Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

“ER-OL
  • 0
Mahır Cıplakoglu

1.6 Ecoboost Focus Alt Devirde Cansızlaşma Sorunu

Question

2011 model 150binde olan aracimda 1.vitesten itibaren ivmelenme cansizlik sozkonusu 3bin devirlerden sonra arac yavas yavas ivmeleniyor aracta hissedilir derece performans kaybi mevcut hic bir sekilde ariza isigi yakmiyor ve yetkili serviste ariza tespit cihazina baglattigimdada hic bir ariza gorunmuyor  bu sekilde bi sorunla daha once karsilasan veya basinagelen  1.6 ecoboost kullanici arkadaslardan yardim bekliyorum

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Araç kaç bin kmde ? Yola çıkıp Gaza bastığınızda  turbo basıncına baktımı servis makinadan enjektör püskürtme ve rail basınç sensörü akış miktarlarına baktılarmı ? Bu veriler olmadan fikir yürütmek zor ...

Edited by Serkan Karakoca

• 0

Serkan kardesim öncelikle mevcut durum ile ilgili dusuncelerini yazdigin icin tesekkur ederim. Erzincandaki yetkili serviste ariza tespit cihazi bagli sekilde test surusu yaptik turbo, enjektor,yuksek basinc pompasi,gaz kelebegi,map vss ..cihazla kontrolu yapildi olmasi gerektigi gibi cikti turbo kontrolu yapildi herhangibi kacak ihtimaline karsi lakin yok arac 3 bin  devirden sonra ataga geciyo gaz pedalini dip yaptigimda arac dewiri cok yavas bi sekilde yukseliyor taki 3 bin devirde birazcik canlaniyor..sorum su yonde tum ihtimalleri gozden gecirdim bana bu tip bi ariza ile karsilasmis ve cozumu bulmus arkadaslarin tecrubeleri gerekli  bulundugum yer ihtibariyle tabiri caizse nokta tahmin  1.6 ecoboost tan ankaradan doguya dogru gittikce ne anlayan var nede bilen cevaplarinizi bekliyorum ecoboost kullanicilari tesekkurler..

• 0

Öncesinde iyiydi sonrasında mı böyle bir sorun oluşmaya başladı?

aslında bu sorunu pedal commander tarzı uygulama ile çözebilirsiniz. Alt devirlerde çok canlı olduğunu okudum sayısızca ve videolarda izledim.

• 0
11 saat önce, Mahır Cıplakoglu yazdı:

Serkan kardesim öncelikle mevcut durum ile ilgili dusuncelerini yazdigin icin tesekkur ederim. Erzincandaki yetkili serviste ariza tespit cihazi bagli sekilde test surusu yaptik turbo, enjektor,yuksek basinc pompasi,gaz kelebegi,map vss ..cihazla kontrolu yapildi olmasi gerektigi gibi cikti turbo kontrolu yapildi herhangibi kacak ihtimaline karsi lakin yok arac 3 bin  devirden sonra ataga geciyo gaz pedalini dip yaptigimda arac dewiri cok yavas bi sekilde yukseliyor taki 3 bin devirde birazcik canlaniyor..sorum su yonde tum ihtimalleri gozden gecirdim bana bu tip bi ariza ile karsilasmis ve cozumu bulmus arkadaslarin tecrubeleri gerekli  bulundugum yer ihtibariyle tabiri caizse nokta tahmin  1.6 ecoboost tan ankaradan doguya dogru gittikce ne anlayan var nede bilen cevaplarinizi bekliyorum ecoboost kullanicilari tesekkurler..

maf sensörüne bakıldımı ?

gaz pedalından gaz kelebeğine giden kabloların voltaj sinyallerini voltmetre ile ölçtünüz mü?

• 0
03.04.2019 - 09:25 tarihinde, Engin Kirtay yazdı:

Öncesinde iyiydi sonrasında mı böyle bir sorun oluşmaya başladı?

aslında bu sorunu pedal commander tarzı uygulama ile çözebilirsiniz. Alt devirlerde çok canlı olduğunu okudum sayısızca ve videolarda izledim.

Pedal commander gaz tepkisini arttırıyor bir çok sürüş modu var, Yani hassasiyet ayarını yapabiliyoruz.