Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Ford Focus 1.6 TDCI 115 Titanium Donanım Lastik Basınç Sensörleri Algılanamadı Hatası

Samet VURAL

Soru

Arkadaşlar aracımda bugün itibariyle yol bilgisayarında Lastik Basınç Sensörleri algılanamadı hatası veriyor..lastik basıncını sıfırlıyorum 10 15 km geçmeden tekrar aynı hatayı alıyorum..Başına gelen var mı acaba? Bi de bizim bu araçlarda lastk basıncını ekran üzerinden tekerleğe göre hangisi kaç PSI'dır şeklinde göremiyor muyuz..Lastik indiğinde her defasında 4 lastiği kontrol etmek zorunda kalıyoruz?Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
10.06.2023 - 00:07 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

101. Satırdı sanırım

Evet 101 satır. Youtube da izledim. Bir tane modifiyeli cihaz almam gerekecek sanırım. Ama nasıl bir şey uygun olur bilmiyorum.

Ya da Ankara'da bu cihaza sahip biri varsa ücreti mukabili yaptırabilirim.

Sensörler hem pahalı hem de çabuk bozulacak gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • 0

Bizim araçta da lastik basınç sensörü arızası veriyor, amazondan falan yurtdışından uyguna bulunabiliyor. Peki bunu tanıtma işlemini nasıl yapabiliriz forscan ile ya da başka bir şey ile. Modifiyeli cihaz elimde mevcut fakat daha önceden böyle bir işlemin nasıl yapıldığını görmedim, bilgim yok. Bilen birileri var ise yardımcı olabilir misiniz acaba, şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.10.2023 - 22:18 tarihinde, Emrecan Balgün yazdı:

bunu tanıtma işlemini nasıl yapabiliriz 

Lastikçilerde var tanıtma için tpms cihazı veya kendiniz yapmak isterseniz yine bu cihaz gerekli elm cihazları bu noktada işe yaramıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.10.2023 - 22:18 tarihinde, Emrecan Balgün yazdı:

Bizim araçta da lastik basınç sensörü arızası veriyor, amazondan falan yurtdışından uyguna bulunabiliyor. Peki bunu tanıtma işlemini nasıl yapabiliriz forscan ile ya da başka bir şey ile. Modifiyeli cihaz elimde mevcut fakat daha önceden böyle bir işlemin nasıl yapıldığını görmedim, bilgim yok. Bilen birileri var ise yardımcı olabilir misiniz acaba, şimdiden teşekkür ederim.

Aynı durum bende de vardı. Önce ABS den okunması için uğraşayım dedim ama sensör daha mantıklı geldi.

https://tr.aliexpress.com/item/1005003697323045.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.43ca397dmSS59V&algo_pvid=9dae3368-55df-46f0-94fe-28a23dbab136&algo_exp_id=9dae3368-55df-46f0-94fe-28a23dbab136-0&pdp_npi=3%40dis!TRY!823.74!659.1!!!!!%40211bf2da16878738006484641d0787!12000026845243042!sea!TR!0&curPageLogUid=xqpGr4RbpMox#nav-review

Bunlardan aldım. Sağolsun Kaan Beyde sensör hata belirleme cihazı varmış. Ölçtüğümüzde sol iki cihazın hatalı olduğu belirlendi. Lastikçide değiştirdik. Hrhangi bir tanıtıma gerek olmadı. Takıldıktan sonra resetledim ve şidiye kadar sorun çıkarmadı.

Genel olarak pil bitiyor ve değiştirmrk emek istiyor. Randımanlı olacağını sanmıyorum. Piller puntalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim aracımda da aynı durum başladı.

ancak bu okutma programlama işleminden dolayı şöyle bir planım var.

Kış lastiklerini söktürürken bütün sensöleri de söktüreceğim. Sonra iyi bir elektronikçide pillerini değiştirip tekrar lastik değişiminde hepsini aynı

yerine takacağım. programlama vs yapmama gerek kalmadığı gibi orijinal ürünü çok ucuza hayata geçireceğim. Yapınca tekrar yazarım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuya şöyle bir ekleme yapayım. Sipariş verdiğim sensörler mk4 için gelince bende bunu farketmeyince tekrar sök tak yaptırıp tpms yi de tanıtmadım. Bir ara yaparım diye günler geldi geçti arıza lambası kendiliğinden söndü. Tabi bu süreçte bir kaç kez lambanın sönmesi için lastik basınç ayarını sıfırladım.  Şu an da aktif çalışıyor hatta geçen günlerde lastiklerin birinde hava basıncının düştüğünün  uyarısını verdi , doğru bir uyarıydı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.