Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus III boya değeri

Namık uslu

Soru

Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır kullandığım focus III aracımdaki çiziği tamir için gösterdiğim usta aracın komple boyalı olabileceğinden bahsetti.Bunun üzerine bende boya ölçüm cihazıyla ölçtürdüğümde aracın boya değerlerinin ortalama 200 olduğunu gördüm . Sizce bu değerler normal mi ? Yoksa anarmal bir durum mu söz konusu ? yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu durumda ne yapıyım ben sineye çekip kullanıyım mı yoksa uğraşıyım mı vatandaşlarla ?

Boya kalitesi ile ilgili özel bir sorun yaşamazsınız ancak ikinci elde satarken kontrol eden her galerici veya bilinçli alıcı "bunda boya var" diyecektir.

Bu nedenle önce özelden ölçümlerinizi alın, elinizdeki verilerle Otokoç'a başvurun, onların da ölçüm yapmasını sağlayın, eğer değerler örtüşüyor ise nedenini izah etmelerini isteyin, tabii mümkünse yazılı olarak.

Size tatmin edici bir açıklamada bulun(a)mazlarsa "ayıplı mal" olasılığını değerlendirmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün özel bir yere ölçüm yaptırıp otokoç a gittim. Olayı makul karşıladılar ve kendileri de ölçüm yaptılar.Bu ölçümü Otosan 'a bildireceklerini söylediler. Fakat 300 mikrona kadarki değerlerin normal olduğunu söylediler. (söylediğim gibi benim değerlerim ortalama 200 mikron)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün özel bir yere ölçüm yaptırıp otokoç a gittim. Olayı makul karşıladılar ve kendileri de ölçüm yaptılar.Bu ölçümü Otosan 'a bildireceklerini söylediler. Fakat 300 mikrona kadarki değerlerin normal olduğunu söylediler. (söylediğim gibi benim değerlerim ortalama 200 mikron)

Bölüm bölüm farklılıklar var mı? yoksa aracın her tarafı 200 mikron civarı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

50 mikron diye verilen rakam milimetrenin 100 de 5 i. Gayet tabii boyada bu derecede hatalar olması normaldir. Sonuçta boyadır bu +/- 50 oynar.

ama Cem abinin dediği gibi bu memleketin boya takıntısından kurtulması lazım önce

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konu önemsenmeyecek bir konu değil, başıma geldiği için biliyorum, Otokoç'a takasa vermek istediğimizde her tarafı 300 mikron çıkan aracı komple boyalı bu nedenle alamayız çünkü satamayız dediler.

Daha önce de yazmıştım.

Bu nedenle satın aldığınız yerden en azından yazılı bir belge bulunması hayatı biraz kolaylaştırır.

Biraz paranoyak düşünürsek belki bir çoğumuzda benzer bir durum da olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Heheheh. Ben her sıfır araba alışımda tek tek tüm parçalarının boya kalınlığını ölçer öyle alırım. Daha bayiiden çıkmadan yapıyorum bunu.. üstelik onların boya ölçme aletleri ile.. Dolayısı ile eğer ileride uğraşmak istemiyorsanız sizde yapın tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Heheheh. Ben her sıfır araba alışımda tek tek tüm parçalarının boya kalınlığını ölçer öyle alırım. Daha bayiiden çıkmadan yapıyorum bunu.. üstelik onların boya ölçme aletleri ile.. Dolayısı ile eğer ileride uğraşmak istemiyorsanız sizde yapın tavsiye ederim.

Heeee sen şimdi söyle bunu, herkes arabayı aldıktan sonra. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otokoç a başvuruma gelen cevabı bilgi ve yorumlarınıza arz ediyorum.

"Aracınız otokoç ankara yetkili servisimizde teknik uzmanlarımızca boya ölçüm değerleri alınarak fotoğraf yardımıyla ilgili birimizmizce incelnemiş olup aracınızın boyasının ford otosan üretim standartları içerisinde olduğu tespit edilmiştir."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.