu da beyinin o havanın halen motora girdiğini düşünmesinden dolayı fazladan yakıt püskürtmesine sebep olur. Sonuç olarak' ta vites değişimlerinde arabanın anlık olarak boğulmasına sebep olur.

Kanaatimce modası geçti, zaten çok özel bir araca sahipsiniz, bugün ticari arabalara bile bu sistemi koyuyorlar..

Tabiki benim şahsi düşüncem, yaparsanızda saygı duyarım..

elektriklisini bile yapmışlar ... benimde hevesim pek kalmadı , demekki ruhumda inceden bir apachilik var :) yanlız benim istediğimde piyasada taxilerden gelen ses gibi de değil , veya egzosta düdük takmışlar gibide değil , zaten bahsettiğim parçaların orjinali 500 tl nin üzerinde... 150 liralık sırf ses çıkartsın maksadı ile takmayı düşünmüyorum.... araç modifiyeye müsait gibi , bende kaşınıyorum işte :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

elektriklisini bile yapmışlar ... benimde hevesim pek kalmadı , demekki ruhumda inceden bir apachilik var :) yanlız benim istediğimde piyasada taxilerden gelen ses gibi de değil , veya egzosta düdük takmışlar gibide değil , zaten bahsettiğim parçaların orjinali 500 tl nin üzerinde... 150 liralık sırf ses çıkartsın maksadı ile takmayı düşünmüyorum.... araç modifiyeye müsait gibi , bende kaşınıyorum işte :)

Geçen Gün Ebay'da gezinirken Vroom Box diye birşey görmüştüm, Aynı şekilde Elektronik Kontrol Ünitesi bulunan ve FM Transmitter vasıta ise gaz hareketleri kalibrasyon eden, motora yerleştirilen bir kolon ile 15 çeşit arabanın Motor sesini, çok başarılı bir şekilde çıkaran bir cihaz var.. Hatta bununla ilgili çok güzel bir video var,,

Bence modası geçen ve herkes tarafından kullanılan Blow Off yerine böyle birşey yapılabilir.. (Can Sıkıntısı'na iyi gelir ) :D

Buyrun Video :)

http://www.vroombox.com/

İlteber Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen Gün Ebay'da gezinirken Vroom Box diye birşey görmüştüm, Aynı şekilde Elektronik Kontrol Ünitesi bulunan ve FM Transmitter vasıta ise gaz hareketleri kalibrasyon eden, motora yerleştirilen bir kolon ile 15 çeşit arabanın Motor sesini, çok başarılı bir şekilde çıkaran bir cihaz var.. Hatta bununla ilgili çok güzel bir video var,,

Bence modası geçen ve herkes tarafından kullanılan Blow Off yerine böyle birşey yapılabilir.. (Can Sıkıntısı'na iyi gelir ) :D

:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vroombox ne yahu , hehehe ... araç modifikasyonu için yapılan birşeyde moda olduğunu da ilk defa duyuyorum, ewet taxiler de yaptırıyor blow off , veyahut m3 logosu takıyorlar arabalarına , onlar m3 mü oluyorlar yani ? 50 - 100 kuruşa takıyorlar 100 hp birde dizel arabalara garip bir ses veriyor , ben zaten onda değilimki , yazılımla beraber 220 hp lere gelecek olan motora(sadece chip ile ) , komple egzost , emme manifoldu gibi ağar modifikasyonlar yapıldıktan sonra , onun yanına blow off taktığım zaman 220-240 hp full devir çeviren bir arabadan taxilerden çıkan blow off sesi çıkmaz heralde , bunun örneğide daha yok yapılmamış demekki... gören bilen varmı diye soruyorum sadece ....

diyebilirsiniz e be adam , madem öyle bir araba arıyordun neden gidip focus aldın , git impreza bişi al der gibi olduğunuzun da farkındayım, bütçeme cebime bu uygun geldiği için :) şimdide kişiselleştirmek istiyorum .... hobbycar olsun benim olsun ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben aracıma şahin sesi çıkaranından istiyorum bunu taksilerin yanına gelince babambabambabam ba ba ba ba ba ba diye öttürüp makara yaparım diye istiyorum :))))

ya onu bunu boşverin altınızdaki dizel araç bırakın bakir kalsın kirlenmesin hiçbirzaman porshenin diesel i gibi ses almayacaksınız isterseniz aracın butün akustiğini değiştirin yine pırpırpırpırpır çalışacak evet çuflayacaksın önündeki gaza gelip yüklenecek arabasına evet başardın bunu onu geçiyorsun ama tam solundayken adama gelen dizel sesini duyduğunda gazı bir anda brakıp ben bunlamı kapışıyorum dedirticek rakibine

boşverin aracınızı bozmayın bu yönde, bırakın temiz kalsın görsel olarak yazılımsal olarak oynayın değerlerle...sonuçta araçlardaki güç unsuru nekadar yüksek olursa alacağınız şahin sesi gelse bile tatmin edici o kükremeyi elde ediyorsunuz psikolojik olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

farketmez alperim sonuçta yapan yokmu bunu dizele istersen füzeboost olsun genel bir ifade kullandığım kişiye has bir yorum değil yani tolga zaten 220 -240 hp den bahsediyor ben aracın olmayan beygirine verdiğikleri akustik düzenlemeden bahsediiyorum sadece

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.