Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Continental Premium Contact 2 Nasıl?

Guest Metehan Çelik

Önerilen Mesajlar

Yeni lastik yeni lastik diyorum ben. Sonuçta Conti 2 ler uzun yıllar memnuniyet kazanmış lastikler doğru ama bu 5 lerin daha kötü olması manasına gelmez. Lastikçi 5 leri herkese satarım der kendince.

Ben olsam kesinlikle 5 alırdım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CPC 2 genel kullanım için başarılı, konfor, tutunma, fren performansı ve dayanıklılık arasında iyi denge sağlamış bir lastiktir,

Güvenle kullanabilirsiniz. Fiyatlar konusunda günceli takip etmediğimden yorum yapamayacağım.

CPC 5 yeni çıktı, fazla kullanıcı deneyimi birikmedi, ancak CPC 2'nin ıslak performansı yükseltilmiş versiyonu olarak düşünülebilir.

Bizde yeni ürünlerin piyasada tutulması vakit alır, genelde bu alanda bağnaz bir yapımız var.

Yoğun yağmur altında yaşayan bir bölgede değilseniz sizin için öncelikli ürün olması gerekmez.

Conti dışında Michelin Primcay HP, Bridgestone Turanza ER300, ve göreceli ucuz olan Dunlop SP Sport Fastresponse yine çekinmeden kullanabileceğiniz diğer ürünler.

Yokohama konusunda lastik ömrü, ıslak performansı ve konforu konusunda çekincelerim var, kendim sahip olup kullanmadığım için yorum yapmaktan kaçınıyorum. Ancak iki farklı araçtaki deneyimlerim bana bunu yazdırdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastiği aldım her türlü işlem dahil sibop vs vs.

toplam 800 tl 4 lastik artı 1 yıl yol yardımı ve euro 2012 topu

parasal anlamda değilde en iyi kullanım verimi almak için çok çelişkide kaldım aslında gönlüm yokohama c drive 2 de kaldı fakat o lastikte hem xl yani büyük hemde endeksi 94 V yani benim için gereksiz derecede büyük lastik

bide bizim yolları düşünerek michelinden kaçtım çünkü yanak problemi oluyor yollar berbat conti biraz daha sert hamurlu en azından yol sesi biraz var ama o kadarda olur hangi focus sessiz ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla tam anlamıyla inceleme şansım olmadı ama yeni focus nedense kafama yatmadı. en azından bagaj 150 lt daha az.

kim ne derse desin eskifocuslarda arkaya 3 kişi rahat 4 kişi sıkıntılıda olsa oturuyor ama yeni stil arabalrda neredeyse arka sadece 2 kişilik

eeee bizde hala teyze amca kalabalık takılıyoruz tatile çıkıyoruz bagaj full dönüyoruz full

ama yeni jetta çok iyi diyorlar onuda inceleyemedim ama..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yokohama konusunda lastik ömrü, ıslak performansı ve konforu konusunda çekincelerim var, kendim sahip olup kullanmadığım için yorum yapmaktan kaçınıyorum. Ancak iki farklı araçtaki deneyimlerim bana bunu yazdırdı.

Cem Abi uzun zamandır 205x55x16 Cdrive2 kullandım, sonrasında 205x50x17 ebatına geçtiğimde aşırı memnun olduğumdan gene Yokohama Cdrive2 serisi kullandım, en son 225x40x18 ebatında Yokohama Advan Sport kullanıyorum...

Genel olarak yol tutuş ve sessizlikte rakiplerine göre daha iyiler, Özellikle Focus 2 ve 2.5 taki meşhur yol sesini asgari düzeye düşürüyor, Conti, Michelin, Bridgestone böyle bir Sessizlik sunamıyor..

Ömür konusunda evet haklısın, rakiplerine göre dişleri çok daha çabuk eriyor, ama bu periyotta tam performans sunabiliyor, özellikle fanatik bir Bridgestone kullanıcısıydım, ER300 Turanza'nın dişleri bitmek bilmiyor zaten Taksici lastiği olarak ünlenmiştir.. Ama bu güveni Yokohama gibi uzun süreli sağlıyamıyor, 20000km. sonra dişleri hala ilkgünki gibi ama Yol tutuş ve Fren Performansı çok zayıflıyor...

Islak Zemindede ADAC Testlerinde geçerli güzel bir Not almıştır ki bende Islak Zemindeki Performansından çok memnunum..

Ayrıca Yokohama Japonya'nın en iyi lastik üretecisidir..

Mercedes C63 AMG, CL63 AMG, ML63, G CLAS, Mitsubishi Lancer Evolution X, Aston Martin, Subaru, Honda, Audi Q7, S8, Bentley, Porsche gibi firma ve Markaların orjinal Ekipman Fabrika çıkışlı lastiğidir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla tam anlamıyla inceleme şansım olmadı ama yeni focus nedense kafama yatmadı. en azından bagaj 150 lt daha az.

kim ne derse desin eskifocuslarda arkaya 3 kişi rahat 4 kişi sıkıntılıda olsa oturuyor ama yeni stil arabalrda neredeyse arka sadece 2 kişilik

eeee bizde hala teyze amca kalabalık takılıyoruz tatile çıkıyoruz bagaj full dönüyoruz full

Aileler için C-Max o da yetmezse Grand C-Max, o da yetmezse S-Max

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz ne sordunuz?

Ona cevap verdim..Yatar yatmaz :D bilemem... Arabalar hedefe yönelik üretiliyor..Amca dayı hala teyze çocuk olunca yanıt burada..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sesizlik için focus demiştin bende yeni focusu pek begenmedim onu anlatmaya çalıştım kardeş.

bu arada göksel bende c drive 2 yi ebattan dolayı alamadım . aslında niyetim yokohama idi ama contici olduk.

cem bey haklısınız ve şu da dikkat çekici özellikle Türkiyede binek arabadan doblo-caddy-berlingo vb. tipi arabalara bir geciş var. hatta nüfus kalabalık olsun yada olmasın insanlarımız bu tip arabalarda daha rahat ediyor sanırım. tabii millet olarak arabada buzdolabı kanepe taşıyoruz ayrı mevzu ama. özellikle son yıllarda geniş tip arabalara müthiş talep var. ben bunu şöyle yorumluyorum insanlar artık uzun yolda ve uzun mesafelerde bagaj genişilğine önem veriyor hem valiz -bavul. hemde cocukların rahat etmesi uyku vs..

ve birde alışveriş olayını unutmamak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.