Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Alpay K.

C-max Kalorifer Peteği Sökümü

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.aracimda su eksiltme vardı.kalorifer peteginden kaçırıyordu.once peteği iptal ettirdim.söktürme işi pahalı olunca kendim yapmaya karar verdim.bugün göğüslüğü sökmeden yaptım.ayrica YouTube bir video ekledim.   

daha isim bitmedi yarın petekçiye gidip petek sipariş edeceğim.gelismeleri yazarım

IMG_20190501_143503.jpg

IMG_20190501_145939.jpg

IMG_20190501_151341.jpg

IMG_20190501_151759.jpg

IMG_20190501_151831.jpg

Alpay, emeğin ve cesaretin için tebrikler. Yan bakalit ve boruları kesip çıkarman ciddi cesaret, bunu neden söylüyorum; bakalit yerine bir şekilde oturtulurda borular sıkıntı olabilir. (Sürekli antifirizli sıcak su dolaşacak)

Sonucu merakla bekliyorum.

Sonucu bende merakla bekliyorum.O boruları o daracık yerde nasıl birleştireceksiniz.Kaynak,lehim uzmanı değilim ama zor olacağı kesin.

elinize emeğinize sağlık işçilik başarılı on numara çözüm ...

11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Alpay, emeğin ve cesaretin için tebrikler. Yan bakalit ve boruları kesip çıkarman ciddi cesaret, bunu neden söylüyorum; bakalit yerine bir şekilde oturtulurda borular sıkıntı olabilir. (Sürekli antifirizli sıcak su dolaşacak)

Sonucu merakla bekliyorum.

borular bakalitten daha kolay aliminyum sonuçta yumuşak malzeme çek bük ordaki orjinal borudan 1-1.5 mm büyük bir parmak boğumu bilezik ve lehim iş görür 🙂 3. resimdede zaten çalışma alanı gayet yeterli hatta araçta kalan boruları dışarı alıp dışarda birleşim yapılıp iç kısımdan borular motor içine gönderilip petek yerine oturtulabilir motor içinde borular lastik bir tıpanın içinde duruyordu yanlış hatırlamıyorsam ...

göğüs sökülecek diyen ustalarada selam olsun 🙂

Edited by Serkan Karakoca

Aynen sizlere katılıyorum arkadaşlar.göğüslük sökümü için 1000 TL isteyen ustalar oldu.en ucuz 600 TL civarı fiyat aldım.onlara kızıp bu işi yapmaya karar verdim.benim yaptığım şekilde olmayacağını söyleyip, göğüslük sökülecek dediler.burada amacım kimseyi kötülemek değil.ama biraz insaf diyorum.

Arkadaşlar peteğin montajını yaptım.petek 250 TL,sıcak su hortumu ile bağladım.sonrasinda motor kısmından kalorifer borularını bağladım.aracı çalıştırdımIMG_20190505_140240.thumb.jpg.bcd2021aaa6ff77ff6d9818b1c143a7e.jpg.şu an sorunsuz kullanıyorum.kaloriferde iyi ısıtıyor. Bir ara radyatör havası nasıl alınır videosunu çekip YouTube yüklemeyi düşünüyorum.

IMG_20190503_183418.jpg

IMG_20190505_141854.jpg

IMG_20190505_135443.jpg

IMG_20190503_183408.jpg

Ohhh mis işte daha ne olsun arada 5 dk söküp Petek temizliği bile yapılır 🙂

elinize sağlık kesenize bereket ustalara gösterin biraz feyz alsınlar 🙂 hahaha:)

Teşekkür ederim arkadaşlar.komsunun kötüsü ev sahibi yaparmış, ustanın kötüsü de beni ikinci bir meslek sahibi yapacak 😁

Teşekkürler barış bey.çıkma peteğe 1000 TL istediler.bende böyle bir çözüm yolu buldum.şu an sorunsuz kullanıyorum.

Eline sağlık üstad çok başarılı görünüyor aynı sorun benim aracımda da var focus mk 2,5 bugün bir ustayla görüştüm sizin uyguladığınız yöntemden bahsetti tek borulu olduğunda uygulanamıyormuş heralde tam anlamadım ne demek istediğini ben de karar veremedim siz bu uygulamadan sonra sorun yaşadınız mı? Ayrıca benim aracıma da uygulanabilir mi merak ediyorum. Bilgilendirebilirseniz memnun olurum

Slm tek borudan ne  kastettiginizi anlamadım uygulanabilir diye düşünüyorum.su an hiçbir sorun yaşamadım.su eksiltme de yok