Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0

Kuga Alternatör Arızası Bilgilendirme


Bülent Y.

Question

Merhaba

2020 Kuga kullanıcısıyım.  Bir kaç gün once sabah aracı çalıştırdığımda "elektrik enerji tasarruf modunda" şeklinde bir uyarı aldım. Kılavuzda bununla ilgili bir açıklama bulamadım. Bir yere gittim ve yarım saat sonra tekrar çalıştırdım yine aynı uyarıyı aldim. Hareket halindeyken 5 dk sonra "Şarj sistemi", "el kitabina" bakın şeklinde uyarılar almaya başladım. Bunun üzerinden 30 sn geçmeden ışıklarda durmak üzere frenlerken arac tam durmadan, kamera kapanıyor, klima kapanıyor, şu, bu kapanıyor derken araba da kapandı ve bir daha elektrik gelmedi arabaya. Çekici ile bile çekemedik önce. Takviye yaptırıp freni boşaltınca öyle alabildiler.  

 

Tabi ilkin böyle bir uyarı alınca Akü zayıfladı, arac hareket halinde iken sorun yaşamam diyor insan ama tesadüfen durmak üzere iken arabanın enerjisi kesildi. Yüksek bir hızda da bu başıma gelebilirdi diye düşünmedim değil. Özetle ekteki görüntüleri görmeye başlıyorsanız vakit kaybetmeden aracı durdurun. Sonu kötü olabilir. Bu durum bana hiç güven vermedi. Aracın alternatorü arızalanmış, sizlerinde bilgisi olsun. 

20240409_191319.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.