Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabamı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Orkun G

Soru

Merhabalar,

Bu hafta içinde bir aksilik olmazsa bayi aracı teslim edecek.Bu sırada bayiden teslim alırken nelere dikkat etmeliyim.Bayiden hediye olarak neler istiyebilirim. Deneyim ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bir arkadaşıma otokoç tan Connect marka araba alırken son anda aklıma aracın tavanına bakma hissi uyandı koca showroom da connect in tavanına çıktım :fikir: araca baktığımda tavanda 2 tane derin çizik vardı neredeyse tavan sacını yırtıcakmış.hemen o aracı almaktan vazgeçtik.:kıhkıh: sonra yetkililer araştırdığında aracı tır üzerinde taşıma esnasında olduğunu anladılar.. uyanıklar bir de diyorlar ki 2 bin tl altına bu aracı size verelim ..tabiki de kabul etmedik...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ya yakup, sözüm meclisten dışarı ama sıfır aracın dahi boyalı (fabrika çıkışı boya dışında) olduğu, müşterilerin mağdur edildiği olayları duyuyoruz... e insan acaba benim de başıma gelir mi diye endişe etmiyor değil... bu yapılan şerefsizliğe (özür dilerim ama böyle) karşı benim önlem alma çabam paranoya olarak nitelendiriliyorsa varsın ben paranoyak olayım..

Zamanında çift kat boyalı bir Fusion satın almış olmama rağmen, yine ölçüm fala yaptırmadan aldım, ama aklıma gelmediğinden...

Aslında merak ettiğim, ki bu durumda hukuki boyutunda da fikir vermen uygun olur, anormal bir durumla karşı karşıya kalındığında, söz gelimi ölçtük lokal veya genel 300 mikron çıktı, bunun ticari sözleşmeyi etkileyip etkilemeyeceği, yani ürünü reddetme hakkı doğup doğmayacağı...

Ne dersin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bir arkadaşıma otokoç tan Connect marka araba alırken son anda aklıma aracın tavanına bakma hissi uyandı koca showroom da connect in tavanına çıktım :fikir: araca baktığımda tavanda 2 tane derin çizik vardı neredeyse tavan sacını yırtıcakmış.hemen o aracı almaktan vazgeçtik. :kıhkıh: sonra yetkililer araştırdığında aracı tır üzerinde taşıma esnasında olduğunu anladılar.. uyanıklar bir de diyorlar ki 2 bin tl altına bu aracı size verelim ..tabiki de kabul etmedik...

ayıplı bir ürün satmak karşılğında indirim yapmak gayet mantıklı.ama sizin haberiniz olmadan size ayıplı bir ürün satmak bu iş ahlakı dışında bir olay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zamanında çift kat boyalı bir Fusion satın almış olmama rağmen, yine ölçüm fala yaptırmadan aldım, ama aklıma gelmediğinden...

Aslında merak ettiğim, ki bu durumda hukuki boyutunda da fikir vermen uygun olur, anormal bir durumla karşı karşıya kalındığında, söz gelimi ölçtük lokal veya genel 300 mikron çıktı, bunun ticari sözleşmeyi etkileyip etkilemeyeceği, yani ürünü reddetme hakkı doğup doğmayacağı...

Ne dersin?

şimdi bunun normali 100-150 mikron civarı olması lazım diye biliyorum.. kanımca, ürünü reddedebilirsiniz.. zira ayıplı mal karşısında alıcının 3 seçimlik hakkı vardır:

1- Ayıp oranında indirim,

2- Ayıbın tamiri ile eski hale getirme, (ki bu araçlar için pek tercih edilmez herhalde)

3- Sözleşmenin feshi ve bedelin iadesi..

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şimdi bunun normali 100-150 mikron civarı olması lazım diye biliyorum.. kanımca, ürünü reddedebilirsiniz.. zira ayıplı mal karşısında alıcının 3 seçimlik hakkı vardır:

1- Ayıp oranında indirim,

2- Ayıbın tamiri ile eski hale getirme, (ki bu araçlar için pek tercih edilmez herhalde)

3- Sözleşmenin feshi ve bedelin iadesi..

en akıllıcası 3.seçenek gibi görünüyor...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabii..tabiii....arabayı sattıktan sonra.. kolay kolay geri almalarını beklemek yada bu sürecin kısa olacağını ummak bence çok iyimserce bir beklenti olur..... :zha::D

1-boya koruma seti sunalım

2-bakımda indirim sunalım

3-1000-1500 lira indirim yapalım....

tabii genel tercih 3. madde olsa gerek.... :dede:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

puahahahaha, sar ordan bi külkahve mi dediniz? :)

valla onun gibi bi şey oldu aytozu gri'yi alıyordum,düşünürseniz buda var dediler,ehh var bakalım o zaman külkahveyi dedim :nazar:

aziz efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi pazarlar arkadaşlar, 

Nette araştırdım da yeni bilgiler bulamadım birkaç yıl eski.

