Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Acil durum ikaz ışıkları

Tahir Arıt

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Lastiğinin niteliğini kaybetmesi kuşkusuz baş neden ama kalitesiz asfaltlar da fark edilmeyen bir tehlike.

Kalitesiz asfalt derken yüzeyi camlaşmış pürüzsüz asfalt yüzeylerini kast ediyorum, en konforlu seyahat ettiğiniz, bu nedenle de muhtemelen sevdiğiniz türden olanlar.

Sıcak şehirlerde bu sorun daha belirgin.

Bu uyanık olunması gereken sinsi bir tehlike, bu nedenle Antalya'da çok kaza oluyor maalesef :kıhkıh:

Haklısınız, aktif güvenlik sistemleri insanların hayatlarını korumada yardımcı olduğu gibi, yol durumu, lastik durumu ve bunun gibi hissedemediğimiz bazı olumsuz durumlardan bizi bu tarzda erken ve yanlış (yanlış ibaresi tam yerine oturmadı ama) tepkilerle uyarıyor.Örnek ABS nin en hafif frende dahi devreye girmesi, herkesin araçlarının farklı tepkilerine kulak vermesi ve Önlemini alması gereklidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi var yazıyor ama yakanı daha ben görmedim :kıhkıh:

F3 de en azından var yazıyor :D

Aynen :D Bu aksam 110 dan sıfır a kadar düştüm aniden deneme yaptım. Araç durdu ama yanan bişey yok. 4lüler yanmıyor. Ama belki fren lambaları çakar veriyordur onu bilemiyorum. içeriden anlaşılmıyor.

Tahir Arıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pek ihtimal vermiyorum ama çarpma ve hava yastıklarının patlaması esnasında yanıyor olabilir. Yakup bey bunu buzdolabı ile test edebiliriz bakın.

Hmmm :D Yanmasın canım gerek yok :D Arkadaki koca arabayı görmeyecek de 2 tane lambayı mı görecek sanki :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Bu arada ABS konusuna gelince yarin öglen bi servise bırakayıım lastiklerde gördüğüm kadarıyla birşey yok ama balata'larda sıkıntı olabilir.

Kerem, aracını lastikleri kaç yıllık ve şu an Kaç Km de.? öncelikle buna bir bak.!

lastiklerin dış görünüşleri ve diş derinliği seni aldatmasın, 5 yıl ve 40-45 bini geçen lastikler sertleşir ve esneme, tutunma kabiliyeti azalır, bu nedenle de abs olması gerekenden daha erken devreye girer.

ayrıca bayatlamış lastikler yanaklardan çatlamaya başlar ve tehlike arz eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çok ani frende yolcu panikleyip ellerini ön konsola dayarsa, o anda da yanlışlıkla üçgene basarsa yanıyormuş.. ford, zırt pırt yanmasın milleti yanlış yönlendirmesin diye böyle bir önlem almış :P

şaka bir yana, ben her türlü denedim olmuyor..

hatta ben hiç debriyajla freni aynı anda kullanmıyorum, hep direkt fren... :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.