Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vw Passat Tdi Bir Depo Yakıt İle Uzun Mesafe Rekoru Kırdı !

Dr.Mert

Önerilen Mesajlar

yok abi ya tek ben vardım içinde.depoda %30 mazot bagajda yük yok.Lastik havaları uygun,yol kuru,eğimsiz dümdüz kaymak asfalt,camlar kapalı,klima kapalı.Depodaki mazot shel fuel save idi.araç 45.000 de ve her 10.000 de bakıma girmiş araç.Forum donanım haberde çoğu s40 1.6 dizel ve v50 1.6 dizel kullanıcıları aynı yorumlarda bulunmuşlar 109 luk 1.6 dizel için.Ağırlık farkına bağlıyorlar ama inanasım gelmiyor.. D2 dedikleri focus 3lerde olan 1.6 tdci 115 lik ile aynı d2. bizdekide 109luk focus 2 motoru bildiğin :)

focus mk2 1300 kg volvo v50 1500.200 kg o kadar farkettirmemesi lazım.Ben partikül filtresinin doluluğundan ve aracın 4 aydır yatmasından şüpheleniyorum.16 şubattan bu yana çalışma sesi azaldı 1000 km yapmadan.Büyük ihtimalle araç biz almadan önce 4 ay yattığı için parçalar hareketsiz kaldığı için olabilir.Çünkü sesinin azaldığını ailemizdeki ben dahil 4 bireyde onayladı.

Şimdi würth enjektör açıcı temizleyici koydum depoyu doldurmadan önce 1 tüp.Etki etti biraz sanki.etmeside lazım çünkü 2 tüpe 90 tl verdim vur kır pazarlıkla.Etkili bir ürün forumlardan okuduğuma göre.Yoksa 10 tl vermem :D

Diğer tüpüde diğer dolumda koydum mu etkisini anlarız.

Havalar ısınsa rampa yukarı zorlayıp yüksek devirde klima açıp iyice zorlayarak partikül filtre rejenerasyonu yaptıracağım. Umarım işe yarar ve düşer tüketim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi würth enjektör açıcı temizleyici koydum depoyu doldurmadan önce 1 tüp.Etki etti biraz sanki.etmeside lazım çünkü 2 tüpe 90 tl verdim vur kır pazarlıkla.Etkili bir ürün forumlardan okuduğuma göre.Yoksa 10 tl vermem :)

Diğer tüpüde diğer dolumda koydum mu etkisini anlarız.

Havalar ısınsa rampa yukarı zorlayıp yüksek devirde klima açıp iyice zorlayarak partikül filtre rejenerasyonu yaptıracağım. Umarım işe yarar ve düşer tüketim :D

Bu würth enjekter açıcı temizleyici ne işe yarar bilmiyorum ama sizin dediğiniz gibi klima açık, arabayı iyice zorlayınca bazı yerleri temizlediği vs. bilgileri ne derece doğrudur bilemiyorum. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi şöyle bir konu var.f2 lerde ve benim aracım rejenerasyonsuz. yani otomatik temizle.yok.Motorun belirli bir ısıya ulaşmasıyla kendiliğinden temizliyor.öyle zengin karışım falan yapma olayları yok malesef. bu yüzden mecburen aracı yüksek devirli kullanıp egzost manifoldundaki ısıyı yükseltip doğal olarakta dpf teki ısıyı yükseltip partikülleri yakmak gerekiyor diye biliyorum...

Ogün abide aynı şeyi söylemişti.Uzun yolda zorla biraz temizliyor kendiliğinden demişti.

focus mk3lerde bu olay zengin karışım hazırlayarak oluyor.zengin karışım manifoltaki sıcaklığı yükseltiyor ve yanıyor.

Bazı bilgilerde servislerin beyinden temizlemeye programlayıp aracın yüksek devirde birkaç dakika çalışıp kendi kendini temizlediği yönünde.

Tam net bilgiyi bilmiyorum.

Enjektör temizleyicisinden depo plastik olduğu sürece sıkıntı vermez. Ki kaliteli bir marka würth.Piyasada 200 ml sini 5 tlye satanlara itimatım pek yok.

Forumlarda da würth malının iyi olduğunu ve önerdiklerini okuduktan sonra pekte başka bir çarem olmadığı için mecbur aldım.

Egr iptalini yaptırmak istiyorum fakat bir yandanda motora dokunulmasın istiyorum.egr motorun başdüşmanı ülkemizin yakıtlarından dolayı..

Bu yüzden 50.000 km bakımında carbon clean yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.