Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza Basmadan Arabam Çalışmıyor.

erhanbiyik

Soru

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Enjeksiyon üzerinde veya yakıtın enjeksiyona girdiği noktada yakıtın ısısını algılayan sensör vardır... Bu sensör arızalandığında ,kablosu koptuğunda veya soketinde temassızlık varsa, hava soğukken araç çalıştırılacaksa elektronik kontrol ünitesi sensör vasıtasıyla yakıtın ısısını algılayıp o oranda zengin yakıt püskürtmesi gerekiyor.. .Ama problem olduğundan dolayı fakir yakıt püskürteceğinden araç zor çalışıyor olabilir...

Araç IDS bağlanırsa bunla ilgili sorunu Bilgisayar okuyacaktır...

Ben Ebay'dan 10 Euro'ya OBD Cihazı aldım, kendi cep telefonuma OBD Scobe Proğramını kurdum, kendi cep telefonumdan okutup arıza tespiti yapıp, verilen hataları silebiliyorum, bence herkeste olmalı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Enjeksiyon üzerinde veya yakıtın enjeksiyona girdiği noktada yakıtın ısısını algılayan sensör vardır... Bu sensör arızalandığında ,kablosu koptuğunda veya soketinde temassızlık varsa, hava soğukken araç çalıştırılacaksa elektronik kontrol ünitesi sensör vasıtasıyla yakıtın ısısını algılayıp o oranda zengin yakıt püskürtmesi gerekiyor.. .Ama problem olduğundan dolayı fakir yakıt püskürteceğinden araç zor çalışıyor olabilir...

Araç IDS bağlanırsa bunla ilgili sorunu Bilgisayar okuyacaktır...

Ben Ebay'dan 10 Euro'ya OBD Cihazı aldım, kendi cep telefonuma OBD Scobe Proğramını kurdum, kendi cep telefonumdan okutup arıza tespiti yapıp, verilen hataları silebiliyorum, bence herkeste olmalı...

teşekkür ederim tatmin edici bir açıklama oldu. adminin dediği gibi servis yolu gözüktü.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sonuçta yine adminin dediği oldu... adam pratik adam, iki saat yazacağına "servis" dedi... :)

benim araç da gaza basmadan kendi gidiyor... yakup? :muha:

O akıllı ve otomatik :) gider ama dikkat etmek lazım.. Manuelden otomatige geçişlerde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O akıllı ve otomatik :) gider ama dikkat etmek lazım.. Manuelden otomatige geçişlerde..

valla yıllaaaaar boyunca araba kullanmayınca hiç yadırgamadım otomatiği.. sanki yıllardır kullanıyor gibiydim.. ayağım filan yanlış gitmedi hiç.. meğersen ben otomatik vites adamıymışım :kıhkıh: bünye hemen bağışıklık gösterdi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sonuçta yine adminin dediği oldu... adam pratik adam, iki saat yazacağına "servis" dedi... :)

benim araç da gaza basmadan kendi gidiyor... yakup? :muha:

bizim salak getz yokuş çıkıyor hiç gaza basmadan :muha:

5.viteste yine aynı şekil hiç gaza basmadan 50 km yapıyor ve bildiğin gidiyor araba :D :D

Engin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benzer problem benim aracımda da oldu. 2-3 ay böyle sürdü gazı pompalayarak zorla çalıştırıyordum. sonra bir gün onu da yapamadım. araç hiç çalışmaz oldu. neticede 15 gün serviste kaldı ne olduğunu anlayamadılar. en son benzini değiştirdiler araç saat gibi çalışmaya başladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla yıllaaaaar boyunca araba kullanmayınca hiç yadırgamadım otomatiği.. sanki yıllardır kullanıyor gibiydim.. ayağım filan yanlış gitmedi hiç.. meğersen ben otomatik vites adamıymışım :kıhkıh: bünye hemen bağışıklık gösterdi..

Babamın aracı otomatik vites benimki malum düz vites bana düz vitesmi otomatikmi diye sorsanız şehir içindeki muhteşem rahatlığı için otomatik vites şehir dışı yolculuklarda ise performansı için düz vites derim :)

Ama ben izmirde yaşıyorum istanbul veya ankarada yaşasaydım izmire nazaran yoğun trafiği olduğu için hiç bir güç bana düz vites araç aldıramazdı.Bir dönem 6 ay kadar istanbulda ataköyde kalmıştım.Düz vites 206 aracım vardı.Abartmıyorum bazı günler sol ayağımın tabanı ağrırdı trafikte debriyaja basıp çekmeden.

Allah oralarda düz vites araç kullanan arkadaşlara sabır ve güç versin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Babamın aracı otomatik vites benimki malum düz vites bana düz vitesmi otomatikmi diye sorsanız şehir içindeki muhteşem rahatlığı için otomatik vites şehir dışı yolculuklarda ise performansı için düz vites derim :)

Ama ben izmirde yaşıyorum istanbul veya ankarada yaşasaydım izmire nazaran yoğun trafiği olduğu için hiç bir güç bana düz vites araç aldıramazdı.Bir dönem 6 ay kadar istanbulda ataköyde kalmıştım.Düz vites 206 aracım vardı.Abartmıyorum bazı günler sol ayağımın tabanı ağrırdı trafikte debriyaja basıp çekmeden.

Allah oralarda düz vites araç kullanan arkadaşlara sabır ve güç versin :)

amin amin... otomatik candır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.