Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motordaki yoğun yağ nasıl çıkartılır.

Önerilen Mesajlar

WD 40 ı yağ temizleyici olarak kullanan bile varmış.

İlk önce tazyikli su ile ağır kirlerini akıtacağım bir yıkamacıda.

Sonra Erkan beyin tavsiye ettiği ürünlerle işe koyulacağım ve son olarak WD 40 ı sıkacağım.

Yıkamacıda yıkatmamın sebebi dip köşelerde çamur birikintileri var. Onları temizletmek öncelikle. Sonrası ise motor temizleyici halleder diye düşünüyorum.

Bu arada Erkan bey, tavsiye ettiğiniz ürünün sprey ucunda küçük boru gibi falan bir şey var mı? Hani dik tutulmazsa spreyler çalışmıyor ya. O bakımadan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız WD40ı sıktıktan sonra hava veya bez ile iyice slmek lazım. Yoksa aşırı toz tutuyor

Tamam, WD 40 ı sıktıktan sonra kurusun güzelce, hatta bir kaç gün de toz toplasın. Daha sonra Arexons u tekrardan üzerinden geçirsek nasıl olur. Europa'nın motor kısmı gerçekten çok karışık. Her yeri ege sahiline benziyor. Bir sürü girinti, çıkıntı. Bezle falan olmaz yani o iş. Hele de borular falan varken imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Mertol bey, şu sizin 2,0 Z tec motoru aklımdan geçirdim ama, pistonları falan yokmuş. Olsa uydururduk, zaten rektefe parasına da veriyormuşsunuz :) :)

Renoya olmaz o motor. Bünyesi kaldırmaz. Hakaret kabul edip çalışmayı reddeder..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam, WD 40 ı sıktıktan sonra kurusun güzelce, hatta bir kaç gün de toz toplasın. Daha sonra Arexons u tekrardan üzerinden geçirsek nasıl olur. Europa'nın motor kısmı gerçekten çok karışık. Her yeri ege sahiline benziyor. Bir sürü girinti, çıkıntı. Bezle falan olmaz yani o iş. Hele de borular falan varken imkansız.

Taktın borulara ümitim ya. Olur olur :) WD40 tan kalanı silebildiğin kadar sil. 1-2 güne gerek yok. arkasından arexonsu uygula
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi....geçenlerde bende toz olan mator bölümü için temizleyici bakmıştım....Ancak bilgi bölümünü okuduğumda plastik aksama gelmesin diyordu...Tedirgin oldum almadım...motorda temizleme mazemesini plastik aksama gelmeden nasıl sıkacaksın ki..ayrıca ben asıl plastik bölümlerin tozunu temizlemeyi istiyordum...Motor korumada önce yıkayıp sonra bir madde sıkıyorlardı...Tabiii tüm motora ....eee farkında olmadan bir şekilde demek ki bir yerlere zarar veriliyor....

sanırım ben yazmamışımdır onu , yazdıysamda sıcakken gelmesin yazmışımdır

plastik aksam geneli zaten , sıcakken gelirse üstündeki yazıyı söker :sofeer: uygulamınızda bi sakınca yok beyine fazla sıkmayın yeter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Bugün serviste işlemler bittikten sonra arabanız yıkanıp teslim edilecek dendi (rutin yıkama zaten). İyi bari bir aracın yanına kadar gideyim dedim.

Yıkama bölümüne varınca arabanın kaputu açık motor komple köpürtülmüş su basılıyordu motor bölümüne.

Hayırdır ya oraya su basılır mı vs diye çıkıştım. Abi biz tüm F3'leri yıkıyoruz birşey olmaz dedi.

Herşeyi geçtim motor sıcaktı,... Ustada birşey olmaz, ee sensörler???, sudan etkilenecek elektronik aksam vs???... Yok birşey olmaz dediler.

Yıkama sonrası havayla kuruttular.. Şimdilik bir sıkıntı yok. İnşallah ilerde birşey çıkmaz.... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müdür iyi güzel hoş da sıcak motora su basılır mı ya, 

Buharlaşan suyu görünce içim cız etti yahu :D Belkide motorun sıcaklığından ötürü gelen cıs cıs sesiydi kestiremedim o an :D

İşin şakası bir yana ekstra bi izolasyon vs yapılmadı. Motor temiz oldu mu, oldu....  :) Hayırlısı ya, dünya malı neticede :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.