Jump to content
  • 0

Hızlanma Esnasında Gelen Kayış Sesi

Günal Y.
 Paylaş

Soru

Merhaba, 

Geçen hafta aracımda hızlanma esnasında oluşan bir sesi fark ettim. Site üzerinde benzer konu araması yaptım ama bir şey bulamadım. Sorunum için 45.000 km (yaklaşık 4.000 km kaldı) bakımında servise danışacağım ancak benzer tecrübesi olan varsa diye yazmak istedim. 

Sorun yokuşlarda yaşanıyor. Araba x bir vitesteyken, devir 1250 ye düştüğü zaman hızlanmak için hafifçe gaza basıldığı anda, vites düşürmeden yapılan hızlanmada 1500 devire kadar kayış sesine benzer bir ses duyuyorum. Hani v kayışı eskir de ses yapar gaza basıldığında. Ona benzer fakat çok yüksek olmayan bir ses. Bu ses düz yolda yapılan hızlanmalarda veya aracın yerinde çalıştığı durumlarda oluşmuyor. Sadece yokuşlarda ve 1250 - 1500 devir aralığında. Gaz pedalına sertçe basar ve aracın vites düşürerek hızlanmasını sağlarsam ses oluşmuyor veya duyamıyorum. 

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
14 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

bariz kayış sesine benzer bir ses mi yoksa turbonun ıslık sesi mi?

Turbo sesinden farklı, kayış sesine benzer bir ser. Bazı eski arabalarda rölanti konumunda gaza basıldığında bir kayış sesi gelir, onun benzeri bir ses.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.11.2021 - 21:48 tarihinde, Hüseyin Ssa yazdı:

Sorum cözüldü mü neyden kaynaklanmış

Hala devam ediyor. 90.000 km bakımı yaklaştı. Tekrar bildireceğim servise. Sizde de mi benzer bir durum var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18.12.2021 - 18:21 tarihinde, Günal Y. yazdı:

Hala devam ediyor. 90.000 km bakımı yaklaştı. Tekrar bildireceğim servise. Sizde de mi benzer bir durum var?

Aynı sorun benim aracımda da var bir çok ustaya gösterdim kesin bişey söyleyemediler.  Sorun hala devam ediyor mu cözüldü mü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Hüseyin Ssa yazdı:

Aynı sorun benim aracımda da var bir çok ustaya gösterdim kesin bişey söyleyemediler.  Sorun hala devam ediyor mu cözüldü mü

Bende sorun hala devam ediyor. Otokoç İstinye'de usta güya test sürüşüne çıktı ama bir şey tespit edemedi. Umuyorum büyük bir dert çıkarmaz başıma. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.