Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gaza bastığımda araba titriyor

Belen Yalçın

Soru

Yaklaşık bir aydır araçtaki titreme dikkatimi çekiyor.Lastiklerde balans sorunu vardı onu hallettim.Daha sonra titremenin motordan geldiğini düşündüm vites boştayken gaza bastığımda titreme hissetmedim en son sadece araç vitesteyken gaza yüklendiğimde titremenin olduğunu farkettim ki bu da bana debriyajı işaret ediyor.Bu şekilde sorun yaşayan oldu mu,baskı balata değişme zamanı geldiği için yapıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Olmazmı :nazar: hafta içi gidelim abicim benim servise :kıhkıh:

sorun aynı soruna benziyor ogün abi benide bilgilendirirsiniz...Babam ilk aldığımız zamanda olabilir falan dedi ama oda biliyordu aslında sorun olduğunu

1 yıldır kullanıyoruz sadece titreme olduğunda gaz kesiyorum veya vites küçültüyorum.

Bizim Duman atma EGR den kaynaklı zaten bunun farkındayım da iptal edebilecek babayiğit bulamadım sanayide.

Büyük olasılıkla AKS çünki servise arkadaşımın arabasıyla gidip sorduğumda öyle söylemişti.Boşluk olabilir diyordu. iki tane varmış tanesi 1.200 TL demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayni sorun benim aracimda da mevcut genelde 5.viteste daha cok belli oluyor.birazda hafif rampa cikarken gaza yuklendikce titreme artiyor.2 gun once rotbalansa soktum on takimi ve motor kulaklarini da kontrol ettirdim ama degisen bisey olmadi debriyaj balatasindan suphelenmedim cunku arac daha 15.000 km de ve kavramada sorun yok umarim bu problemin bir cozumu vardir.islerin yogunlugundan servisede gidemedim.bu sorunu cozen arkadaslar lutfen burdan bizlerede yol gostersinler tsk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aks olsaydı adam gazı braktıktan sonra titreme meyi kesmez aksine hızı arttıkça titreme artardı motor&şanzıman takozları gevşek yada kırık olabilir .. emre kardeşim senin kasalar bu yaşlarda çok sallanır teyze oğlunda var seninkinden onunda arabası sarsıntılı seyir halindeyken seninki bir sıkıntı değil keyfe keder bir problem die düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende şöyle bir sorun var pek aynı değil ama sorun mudur benim düz vitese alışkın olmamamla mı ilgili bilmiyorum ama örneğin 2. vitesteyken hiç gaza basmazsam veya debriyaja araba 18 km hızla gidiyor otomatik vites gibi stop etme falan olmuyor ama ne zaman trafik açılsa sadece gaza basarak hızlanmak isteyince titreyerek hızlanıyor 1 saniye sonra düzeliyor. Hiç bir şeye bazmazken çok yumuşak bir şekilde aynı hızda kalıyor ama hızlanmak için gaza bastığımda önce titreme yapıp hızlanıyor bu normal midir? Ve sizde trafikte araç vitesteyken kendi kendine gitmesine izin veriyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana kalırsa aks 'tan .. :D

Aks'ın ucunda lale var ve içinde bilyeler zamanla dağılıyor ..

Ve anlattığınız sorunlar ortaya çıkıyor.. :D

Bahsettiğim şey bu..

]post_45479_1316527640.jpg

Bilyelerden olsa tam sağ veya sol yaptığımda hareket halinde de ses gelmesi gerekmez mi?Ayrıca kompresyonda yapmıyor sadece gaza yüklenince yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende şöyle bir sorun var pek aynı değil ama sorun mudur benim düz vitese alışkın olmamamla mı ilgili bilmiyorum ama örneğin 2. vitesteyken hiç gaza basmazsam veya debriyaja araba 18 km hızla gidiyor otomatik vites gibi stop etme falan olmuyor ama ne zaman trafik açılsa sadece gaza basarak hızlanmak isteyince titreyerek hızlanıyor 1 saniye sonra düzeliyor. Hiç bir şeye bazmazken çok yumuşak bir şekilde aynı hızda kalıyor ama hızlanmak için gaza bastığımda önce titreme yapıp hızlanıyor bu normal midir? Ve sizde trafikte araç vitesteyken kendi kendine gitmesine izin veriyormusunuz?

Devir çok düşük olduğu için yapıyor onu,olması gereken devire geldiğinde normale döner.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.