Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hızlanma Esnasında Gelen Kayış Sesi

Günal Y.

Soru

Merhaba, 

Geçen hafta aracımda hızlanma esnasında oluşan bir sesi fark ettim. Site üzerinde benzer konu araması yaptım ama bir şey bulamadım. Sorunum için 45.000 km (yaklaşık 4.000 km kaldı) bakımında servise danışacağım ancak benzer tecrübesi olan varsa diye yazmak istedim. 

Sorun yokuşlarda yaşanıyor. Araba x bir vitesteyken, devir 1250 ye düştüğü zaman hızlanmak için hafifçe gaza basıldığı anda, vites düşürmeden yapılan hızlanmada 1500 devire kadar kayış sesine benzer bir ses duyuyorum. Hani v kayışı eskir de ses yapar gaza basıldığında. Ona benzer fakat çok yüksek olmayan bir ses. Bu ses düz yolda yapılan hızlanmalarda veya aracın yerinde çalıştığı durumlarda oluşmuyor. Sadece yokuşlarda ve 1250 - 1500 devir aralığında. Gaz pedalına sertçe basar ve aracın vites düşürerek hızlanmasını sağlarsam ses oluşmuyor veya duyamıyorum. 

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
14 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

bariz kayış sesine benzer bir ses mi yoksa turbonun ıslık sesi mi?

Turbo sesinden farklı, kayış sesine benzer bir ser. Bazı eski arabalarda rölanti konumunda gaza basıldığında bir kayış sesi gelir, onun benzeri bir ses.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.