Nasipse yarın galericinin biriyle benim arabamı verip üste para verip aracı almayı düşünüyorum. Konularda anlaştık. Expertiz yapıp notere gittik diyelim. Takas işlemi mi diycem ne diycem.aracı ona satıp onun kini üstüme verme yolu ile mi ilerliyor sistem. Sonra plaka değişiklik sorarsa evet diyecem notere.İstanbuldan aracı alacağım Kocaeli de oturuyorum 41 plaka olacak. Ama orda dönmeden sigorta eski plakaya yapılacak galiba Sonra yeni plakaya aktarma nasıl oluyor. 

Ne takas yaptım ne sattım şimdiye kadar yardımlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Hüseyin Eryiğit said:

İyi pazarlar arkadaşlar, 

Nette araştırdım da yeni bilgiler bulamadım birkaç yıl eski.

Nasipse yarın galericinin biriyle benim arabamı verip üste para verip aracı almayı düşünüyorum. Konularda anlaştık. Expertiz yapıp notere gittik diyelim. Takas işlemi mi diycem ne diycem.aracı ona satıp onun kini üstüme verme yolu ile mi ilerliyor sistem. Sonra plaka değişiklik sorarsa evet diyecem notere.İstanbuldan aracı alacağım Kocaeli de oturuyorum 41 plaka olacak. Ama orda dönmeden sigorta eski plakaya yapılacak galiba Sonra yeni plakaya aktarma nasıl oluyor. 

Ne takas yaptım ne sattım şimdiye kadar yardımlarınızı bekliyorum. 

Öncelikle hayırlı olsun. Takas değilde birbirimize araçlarımızı satıyoruz diyeceksiniz. Tek tek birbirinize geçirecek para transferi olacaksa o an yapılacak veya paramız tamam anlaştık sorun yok diyeceksiniz notere.

Aslında sigorta belli bir süre karşı tarafdan devam ediyormuş ama o işi bulaşmayın (güvenmeyin) anında telefonla kendinize sigorta çıkarttırın. Daha sonra yeni plaka ile acenteye gidince değişiklik yapılacak ve büyük ihtimalla indirim olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Öncelikle hayırlı olsun. Takas değilde birbirimize araçlarımızı satıyoruz diyeceksiniz. Tek tek birbirinize geçirecek para transferi olacaksa o an yapılacak veya paramız tamam anlaştık sorun yok diyeceksiniz notere.

Aslında sigorta belli bir süre karşı tarafdan devam ediyormuş ama o işi bulaşmayın (güvenmeyin) anında telefonla kendinize sigorta çıkarttırın. Daha sonra yeni plaka ile acenteye gidince değişiklik yapılacak ve büyük ihtimalla indirim olacak.

Hocam peki hgs nasıl olur. Benimkini iptal edip o plakaya göre mi çıkarcam.sonra tekrar kapatıp 41 plaka yapınca mı açıcam. Sadece plaka üzerine diye okumuştum kişiye değilmiş hgs. 

Çok soru sordum kusura bakmayın :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Hüseyin Eryiğit said:

Hocam peki hgs nasıl olur. Benimkini iptal edip o plakaya göre mi çıkarcam.sonra tekrar kapatıp 41 plaka yapınca mı açıcam. Sadece plaka üzerine diye okumuştum kişiye değilmiş hgs. 

Çok soru sordum kusura bakmayın :/

Est. HGS fark etmez siz geçişinizi yapın daha sonra plakanızı çıkartın ardından hgs'yi alın daha sonra hgs/ogs hattını arayın şu şu tariht şu plakayla geçtim ama plakamı değiştim yenisi de bu ücreti buna yansıtın deyin. Ama eski geçişi görmeleri 1 hafta 10 günü buluyor telaş yapmayın sorun olmaz. Ben İstanbul'dan Ankara'ya gittim.

EK: Sizde zaten varmış ogs/hgs'yi arayıp en doğru bilgiyi almanızı tavsiye ederim ama mantık yine aynı iptal'e gerek yok plakayı değiştim demeniz lazım. O yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hgs konusu şu şekilde eski aracınızın Hgs iptal etmeden gidip yeni bir Hgs etiketi almalısınız ve eski etiketi iptal ettirip oradaki tutarı yeni Hgs ye aktarılmaktadır.  Bunu pttden çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz .

HGS araca özel olduğu için yeni araçta aynı Hgs etiketi kullanamıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.